Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 50

Тема: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

Място
    София
    Публикации
    2,227
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

Масовото неприятно чувство към обикновената цигара след преминаването на електронното устройство, изобщо ли не ви води на мисълта, за почти сигурно третиране на тютюна на новото с някакъв химикал?
    Липсата на каквито и да е дълготрайни проучвания за ефекта от това устройство също ли изобщо не ви притеснява? Ок няма ги страничните ефекти от обикновените цигари, което би могло да се приеме за хубаво ама все пак....

Място
    София
    Публикации
    1,519
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите
    Колеги, има ли някой с наблюдения за това нещо?
    Много ми се ще да откажа конвенционалните папироси!!!
    Е защо ти е на здрава глава бинт..?!
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!

Публикации
    203
    Точки (при гласуване)
    12

От повече от 20 години пушех по повече от кутия червено Боро на ден. От юни съм на iqos и не съм палил конвенционална цигара. Понякога ми се приисква (обикновено при пиене), но се сдържам. Преди две седмици запалих една пурета и не ми беше приятно.
    Аз лично засега виждам само ползи. Най-голямата е, че не мирише и може да се пуши в затворено помещение. Понеже пътувам доста и в повечето хотели не се пуши, не ми се налага да ма´ам по асансьори, да излизам навън в студ, дъжд и т.н. Освен тва живея на място, където 9 месеца температурата навън е 40+ градуса, та след една цигара съм потен като пор, сега го няма тоя ефект.
    Колкото до зареждане и пр., имам си две у-ва, едното винаги резерва.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,707
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на Борислав Ангелов Преглед на публикациите
    Масовото неприятно чувство към обикновената цигара след преминаването на електронното устройство, изобщо ли не ви води на мисълта, за почти сигурно третиране на тютюна на новото с някакъв химикал?
    Липсата на каквито и да е дълготрайни проучвания за ефекта от това устройство също ли изобщо не ви притеснява? Ок няма ги страничните ефекти от обикновените цигари, което би могло да се приеме за хубаво ама все пак....
    Всичко е третирано с химикали, обикновените цигари също. Неприятното при пушене на такива от потребител на iQOS е вкусът на горящ вестник, хартия, както и катраните, които моментално или на следващия ден предизвикват кашлица. При iQOS-а също има катрани (затова "стиковете"-цигари пак си имат филтър), но са поне три пъти по-малко и се отделят не при горене, а при нагряване. Изследвания, че са по-малко вредни, има, но били, видиш ли финансирани от "Филип Морис", затова не можело да им се вярва. Същевременно никой не иска да финансира независими изследвания.
    I hear rivets are actually more effective than diff lockers?

Място
    София
    Публикации
    3,659
    Точки (при гласуване)
    22

Няколко приятеля се позабавляваха с тия модерности, но явно им мина мерака да пафкат ток. Гледам че продължават смело да употребяват класически цигари.
    Единият от всичките се оплакваше че започнал да кашля от електриката.
    Компютрите са създадени, за решаване на проблеми, които не са съществували преди появата на компютрите...

Място
    Смолян-София
    Публикации
    447
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    10

Най-точната асоциация лично за мен е все едно палиш цигара от котлон и по точно момента преди да се възпламени,който го е правил мисля ще ме разбере.Малко след като започнах да пуша IQOS служебните задачи ме срещнаха с ръководният екип на завода Сокотаб в Пловдив.Не знам дали изобщо IQOS-а им е конкурент но ги попитах за тяхното мнение като специалисти по тютюнджийските работи и ми казаха,че тютюна вътре е първокачествен с повече останала влажност и обработван с някакво си "валяне" . Лично на мен много ми допадна а разбирането ми е,че пуша пара с приятен тютюнев аромат. Най-много до класическите цигари се доближават модела Sienna(един от вариантите на пазара).
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

Дискотека 300tdi
    Steyr Puch Pinzgauer

Място
    Варна
    Публикации
    644
    Точки (при гласуване)
    6

Предполагам е някаква парафинова баня за да симулират удара в гърлото. Защото без истинският дим водната пара няма как да докара този ефект. А и аз си мисля ,че това води до зависимосста а не самият никотин.
    Един познат почна да пуши IQOS , но след около 3 -4 седмици практика жена му каза, че е започнала странна миризма от тялото като се поти. Съответно спря и продължи с обикновенни цигари и тази миризма изчезна.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

Място
    Панагюрище
    Публикации
    585
    Точки (при гласуване)
    9

Пушил съм 4-5 пъти IQOS и честно да си кажа би ме спечелило само с едно нещо-не мръзнеш вънка на терасата, а си седиш до каминката и си пушиш. Всъщност ги чуствам като много слаби. Хем бързо свършват, хем и трябва да паля по няколко. Имат и странен вкус-нещо като неизмити мъжки крака преди лягане. Този “бум” на електронни цигари е по-скоро някакъв тренд. Бих пушил нещо, което е хем по безвредно, хем и евтино. Стиковете на IQOS са колкото една кутия цигари. Всеки втори млад пушач си е купил IQOS, просто щото е много модерно. Струва ми се, че чак им вдига самочуствието на някои хора, но това си е мое наблюдение.
    Преди години модата беше електронната цигара с течност, но не знам защо толкова бързо изчезна. Честно казано от няколко години не съм виждал човек да пуши такава. А май излиза доста по-евтино, а течности-бол. Ще видя кога ще се навия да си купя една такава. Наскоро даже ги гледах доста евтини, та си струваше пробата.

Място
    Шумен / Козлодуй
    Публикации
    1,860
    Точки (при гласуване)
    15

Плюсове като не мръзнеш и пушиш където си искаш за мен не са плюсове. Старая се да си спазвам режима като на нормалните цигари. Ако ще се пуши паралелно с нормалните цигари се обезмисля. Идеята е, че без особен зор за 2-3 дни се преминава напълно на нагреваеми. Мисля да ги намаля до броя на нормални и после да направя опит да ги спра, ама едва ли ще се получи.
    Още един минус имат - минават за гъзария, пък аз хич не обичам такива неща, дори леко се крия, че съм с такова чудо.

Прави впечатление, че негативните мнения са на хора които не са ги пробвали. И аз бях малко скептичен, но за сега съм доволен. С електронните е доста по различно и така и не се навих да ги пробвам.
    Suzuki Samurai SJ80 (Заводски на пружини)
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,123
    Точки (при гласуване)
    60

Тютюнът в тези малки цигаро-подобия е обработен по-малко отколкото в традиционните цигари. Предполагам, че това е защото технологията е нова и още не са намерени толкова варианти за обработка.
    Липсата на каквито и да било дълготрайни проучвания пак може да се обясни с това че го има от много кратко време. За сметка на това химически е доста по-близко до традиционните цигари, отколкото са изпаряващите устройства с течностите. За които също няма особено дълготрайни изследвания - и пак по същата причина.

А неприятното чувство от обикновената цигара го имат всички нормални хора. Пушачите го търпят заради наркотика.

Аз понеже не съм пушач, съм по-толерантен към пушачи на икос. Традиционните цигари са ми неприятни, а от изпаренията на никотинови течности направо ми се драйфа.

---

Аааа "конвенционалните папироси" се отказват като спреш да ги пушиш.
    Ценообразуване по Вива: Цената е... като за ново.

Място
    Варна
    Публикации
    2,948
    Точки (при гласуване)
    13

Това че пушиш куос където си искаш не е точно вярно. По принцип може,но съвсем откровенно си миришат на пикоч. Дъхнете на някой непушач или изпушете 2-3 в колата без да проветрявате и попитайте някой.
    Както и вейповете не става да се пушат нормално в стая. Миришат на плодче ама след 20 мин. ти трябват халогени.
    Sent from my Nokia s fenerche

Място
    На 20 км от Бургас
    Публикации
    1,222
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Иван Жоров Преглед на публикациите
    Прави впечатление, че негативните мнения са на хора които не са ги пробвали...
    Нищо ново под слънцето.
    Пуша от 30 години(не се хваля)
    От 5-6 месеца пуша икос.
    В момента съм за риба, пафкам си в палатката, вратата е затворена и печката гори. Топло ми е. Преди пак пушех в палатката, вратата беше отворена, печката гореше но на мен ми беше студено.
    Преди две години ходих до пещера Снежанка. Щяха да ми изхвръкнат комбалите, докато се изкача по тая козя пътека.
    Преди месец пак ходих до Снежанка. Имах чувството, че мога да бягам до горе и то не само веднъж! Ходих и до Фотинските водопади. Търчах надолу-нагоре без грам да се запръхтя.
    Това са фактите. Кой какво ще пуши или дали въобще ще пуши си е негова работа.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

Публикации
    203
    Точки (при гласуване)
    12

Това не е вярно, не миришат. Пуша в колата и в къщи на затворени непрекъснато прозорци по по-горе написани причини и миризма няма.

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    4,720
    Точки (при гласуване)
    28

Пушех по кутия и нещо на ден. Жена ми и тя. Един ден жената се обажда и вика “спирам цигарите”. Аз бутнах кутията на страни и точно тогава ги спрях и аз. Още ме е яд, че не си помня последната цигара, не знаех че ще ми е последна.
    Първите няколко седмици беше ад, бях забранил да ми се говори, черно пред очите...
    От повече от 10 години не пуша. До ИНАТ е. Всичко останало е таш.к.
    "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."- Джамбазов

Място
    Сливен
    Публикации
    1,832
    Блог Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    12

Вейпа е говно - имам приятел американец - ползва го нон-стоп. Като отида да го взема от София, по пътя до Сливен е допълнинл поне веднъж контейнера. След като ми се разкара от колата отвътре джамовете са мазни и не могат да се изчистят без препарат. Ха сега си представете тая пумия (безвредна пара) в белия си дроб.

Икос-а е точно друг начин да ви вземат парите.
    Как се отказват цигарите? - пишеш датата на кутията и я прибираш в шкафа. Това е!

Последно редактиран от slaf4u ; 07-12-18 в 20:31
    42

Място
    На 20 км от Бургас
    Публикации
    1,222
    Точки (при гласуване)
    10

Малко несериозно е да говорим за безвредно пушене, нагряване и изпаряване.

Място
    Шумен / Козлодуй
    Публикации
    1,860
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на kameno karp Преглед на публикациите
    Малко несериозно е да говорим за безвредно пушене, нагряване и изпаряване.
    Никой не говори за безвредно. Говорим за по-малко вредно.
    Suzuki Samurai SJ80 (Заводски на пружини)
    Toyota Avensis 2.0 16V 128к.с., ГИ, 1998г.
    Телефон - в профила!

Място
    На 20 км от Бургас
    Публикации
    1,222
    Точки (при гласуване)
    10

Слафчу говори.

Място
    Русе
    Публикации
    2,993
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на Пенчо Преглед на публикациите
    Колеги, има ли някой с наблюдения за това нещо?
    Много ми се ще да откажа конвенционалните папироси!!!
    А защо ти се ще да откажеш нормалните цигари?
    Ако ти пречат на здравето, не струва да ги заменяш с каквото и да е подобно. Просто си избираш кое ти е по-важно и зарязваш навика и удоволствията. Не вярвам да е по финансови причини, щото другото, дето питаш за него, също май не е евтино. Да си се вързал на голи приказки колко принципно са вредни и да търсиш по-безвреден уж заместител, също не ми се вярва.

Място
    с.Огнен Карнобатско
    Публикации
    554
    Точки (при гласуване)
    2

Цитат Мнение на slaf4u Преглед на публикациите
    Вейпа е говно - имам приятел американец - ползва го нон-стоп. Като отида да го взема от София, по пътя до Сливен е допълнинл поне веднъж контейнера. След като ми се разкара от колата отвътре джамовете са мазни и не могат да се изчистят без препарат. Ха сега си представете тая пумия (безвредна пара) в белия си дроб.

Икос-а е точно друг начин да ви вземат парите.
    Как се отказват цигарите? - пишеш датата на кутията и я прибираш в шкафа. Това е!

Че не е безвредно не е , но да го сравним с цигарите !

Който търси , намира !

Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. ГМО или каквото е осганало
    От белята във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 0
    Последно мнение: 01-04-11, 20:39
  2. Каквото и да става...!
    От cveti във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Последно мнение: 24-12-08, 15:11
  3. Стойки за каквото се сетите.
    От sparkybg във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Последно мнение: 22-11-07, 11:11
  4. Каквото и да ви говорят...
    От Паджеровод във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 10
    Последно мнение: 17-08-07, 14:14

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •