Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за IQOS цигари, или каквото е там

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Колеги, има ли някой с наблюдения за това нещо?
    Много ми се ще да откажа конвенционалните папироси!!!
    Дъщеря ми от една година е с iqos,съпругата ми от 2 седмици.И двете не си супер пушачи ,по3-4 цигари ни ден.Аз като бивш пушач ,оценявам технологията като положителна.Можеш да пушиш навсякъде почти,много по-безвредни са ,не мирише,няма пепелници,пушек ,кашлица и сухота и дразнене в гърлото няма.След минаването на iqos е почти гарантирано незапалването на обикновенна цигара.Пробвано и от двете ми дами,при съпругата ми бях свидетел как запали обикновена цигара и я хвърли при второто дърпане,апарата igos се беше запушил ,а тя не си беше взела аксесоарите за почистване.Та само плюсове според мен.Най-добре е да се махнат всички зависимости,оставих тоя смърдоляк от над 20 години.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

      Питането е леко безсмислено - имате устройство, само остава да опитате.
      Заклетите пушачи покрай мен ползват всички видове от месеци. Казват, че просто не им се спира, а модерните средства им помагат да са по-добре приети сред останалите.

      Отказването, за което питате, е само в мозъка. Аз ги отказах отведнъж, при положение, че пуших по 2 кутии синьо Виктори в този момент, бях профи пушач от 13 години. Просто наистина решението трябва да е осъзнато и нещата си стават. Клетви, декларации, спиране от Нова Година и т.н. са глупост, ако не сте решил вътрешно. Също е заблуда, че някакво устройство ще спре цигарите вместо Вас.

      П.п. когато човек ги откаже окончателно, осъзнава колко голям глупак е бил преди това. Ако някой се обиди сега, ще разбере след като ги откаже.
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • #18
        От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

        Първоначално публикуван от Gadnyara Преглед на мнение
        ...

        П.п. когато човек ги откаже окончателно, осъзнава колко голям глупак е бил преди това. Ако някой се обиди сега, ще разбере след като ги откаже.
        Факт!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          След минаването на iqos е почти гарантирано незапалването на обикновенна цигара..
          Леко пресилено.
          Познавам трима заклети пушачи които пушат и конвенционални наред с тези.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

            Имаше една приказка. Обикновено пушачите казват, че им носи наслада пушенето. Това е като да си сложиш камъче в обувката и от време на време да го вадиш и да казваш, че ти е кеф като го няма....

            П. П. И аз все още съм зависим към никотина..
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #21
              От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

              Масовото неприятно чувство към обикновената цигара след преминаването на електронното устройство, изобщо ли не ви води на мисълта, за почти сигурно третиране на тютюна на новото с някакъв химикал?
              Липсата на каквито и да е дълготрайни проучвания за ефекта от това устройство също ли изобщо не ви притеснява? Ок няма ги страничните ефекти от обикновените цигари, което би могло да се приеме за хубаво ама все пак....




              Коментар


              • #22
                От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Колеги, има ли някой с наблюдения за това нещо?
                Много ми се ще да откажа конвенционалните папироси!!!
                Е защо ти е на здрава глава бинт..?!
                Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                Най-добрият ром е студеният ром!
                Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

                  От повече от 20 години пушех по повече от кутия червено Боро на ден. От юни съм на iqos и не съм палил конвенционална цигара. Понякога ми се приисква (обикновено при пиене), но се сдържам. Преди две седмици запалих една пурета и не ми беше приятно.
                  Аз лично засега виждам само ползи. Най-голямата е, че не мирише и може да се пуши в затворено помещение. Понеже пътувам доста и в повечето хотели не се пуши, не ми се налага да ма´ам по асансьори, да излизам навън в студ, дъжд и т.н. Освен тва живея на място, където 9 месеца температурата навън е 40+ градуса, та след една цигара съм потен като пор, сега го няма тоя ефект.
                  Колкото до зареждане и пр., имам си две у-ва, едното винаги резерва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                    Масовото неприятно чувство към обикновената цигара след преминаването на електронното устройство, изобщо ли не ви води на мисълта, за почти сигурно третиране на тютюна на новото с някакъв химикал?
                    Липсата на каквито и да е дълготрайни проучвания за ефекта от това устройство също ли изобщо не ви притеснява? Ок няма ги страничните ефекти от обикновените цигари, което би могло да се приеме за хубаво ама все пак....
                    Всичко е третирано с химикали, обикновените цигари също. Неприятното при пушене на такива от потребител на iQOS е вкусът на горящ вестник, хартия, както и катраните, които моментално или на следващия ден предизвикват кашлица. При iQOS-а също има катрани (затова "стиковете"-цигари пак си имат филтър), но са поне три пъти по-малко и се отделят не при горене, а при нагряване. Изследвания, че са по-малко вредни, има, но били, видиш ли финансирани от "Филип Морис", затова не можело да им се вярва. Същевременно никой не иска да финансира независими изследвания.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

                      Няколко приятеля се позабавляваха с тия модерности, но явно им мина мерака да пафкат ток. Гледам че продължават смело да употребяват класически цигари.
                      Единият от всичките се оплакваше че започнал да кашля от електриката.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

                        Най-точната асоциация лично за мен е все едно палиш цигара от котлон и по точно момента преди да се възпламени,който го е правил мисля ще ме разбере.Малко след като започнах да пуша IQOS служебните задачи ме срещнаха с ръководният екип на завода Сокотаб в Пловдив.Не знам дали изобщо IQOS-а им е конкурент но ги попитах за тяхното мнение като специалисти по тютюнджийските работи и ми казаха,че тютюна вътре е първокачествен с повече останала влажност и обработван с някакво си "валяне" . Лично на мен много ми допадна а разбирането ми е,че пуша пара с приятен тютюнев аромат. Най-много до класическите цигари се доближават модела Sienna(един от вариантите на пазара).
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                          Масовото неприятно чувство към обикновената цигара след преминаването на електронното устройство, изобщо ли не ви води на мисълта, за почти сигурно третиране на тютюна на новото с някакъв химикал?
                          Липсата на каквито и да е дълготрайни проучвания за ефекта от това устройство също ли изобщо не ви притеснява? Ок няма ги страничните ефекти от обикновените цигари, което би могло да се приеме за хубаво ама все пак....
                          Предполагам е някаква парафинова баня за да симулират удара в гърлото. Защото без истинският дим водната пара няма как да докара този ефект. А и аз си мисля ,че това води до зависимосста а не самият никотин.
                          Един познат почна да пуши IQOS , но след около 3 -4 седмици практика жена му каза, че е започнала странна миризма от тялото като се поти. Съответно спря и продължи с обикновенни цигари и тази миризма изчезна.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #28
                            От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

                            Пушил съм 4-5 пъти IQOS и честно да си кажа би ме спечелило само с едно нещо-не мръзнеш вънка на терасата, а си седиш до каминката и си пушиш. Всъщност ги чуствам като много слаби. Хем бързо свършват, хем и трябва да паля по няколко. Имат и странен вкус-нещо като неизмити мъжки крака преди лягане. Този “бум” на електронни цигари е по-скоро някакъв тренд. Бих пушил нещо, което е хем по безвредно, хем и евтино. Стиковете на IQOS са колкото една кутия цигари. Всеки втори млад пушач си е купил IQOS, просто щото е много модерно. Струва ми се, че чак им вдига самочуствието на някои хора, но това си е мое наблюдение.
                            Преди години модата беше електронната цигара с течност, но не знам защо толкова бързо изчезна. Честно казано от няколко години не съм виждал човек да пуши такава. А май излиза доста по-евтино, а течности-бол. Ще видя кога ще се навия да си купя една такава. Наскоро даже ги гледах доста евтини, та си струваше пробата.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

                              Плюсове като не мръзнеш и пушиш където си искаш за мен не са плюсове. Старая се да си спазвам режима като на нормалните цигари. Ако ще се пуши паралелно с нормалните цигари се обезмисля. Идеята е, че без особен зор за 2-3 дни се преминава напълно на нагреваеми. Мисля да ги намаля до броя на нормални и после да направя опит да ги спра, ама едва ли ще се получи.
                              Още един минус имат - минават за гъзария, пък аз хич не обичам такива неща, дори леко се крия, че съм с такова чудо.

                              Прави впечатление, че негативните мнения са на хора които не са ги пробвали. И аз бях малко скептичен, но за сега съм доволен. С електронните е доста по различно и така и не се навих да ги пробвам.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Питане за IQOS цигари, или каквото е там

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                                Масовото неприятно чувство към обикновената цигара след преминаването на електронното устройство, изобщо ли не ви води на мисълта, за почти сигурно третиране на тютюна на новото с някакъв химикал?
                                Липсата на каквито и да е дълготрайни проучвания за ефекта от това устройство също ли изобщо не ви притеснява? Ок няма ги страничните ефекти от обикновените цигари, което би могло да се приеме за хубаво ама все пак....
                                Тютюнът в тези малки цигаро-подобия е обработен по-малко отколкото в традиционните цигари. Предполагам, че това е защото технологията е нова и още не са намерени толкова варианти за обработка.
                                Липсата на каквито и да било дълготрайни проучвания пак може да се обясни с това че го има от много кратко време. За сметка на това химически е доста по-близко до традиционните цигари, отколкото са изпаряващите устройства с течностите. За които също няма особено дълготрайни изследвания - и пак по същата причина.

                                А неприятното чувство от обикновената цигара го имат всички нормални хора. Пушачите го търпят заради наркотика.

                                Аз понеже не съм пушач, съм по-толерантен към пушачи на икос. Традиционните цигари са ми неприятни, а от изпаренията на никотинови течности направо ми се драйфа.

                                ---

                                Аааа "конвенционалните папироси" се отказват като спреш да ги пушиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X