Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смарт контакт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смарт контакт

    Обмислям да си купя 1-2 смарт контакта с цел дистанционно/автоматизирано управление на отоплението - конвектори.

    Кой какви ползва или има опит? В нашите магазини има скъпи варианти 60-80-120лв/бр и евтини 25-40 лв/бр, като същите тези евтини ги има и в Китай.
    Повече ме блазнят (естествено заради цената) китайските опции. Не робувам на марки и не вярвам да е такава космическа технология, че да не могат да го направят китайците. Т.е. мнението ми е, че скъпите варианти са скъпи заради марката и по-специалния дизайн....
    Важно е да се гледа и приложението, което ги управлява дистанционно. Аз имам Andoid устройства само.

    Е, споделяйте
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

  • #2
    От: Смарт контакт

    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
    ...Повече ме блазнят (естествено заради цената) китайските опции. Не робувам на марки и не вярвам да е такава космическа технология, че да не могат да го направят китайците. Т.е. мнението ми е, че скъпите варианти са скъпи заради марката и по-специалния дизайн....
    За разликата между най-качественото и най-лошото изпълнение, мисли като за разликата да си помахвате с ръка с пожарникарите на светофара, и да обсъждате колко лек/тежък е бил пожарът у вас...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      От: Смарт контакт

      Имам нa D-Link. Единият го ползвам за конвектора, а с другия да си следя консумацията на пералнята и сушилнята
      Единствения плюс на моите спрямо по-евтините е че поддържа IFTT интеграция.
      Разцъквах на TP-Link и бяха доста прилични.
      С "китайците" нямам опит, но предполагам ще са ок. Там уловката е, че може да нямат официални приложения за андроид през play store-а.
      Hyundai Galloper 3.0 V6

      0885 44 60 16

      Коментар


      • #4
        От: Смарт контакт

        Имам няколко китайци... Имат официални приложения за Андроид с английско меню (всяко си идва с книжка, линк към приложение и т.н.)...
        И това, което ме учуди бе, че инсталирах различни приложения, но поне последното приложение 'видя' всичките ми устройства (едното приложение дойде с контакта, друго - с дистанционен ключ за лампите, които мога да ги управлявам през Алексата, а трето - за димов датчик)...
        То може и другите приложения да ги вижда всичките устройства, но вече ги бях разкарал и след като се сетих за възможния експеримент, не ми се тестваше да ги инсталирам отново...
        Недостатъка е като ти забие рутера докато си на майната си При мен за 6 месеца ми се случва двукратно, като ми спира само Wi-FI, и не го виждам през интернет...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Смарт контакт

          При забил рутер няма какво да коментираме, защото е в сила за всякакви устройства...
          Имат си някакви app. Повечето цитират Smart Life. Трябва да го разгледам.
          Какво е IFTT интеграция?

          Относно въпроса сигурност и пожароопастност.... тук съм бос и не мога нито да разсъждавам, нито да коментирам, НО признавам, че и на мен ми мина такава мисъл. Отделно конвекторите са доста безопастни т.е. и да се включи по погрешка няма какво да стане.

          Инак съм се огледал в някое от тези:
          https://www.aliexpress.com/item/Blit...6-c55525bcf47b
          https://www.aliexpress.com/item/JOIN...3-18246ab01eda
          https://www.aliexpress.com/item/EPUL...3-18246ab01eda

          Склонен съм да си взема и 2 различни с идеята за тестове и сравнения. Второто е готино, че е с USB изход. Подобен контакт на шнайдер е 50лв :O
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            Смарт контакт

            Ползвам това:



            Невероятно доволен съм. Сутрин преди да тръгна за работа пускам конвектора. Не ходя по нощите да проверявам, дали не съм го забравил. Работи по около 8 часа дневно през него. Не нагрява. Имах и аз съображения за пожара, но с времето ми спечели доверието.

            Управлява се елементарно с приложение, има възможност и за таймер. Китаец е, дойде от Gearbest за около месец.

            Управлява се с това:

            Коментар


            • #7
              От: Смарт контакт

              Трябва ми такова за консуматор 2 500 вата, т.е някъде към 12 А.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Смарт контакт

                https://ifttt.com/ общо взето може да задаваш команди при определени условия, примерно ако си извън радиус от 15км да се изключи и подобни.
                Hyundai Galloper 3.0 V6

                0885 44 60 16

                Коментар


                • #9
                  От: Смарт контакт

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Ползвам това:



                  Невероятно доволен съм. Сутрин преди да тръгна за работа пускам конвектора. Не ходя по нощите да проверявам, дали не съм го забравил. Работи по около 8 часа дневно през него. Не нагрява. Имах и аз съображения за пожара, но с времето ми спечели доверието.

                  Управлява се елементарно с приложение, има възможност и за таймер. Китаец е, дойде от Gearbest за около месец.

                  Управлява се с това:


                  И аз ползвам такова реле на марката Sonoff само че WiFi

                  Моето е POW2 версията (има статистика в приложението за изразходвана енергия по дни , както и статистика кога колко ) . Има опция за нагласяне на таймери , повторения и каквото се сетиш. Управлявам бойлер с него :

                  https://www.ebay.com/itm/Sonoff-Pow-...cnhA:rk:1:pf:0

                  Ако имаш въпроси питай. Ако ти трябва го има и във версия с контакт , но в моя случай не беше необходимо .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смарт контакт

                    И контакта е wi fi.


                    Коментар


                    • #11
                      От: Смарт контакт

                      Имам човек в Пловдив дето ги прави тез неща, ако искаш да ви свържа?
                      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смарт контакт

                        Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                        Имам човек в Пловдив дето ги прави тез неща, ако искаш да ви свържа?
                        Какво значи прави?
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смарт контакт

                          Той им казва "Умни къщи". Управление на разни електроуреди през телефона.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смарт контакт

                            Каква е разликата м/у:
                            https://www.aliexpress.com/store/pro...2e936a5fhtdPik
                            и
                            https://www.aliexpress.com/item/ITEA...8-179c3d519e36
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смарт контакт

                              https://smarthome-bg.com/product/bro...kt-power-meter

                              Аз изпозвам такива. Имат си официално приложение за Андроид.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181206-164652.jpg
Прегледи:1
Размер:185.7 КБ
ID:5804455Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181206-164704.jpg
Прегледи:1
Размер:258.5 КБ
ID:5804452Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181206-164405.jpg
Прегледи:1
Размер:421.9 КБ
ID:5804453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181206-164356.jpg
Прегледи:1
Размер:583.9 КБ
ID:5804454Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181206-164644.jpg
Прегледи:1
Размер:185.0 КБ
ID:5804451

                              Пък и други приложения ги "виждат" а не само техните.
                              Последно редактирано от bilbo27; 06-12-18, 16:16.
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X