Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смарт контакт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Смарт контакт

    Здравейте, извинявам се , че се намесвам в темата на колегата. В началото се спомена за устройства, които автоматично рестартират рутера при загуба на интернет. Някой има ли преки наблюдения от конкретно такова?

    Коментар


    • #77
      От: Смарт контакт

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      И какъв е проблема да го оставя да комутира отопление, или охлаждане?
      Само аз ли не разбирам каква световна заплаха ни готвят жълтите?
      Благодарение на Паджеровод изясних какво принципно ми трябва.
      Лабава е силовата част на схемата и може да стане пожар.

      Коментар


      • #78
        От: Смарт контакт

        Първоначално публикуван от aaabbcc323 Преглед на мнение
        Здравейте, извинявам се , че се намесвам в темата на колегата. В началото се спомена за устройства, които автоматично рестартират рутера при загуба на интернет. Някой има ли преки наблюдения от конкретно такова?

        И аз това се интересувах, но нямах отговор
        Защото watchdog не го хващат - то 'ядрото' на рутера поне при мен си работеше... Само дето бе отрязал интернета и WiFi...
        Алтернативата е да направя чип, вързан за рутера, който да кажем следи интернет (например гугъл), и ако няма връзка - да изключва/включва рутера например на всеки 15 минути..
        Не е невъзможно, но трябва да се понапише и код...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #79
          От: Смарт контакт

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          И аз това се интересувах, но нямах отговор
          Защото watchdog не го хващат - то 'ядрото' на рутера поне при мен си работеше... Само дето бе отрязал интернета и WiFi...
          Алтернативата е да направя чип, вързан за рутера, който да кажем следи интернет (например гугъл), и ако няма връзка - да изключва/включва рутера например на всеки 15 минути..
          Не е невъзможно, но трябва да се понапише и код...
          Ланаджиите използваха PicoIP на Неомонтана ама не съм си играл и не знам точно.

          TT
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • #80
            От: Смарт контакт

            Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
            Ланаджиите използваха PicoIP на Неомонтана ама не съм си играл и не знам точно.

            TT
            Благодаря за насоката...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #81
              От: Смарт контакт

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              Какво толкова ви е страх, че сървърът е при производителя. При такава смешна цена на тия машинки, всичко над 1 година работа е подарък.
              Зависи кой с какви цели го прави. Ако е за забавление и "разцъкване" на нещо ново, не би трябвало да има проблем оборудването да се подменя ежемесечно, ежегодно или както дойде. Аз предпочитам другия вариант - изграждам системата, настройвам я, и не желая да я виждам или чувам никога повече. От нея се изисква само да работи и да не напомня за себе си по никакъв повод.

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              Да не говорим, че ще остареят морално, преди да се скапе нещо по софтуера...
              Би ли обяснил в какво се изразява това морално остаряване?
              Токът ще бъде различен и ще се движи с някаква друга, по-модерна стъпка?
              Параметрите измервани от сензорите ще започнат да се измерват по друг начин или в други мерни единици?
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #82
                От: Смарт контакт

                Ами моралното остаряване ще бъде, когато на някой му скимне да смени я стандарт за WIFI достъп, я за интернет комуникациите, и изведнъж устройството ще стане неизползваемо
                Както всяка друга компютърна техника... 'Еди-какво си иска Уиндоус 10, ама за да го инсталираш - иска друг хардуер, ама този хардуер не работи със стария интерфейс, и трябва да сменяш периферията... И лавината е готова - сменяш всичко '
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #83
                  От: Смарт контакт

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Зависи кой с какви цели го прави. Ако е за забавление и "разцъкване" на нещо ново, не би трябвало да има проблем оборудването да се подменя ежемесечно, ежегодно или както дойде. Аз предпочитам другия вариант - изграждам системата, настройвам я, и не желая да я виждам или чувам никога повече. От нея се изисква само да работи и да не напомня за себе си по никакъв повод.


                  Би ли обяснил в какво се изразява това морално остаряване?
                  Токът ще бъде различен и ще се движи с някаква друга, по-модерна стъпка?
                  Параметрите измервани от сензорите ще започнат да се измерват по друг начин или в други мерни единици?
                  Профилактика веднъж годишно не е толкова страшно нещо.

                  Компютрите как остаряват? Тока и там си е един и същ от както свят светува.

                  Ама верно ли зададе толкова тъп въпрос?

                  Коментар


                  • #84
                    От: Смарт контакт

                    Примерът ти е не съвсем подходящ. Вероятността стар хардуер да поиска нова ОС клони към нула. Обратния вариант е по-реалистичен - че ще иска стара ОС която не харесва текущия хардуер, но това има лесно лечение.

                    Както и да е. Ако човек има склонност да се пуска по тая пързалка която си описал, никой не може да го спре.
                    В крайна сметка и това е начин за запълване на свободното време - да живееш за да служиш на тамагочитата, да ги ъпгрейдваш и ъпдейтваш непрестанно...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Смарт контакт

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Профилактика веднъж годишно не е толкова страшно нещо.

                      Компютрите как остаряват? Тока и там си е един и същ от както свят светува.

                      Ама верно ли зададе толкова тъп въпрос?
                      Ясно, не можеш да обясниш. Хубаво де, и това е отговор...
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Смарт контакт

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        Ясно, не можеш да обясниш. Хубаво де, и това е отговор...
                        Отговорът зависи от въпроса, а въпроса зависи от това колко си запознат. Е ще ти дам лека насока за се запознаеш. Въпросното нещо освен силова верига има и управляваща електроника, която пък има софтуер. Няма да задълбавам във front end и back end, ама приеми на доверие, че софтуерът остарява в момента, в който е написан.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Смарт контакт

                          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                          Ясно, не можеш да обясниш. Хубаво де, и това е отговор...
                          Ясно, не можа да разбереш
                          Когато имаш един дърт модем, ама вече нямаш отсрещен модем, към който да се вържеш към интернет, това морално остаряла техника ли е?
                          И въпреки, че е дърт, но работещ хардуер, самата инфраструктура може да те принуди да го смениш например с WiFi, защото няма да можеш да го ползваш...
                          Подобно е със стандартите и при софтуера... Пипнеш нещо по комуникацията, или пипнеш нещо по сървърната част - и трябва да смениш морално остарелият останал хардуер..
                          Дано си разбрал...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Смарт контакт

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            Отговорът зависи от въпроса, а въпроса зависи от това колко си запознат. Е ще ти дам лека насока за се запознаеш. Въпросното нещо освен силова верига има и управляваща електроника, която пък има софтуер. Няма да задълбавам във front end и back end, ама приеми на доверие, че софтуерът остарява в момента, в който е написан.
                            Чакай да видим дали се ориентирам правилно. Вадя от долапа дъртия усилвател, пускам го, но той не отлепва защото фърмуерът (софтуер демек) му на микроконтролера е остарял и вече не бачка. Да?
                            Да се чуди човек как е бачкал след като е бил остарял още на поточната линия де...

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Ясно, не можа да разбереш
                            Когато имаш един дърт модем, ама вече нямаш отсрещен модем, към който да се вържеш към интернет, това морално остаряла техника ли е?
                            И въпреки, че е дърт, но работещ хардуер, самата инфраструктура може да те принуди да го смениш например с WiFi, защото няма да можеш да го ползваш...
                            Подобно е със стандартите и при софтуера... Пипнеш нещо по комуникацията, или пипнеш нещо по сървърната част - и трябва да смениш морално остарелият останал хардуер..
                            Дано си разбрал...
                            Разбрах те и първия път, но явно ти не успяваш. В примера който си дал по-нагоре, всички датчици са накичени към твоята инфраструктура. Казано иначе, модема от двете страни на "линията" се осигурява от теб. Не виждам техническа пречка това да може да продължи безкрайно дълго. Освен ако не ти е хоби да дундуркаш тамагочита де...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Смарт контакт

                              Хич не се ориентираш. Тоя усилвател ползваш ли го през интернет?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Смарт контакт

                                Да вземем да внесен някаква яснота, че май трудно се разбираме. Въпреки че темата е озаглавена "смарт контакт", в нея освен контакти, се разглеждат и датчици за отчитане на някакви параметри.
                                Та, да погледнем датчиците - типично бачкат с локална инфраструктура. Често начинът им на комуникация няма нищо общо с типичните мрежи. Локално има нещо което поема тая информация, прави и каквото има да и прави, и я мета нанякъде.
                                И какво ще му остарее на това нещо? Особено пък морално?

                                Като изясним тая част, ще отидем и на "контактите" - тоест, джаджи които се достъпват дистанционно през интернет.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X