Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смарт контакт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Смарт контакт

    Няма драма. Чаркът е готин, но си има особености. И като всеки друг чарк - има предимства, има и недостатъци.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #32
      От: Смарт контакт

      Облачните 0слуги за такива устройства са нещо, на което не може да се разчита.
      Никой не знае кога вятър ще издуха облака и потребителите могат само да пуснат сълза.

      Винаги е за предпочитане директна комуникация с уреда но е непопулярно.
      Демоде.

      Иначе аз наскоро купих един 3kW стенен конвектор на Елдом.
      Всичко по-горе е интегрирано в него, естествено през "мъглата".
      Сакато написан портал, мобилно приложение и инструкция, затрудни ме максимално но сега работи.
      Апликейшъна не е задължителен - може само от портала им през WEB браузър.

      Бих ползвал и такъв бойлер, че него по-често ми се налага да го пускам дистанционно.
      Засега го правя с един стар GSM комуникатор през телефонно обаждане и контактор на края.
      Демоде но докато е здрав бойлера ще си остане така. После ще го сменя с облачен, вероятно

      На тези контакти, които коментирате им нямам НИКАКВО доверие поради ВСИЧКИ причини.






      Враг усраине

      Коментар


      • #33
        От: Смарт контакт

        Причината за ползване на облачни услуги е именно да е лесна и елементарна комуникацията с модула.Липсата на статични ИП адреси и ред други подобни, именно налага облаците.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: Смарт контакт

          Пример: за климатик, който не ще да тръгва отново след спиране на тока, освен бъркане във фърмуера, какво друго решение има? С бъркането там , често става на тухла, а с облака рисковете какви са?

          Коментар


          • #35
            От: Смарт контакт

            Облака да спре да съществува.
            Не като да няма примери.
            Просто нямаш контрол на основна част от услугата.

            А ако трябва да се ползва някакъв АП, писан от някой си Сульо и го сложиш на телефона как може да си сигурен, че прави само това, което трябва?
            Там вече не е като да ти спре климатика.
            Много повече вреди може да ти причини.

            Не казвам, че облачните услуги нямат и добри страни, една от които спомена колегата по-горе.
            Враг усраине

            Коментар


            • #36
              От: Смарт контакт

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Пример: за климатик, който не ще да тръгва отново след спиране на тока, освен бъркане във фърмуера, какво друго решение има? С бъркането там , често става на тухла, а с облака рисковете какви са?
              Това не е задължително.Облака обикновенно осигурява свързаността,как и кой ще бърка по нещата,отговаря Апликейшъна и няма отношение към преносната среда
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Смарт контакт

                Докато пиша по горното,жена ми се обажда от банята че всички всички отоплители са спрели , включително и бойлера.Останала да работи само осветление и вентилация.

                Обяснявам че е 11 часа в почивен ден,системата прави проверка дали има хора,и решава че няма и гаси каквото съм и казал.Така е като спите до 11 часа.В 11 и 1 Мин "системата видя"че има хора и пусна отоплението, бойлера,сушилника за хавлии и т.н
                През делнични дни,тая проверка я прави в 9 часа,през почивните в 11 часа...
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #38
                  От: Смарт контакт

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Докато пиша по горното,жена ми се обажда от банята че всички всички отоплители са спрели , включително и бойлера.Останала да работи само осветление и вентилация.
                  В рамките на шегата ама си мислех, че моето палене на бойлера е извратено.
                  С твоят смарт хоум обаче уби всичко детско в мен


                  Между другото наскоро ми попадна ето това.
                  Може да ми пали климатика (моят не може през мрежа), както и всичко + осветлението - контролерите са ми на RF дистанционно.
                  Обаче някак да плесна в облаците всичко в къщи и да разчитам на сигурност и прайвъси ми се видя абсурдно!
                  Освен това нямам никаква престава колко време ще го подържат.

                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #39
                    От: Смарт контакт

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Облачните 0слуги за такива устройства са нещо, на което не може да се разчита.
                    Никой не знае кога вятър ще издуха облака и потребителите могат само да пуснат сълза...
                    И Ясен по-нагоре спомена за тоя "дребен" проблем. Всъщност, едва ли има технически грамотен човек, който да не се сети за тая "дреболия"...
                    Въпреки това, всеки има право да си организира каквито намери за добре забавления и страдания...


                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Пример: за климатик, който не ще да тръгва отново след спиране на тока, освен бъркане във фърмуера, какво друго решение има? С бъркането там , често става на тухла, а с облака рисковете какви са?
                    След като отново се появи захранване, изчакваш някакъв период докато климатика се съвземе и си намести чакрите (чарковете), и му даваш съответната команда през инфрареда...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Смарт контакт

                      Облачните смарт контакти, ако изпълняват само програмиран режим, задължително ли ползват облака?
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • #41
                        От: Смарт контакт

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Облачните смарт контакти, ако изпълняват само програмиран режим, задължително ли ползват облака?
                        Всичко прави облакът, в контакта има само уайфай модул и триак или реле, плюс датчици ако трябват.
                        Дори датчикът за температура е цифров- чип със серийна шина и направо заминава в облака

                        Коментар


                        • #42
                          От: Смарт контакт

                          За облачните не знам - ще пробвам...
                          Иначе аз си правя и лични такива 'облачни' контакти, при които 'облакът' ми е домашния сървър (затова и се нервирам като ми умре рутера )...
                          Себестойността е мижава... Дотолкова мижава, че спокойно можеш да си докараш обща цена под 10лв/бр... Чипът с цифрови, комуникационни и аналогови вход/изходи, и вградено WiFi струва около долар. Софтуера с вграден уеб-сървър в чипа е безплатен. Сорсът е наличен - моите неща работят и при липса на нет - изпълнява последно зададените параметри, и включва защити по входящи параметри, без да е нужен нет (т.е. ако например накарам бойлера да следи 60градуса, то самият чип обработва тази информация, а не я праща на сървър да му каже какво как. Имат и часовник чиповете (с възможност за сверяване през NTP).
                          Така, че натам отиват нещата - лошо няма... Въпросът е кой доколко има достъп до нещата и информацията...
                          Ето така изглежда една от страниците, като за всеки от параметрите вади и графики за последните 1-5дни, месец, година, и сравненията с предходни години...:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dom.jpg
Прегледи:1
Размер:200.2 КБ
ID:5804525
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Смарт контакт

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение




                            След като отново се появи захранване, изчакваш някакъв период докато климатика се съвземе и си намести чакрите (чарковете), и му даваш съответната команда през инфрареда...
                            Е да, ама мен ме няма цял ден там за да дам команда, а пък очаквам да се прибера на топло

                            Коментар


                            • #44
                              От: Смарт контакт

                              Сега виждам че съм писал пестеливо, за неща които уж трябва да се подразбират, но всъщност не се...

                              Горното се прави от подходяща "кутийка" или модул в климатика. Самостоятелно, без облаци.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Смарт контакт

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Всичко прави облакът, в контакта има само уайфай модул и триак или реле, плюс датчици ако трябват.
                                Дори датчикът за температура е цифров- чип със серийна шина и направо заминава в облака
                                Някаква защитна логика няма ли?
                                При липса на връзка -> изпълни еди кво си?
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X