Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
    Е, средната нямаше да бъде 150 km/h, тогава.

    Идеята е, че „темпомат"-а стои на тази скорост.
    Бях останал с впечатление че имаш понятие от математика на ниво над 6и клас.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      Само за информация,150км/ч на темпомат не е средна скорост на движение.
      Е, то е достатъчно да спреш за 5 мин. "пиш-пауза" и средната скорост станА 50 км/ч.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Бях останал с впечатление че имаш понятие от математика на ниво над 6и клас.
        Правилно ти е впечатлението.

        Средното между 140 и 160 е 150.

        Твоето понятие от математика на какво ниво съответства
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #19
          От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Само за информация,150км/ч на темпомат не е средна скорост на движение.
          Аха, и какво е
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #20
            От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

            Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
            За точно измерване само на колонката. Пълня, карам и пак пълня до горе. Иначе - показва 30 км прбег с оставащото гориво, пълня до горе, а резервоарът побира 58 л. и прелива. До поне 75 л. остават 16 - 17 л., които са си в резервоара, а с тях съм можел да измина над 140 - 150 км поне.
            Не е ли 60 l, резервоара
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #21
              От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

              Оф. Добре.
              За лекар нямам база да преценя.
              За другото ...
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

                За математик, вече те прецених.

                Виж, друго имаш ли, не знам...
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • #23
                  От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  Аха, и какво е
                  Максимална!Така ли не намали някъде?
                  Само да питам,автопилот и темпомат/круиз контрол/, едно и също ли е?
                  пп:Тя темата отиде по дяволите,но нищо.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #24
                    От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

                    Това е система, която поддържа зададена скорост.

                    Да, когато се налага позволява намаляване, увеличаване - също.

                    При мен са за кратко, и двете.
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #25
                      От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

                      Тука е заровено кучето.ЗАЩО КОЛАТА МИ УСКОРЯВА, КОГАТО СЕ ДВИЖА НАДОЛУ С ВКЛЮЧЕН КРУЗ КОНТРОЛ?

                      Тъй като круз контрола обикновено работи само с газта, за да контролира скоростта и няма отношение със спирачките. Ето защо, единственото, което темпоматът може да направи, за да забави автомобила, е да отнеме газта и да остави компресията в двигателя да обере скоростта. При силен наклон обаче, това невинаги е достатъчно и колата ускорява над зададената в системата скорост, което е напълно нормално.

                      Повечето модерни автоматици разполагат с технология, наречена „grade logic control”, която им позволява да синхронизират работата си с тази на круз контрола. В горните случаи именно тази технология „връща“ няколко предавки, за да направи „моторната спирачка“ по-ефективна за конкректния случай. Разбира се, съществуват и напредничави круз контрол системи, които могат да активират автоматично спирачките.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #26
                        От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Тука е заровено кучето.ЗАЩО КОЛАТА МИ УСКОРЯВА, КОГАТО СЕ ДВИЖА НАДОЛУ С ВКЛЮЧЕН КРУЗ КОНТРОЛ?
                        ...
                        Повечето модерни автоматици разполагат с технология, наречена „grade logic control”, която им позволява да синхронизират работата си с тази на круз контрола. В горните случаи именно тази технология „връща“ няколко предавки, за да направи „моторната спирачка“ по-ефективна за конкректния случай. Разбира се, съществуват и напредничави круз контрол системи, които могат да активират автоматично спирачките.
                        Не знам какво къде е заровено. Круиз-контролът на тук обсъждания модел държи една и съща скорост и нагоре надолу. По нанадолнище сваля на по-ниска предавка.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

                          Средната скорост на преместването е векторна величина и зависи от началната и крайна точки, докато средната скорост на пътя е скаларна величина и е равна на изминатия път, разделен на времето, за което е изминат. Трябва също така да се отбележи, че средната скорост не е равна на средното аритметично на отделните скорости.

                          Средната скорост по пътя се дава със следната формула:

                          v c p = Δ s Δ t {\displaystyle v_{cp}={\frac {\Delta s}{\Delta t}}} {\displaystyle v_{cp}={\frac {\Delta s}{\Delta t}}}


                          ПП нещо не се копира от Уикипедия читаво
                          ППП дори нямам претенции за матиматик
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

                            Толкова нелепо оправдание не бях срещал.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #29
                              От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

                              Имам джипката малко повече от една година. Взех го като зимен автомобил, тъй като живея във висок квартал, където никой не чисти снега по улиците. Първата зима ме изненада приятно - не закъсах нито веднъж, а имаше случаи, когато на паркинга можех да се кача само аз. Лично за мен е удобен (вкусове всякакви), малко по-твърда возия, немного добра маневреност. На дълъг път не ме уморява, сравнително икономичен е за кубичната си неаеродинамична форма. Багажникът изглежда малък, но във височина може да се наредят доста неща. Моят е Limited и си има всичко, което искам.
                              Недостатъци - скъпи части, много често няма наличности и евентуално трябва да се поръчват от чужбина, ако и там ги има. В Стара Загора няма сервиз, който да се наеме да направи какъвто и да е ремонт, освен ако не е смяна на накладки или филтри.
                              И да се върнем на разхода - преди време споменах, че съм свалил до 8,3 на магистралата на cruise control при 150 км/ч и 50 километров участък. Тогава имаше доста подмятания, че някъде съм се объркал. Прилагам четири снимки от последното ходене до Пловдив. Маршрут - кв.Трите чучура Стара Загора, бул.Дунав Пловдив. 90 км/ч извън града и разумна скорост в населените места, като на магистралата 110 км/ч и включен cruise control. Снимките са съответно от края на магистралата и от пристигането на място. Който ще да вярва. А, да. Резервоарът го дават 75 л.
                              Прикачени файлове
                              JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                              Коментар


                              • #30
                                От: ЧЕРОКИ 2.8 ДИЗЕЛ.АВТОМАТИК

                                Първоначално публикуван от ARTU73 Преглед на мнение
                                ...А, да. Резервоарът го дават 75 л.
                                Абе, не лежи на тази кълка. Щото моя е хващал 79 литра:

                                Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                                В Build Sheet-а на KJ-я пише следното:
                                "STANDARD EQUIPMENT" - 20.5 Gallon Fuel Tank. В "OPTIONAL EQUIPMENT" е написано и това - 3.5 Additional Gallons of Diesel.
                                Сега да разбирам ли, че резервоарът ми е 24 галона, т.е. около 90 литра? Или е 20,5 галона - т.е. около 78 литра?
                                Щото вчера едни тарикати ми напълниха 79 литра нафта...
                                "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                                2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X