Обява

Свий
Няма добавени обяви.

имам нужда от съвет за комин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • имам нужда от съвет за комин

    ситуацията е в панелен блок, стандартният блоков комин е изграден от стандартни бетонни двойни тела 50х30см. Миналата година се пали, спука се и почна да пуши в апартамента при ниско налягане:

    керамични питах къде ли не, нямат, купих отново циментови, изградихме го наново, но тази година ситуацията се повтаря ....

    в мазето е инсталиран един стар реактор за локално парно, но когато параджията го наблъска със сухи дърва догоре, загрява бетонните тела и се пукат / отделно е и, че изработката им е боклучива/.

    ще раззиждам отново комина в събота и мисля да купя керамични качествени тела на ф18 вътрешно, но обърнах нета и не намирам готови връзки/преходи от квадратен въздуховод 21х23 към ф18.

    приемам съвети как да осъществя връзката.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

  • #2
    От: имам нужда от съвет за комин

    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
    ситуацията е в панелен блок, стандартният блоков комин е изграден от стандартни бетонни двойни тела 50х30см. Миналата година се пали, спука се и почна да пуши в апартамента при ниско налягане:

    керамични питах къде ли не, нямат, купих отново циментови, изградихме го наново, но тази година ситуацията се повтаря ....

    в мазето е инсталиран един стар реактор за локално парно, но когато параджията го наблъска със сухи дърва догоре, загрява бетонните тела и се пукат / отделно е и, че изработката им е боклучива/.

    ще раззиждам отново комина в събота и мисля да купя керамични качествени тела на ф18 вътрешно, но обърнах нета и не намирам готови връзки/преходи от квадратен въздуховод 21х23 към ф18.

    приемам съвети как да осъществя връзката.
    Опитай с метална връзка/преход. Всеки малко разбиращ от метали, би могъл да го направи от черна ламарина 4-5мм

    Коментар


    • #3
      От: имам нужда от съвет за комин

      Да не бъркаш нещо? "Квадратен въздуховод 21х23 към ф18." няма-21х23 не е квадрат. При тоя размер и вътрешно ф18 ще остане от едната страна стеничка 1,5 см дебела. Това е...доста тънко. Поне 25х25 са.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: имам нужда от съвет за комин

        Изгради го от тухли единички и забрави за проблема.

        Коментар


        • #5
          От: имам нужда от съвет за комин

          Стари /втора употреба/ добре опечени тухли единички издържат дори директен огън, ако са правилно иззидани.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: имам нужда от съвет за комин

            Или огнеупорни тухли,за цената не знам. Но там е гаранция,че ще издържат на температурата.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #7
              От: имам нужда от съвет за комин

              Чак огнеупорни не е нужно, че много скъпо става.
              Единички с вароциментов разтвор, измазано отвътре и отвън.

              Коментар


              • #8
                От: имам нужда от съвет за комин

                Здравей Павел, като бутнеш кумина си купуваш кюнци от неръждаема стомана и две скоби също от неръждавейка за тях. Ако куминът ти е 21х23см вътрешно значи кюнците
                трябва да са ф200 и скобите за тях. На мястото на съборения кумин монтираш към стената за която е залепен кумина двете скоби, долната на около30см над пода, а горната
                на 30см под тавана. Кюнците ги вкарваш един в друг като горния влиза в долния. За твое успокоение снадките ги подлепяш с алуминиево тиксо, така получената тръба трябва
                да се оразмери да влиза на 10-15см. в куминното тяло под теб и над теб. Стягаш скобите и в двата края МНОГО ХУБАВО ПОДМАЗВАШ с термоустойчиво лепило. За да скриеш
                тръбата можеш например да иззидаш от страни с итонг 5см , но не се зида плътно а се оставя 3-4 см. растояние му итонга и тръбата което в процеса на зидарията се запълва
                с сух перлит. Споделям мой личен опит и вече 8г. нямам никакъв проблем.

                Коментар


                • #9
                  От: имам нужда от съвет за комин

                  Не е ли по-добре долния да влиза в горния?
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: имам нужда от съвет за комин

                    Първоначално публикуван от ktch_1964 Преглед на мнение
                    Здравей Павел, като бутнеш кумина си купуваш кюнци от неръждаема стомана и две скоби също от неръждавейка за тях. Ако куминът ти е 21х23см вътрешно значи кюнците
                    трябва да са ф200 и скобите за тях. На мястото на съборения кумин монтираш към стената за която е залепен кумина двете скоби, долната на около30см над пода, а горната
                    на 30см под тавана. Кюнците ги вкарваш един в друг като горния влиза в долния. За твое успокоение снадките ги подлепяш с алуминиево тиксо, така получената тръба трябва
                    да се оразмери да влиза на 10-15см. в куминното тяло под теб и над теб. Стягаш скобите и в двата края МНОГО ХУБАВО ПОДМАЗВАШ с термоустойчиво лепило. За да скриеш
                    тръбата можеш например да иззидаш от страни с итонг 5см , но не се зида плътно а се оставя 3-4 см. растояние му итонга и тръбата което в процеса на зидарията се запълва
                    с сух перлит. Споделям мой личен опит и вече 8г. нямам никакъв проблем.
                    Споделям мнението на колегата.

                    И аз съм с подобна система , само дето не я зазидах с итонг ами я оставих открита с намерението да и направя декоративна решетка.

                    Сега когато от долу някои запали парното си в тази стая дето минава комина става баня без да е пуснато отоплението.
                    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                    Място и хора към които да принадлежи ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: имам нужда от съвет за комин

                      Този комин (на пусналия темата) неминуемо ще се пали всяка зима. Горящите сажди вдигат висока температура, а неръждаемите тръбици са тънки като вестник. Да не стане оле мале

                      Коментар


                      • #12
                        От: имам нужда от съвет за комин

                        Интересни отговори на мой проблем, продължаващ вече четири години!
                        Кюнци от неръждаема стомана Ф200, 0,8 мм при къща от два етажа, таван и маза, са при мене над 12-13 метра, което е 2 500 лв без монтажните елементи и труд!!!Информацията ми е от фирмата-т.е. не съм я проверявал на други места, но пак ми идва в повече.

                        Коментар


                        • #13
                          От: имам нужда от съвет за комин

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Не е ли по-добре долния да влиза в горния?
                          Не е, заради конденза.

                          Коментар


                          • #14
                            От: имам нужда от съвет за комин

                            Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                            Интересни отговори на мой проблем, продължаващ вече четири години!
                            Кюнци от неръждаема стомана Ф200, 0,8 мм при къща от два етажа, таван и маза, са при мене над 12-13 метра, което е 2 500 лв без монтажните елементи и труд!!!Информацията ми е от фирмата-т.е. не съм я проверявал на други места, но пак ми идва в повече.
                            Тук става въпрос за един етаж , дължина на тръбата не повече от 3м. Много е гадно да разбиваш работил кумин в готово жилище и този ремонт не се прави за една или няколко години напред, това трябва да стане веднъж за винаги.В нета има много оферти за такива кюнци и всеки може да си направи сметка колко ще му струва това.

                            Коментар


                            • #15
                              От: имам нужда от съвет за комин

                              Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                              Интересни отговори на мой проблем, продължаващ вече четири години!
                              Кюнци от неръждаема стомана Ф200, 0,8 мм при къща от два етажа, таван и маза, са при мене над 12-13 метра, което е 2 500 лв без монтажните елементи и труд!!!Информацията ми е от фирмата-т.е. не съм я проверявал на други места, но пак ми идва в повече.
                              Неръждаеми тръби Ф 150 мм са 37.50 лева за метър Ф 200 да са да са към 45 - 50 лева метъра скобите са десетина лева.Говоря за качествени тръби с гаранция.
                              В тръбите има монтиран силиконов уплътнител който предотвратява пропуск на дим или конденз.
                              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                              Място и хора към които да принадлежи ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X