Обява

Свий
Няма добавени обяви.

имам нужда от съвет за комин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: имам нужда от съвет за комин

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Този комин (на пусналия темата) неминуемо ще се пали всяка зима. Горящите сажди вдигат висока температура, а неръждаемите тръбици са тънки като вестник. Да не стане оле мале
    E чак "като вестник" - не Дебелина 0,5 мм. е достатъчна . При мен работят вече десетина години , при зверска експлоатация .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: имам нужда от съвет за комин

      В панелен блок като се запали коминното тяло, поради тягата и многото дупки откъдето да взима кислород, температурата е страшна. За нормална експлоатация - да, дебелината е нормална.

      Коментар


      • #18
        От: имам нужда от съвет за комин

        Утре ще направим първа проба на парното.

        След четене и разговори се доверих на ф200 тръби. Тях след не дълго проучване закупих от тератерм. Тръбите са френски, имат уплътнители и скоби. Три по метър и една половинка, долната проблеми няма при монтирането, фугата между нея и коминното тяло е минимална. Запълних я с Термо 1000 градусов силикон на около 40 см под нивото нс тялото, после 10на см лепило сика-не знам си какъв модел, пак силикон и лепило до горе.

        Проблема е с уплътняването на горната връзка, материал не може да натъпчеш качествено, силикон също, да се нсдявам, че тягата ще върши работа.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • #19
          От: имам нужда от съвет за комин

          Но реалният проблем беше етаж нагоре, комшията за да не заобикаля комина и да се включва през розетка, проби отвор и вкара флекс тръба срязана под 45гр до края на комина, оставяйки реално около 15-20% светъл отвор.
          След скандал, естествено виновен беше изкаран майстора който прави ремонт на кухнята.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #20
            От: имам нужда от съвет за комин

            Тератерм имат и двойни тръби ф200 на ф250 пълни вътре с вата, ама там цената вече е нечовешка и за 3.50м, та ще им мисля /и приемам идеи/ изолация, ако теста мине успешно.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #21
              От: имам нужда от съвет за комин

              При всички положения трябва да изолираш кумина в твоя апартамент, иначе ще се получи конденз и по кумина на съседа ти под теб ще избият гадни смърдящи кафяви
              петна. Рискуваш голям междусъседски скандал.

              Коментар


              • #22
                От: имам нужда от съвет за комин

                Първоначално публикуван от ktch_1964 Преглед на мнение
                При всички положения трябва да изолираш кумина в твоя апартамент, иначе ще се получи конденз и по кумина на съседа ти под теб ще избият гадни смърдящи кафяви
                петна. Рискуваш голям междусъседски скандал.

                По-голям скандал от този който им направих едва ли ще има. А и моите разходи по две смени на комина никой не ги поема така че ......... когато няма консенсус, общо взето всеки се оправя сам в блоковете с мъките си.

                Но за изолация трябва да се мисли? каква? идеи?

                Днес от сутринта работи парното, радиаторите са се затоплили съвсем нормално, температурата на тръбата също е нормална, може спокойно да допреш дланта си до нея и да задържиш, без да те изгори.

                Вата и отгоре алуминиева лента-тиксо? но ще е грозно. Има и силиконови изолатори, но на ф200 цената на 1см дебела е около 150лв на метър, и пак ще е грозно. Какви други изолатори има? Но със сигурност няма да зидам нищо повече, че филма с разбиването и къртенето повече няма да го има.

                Сега тръбата се вписва в интериора съвсем красиво, само ще открадна идея от съфорумник и ще поръчам декоративна решетка. Горният край на тръбата е вкаран в комина около 50см, уплътнен доколкото може със силикон и не е подмазван, докато не мине теста. Температурата днес е висока, налягането е ниско и тягата е слаба, но няма никакъв пушек и просмуквания от горният край на тръбата.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • #23
                  От: имам нужда от съвет за комин

                  След над месец експлоатация, съм повече от доволен. Комина и без изолация не се нагрява, до степен, да не можеш да го докоснеш. Свалих профилактично малката част на тръбата - отвътре за месец са чисти, без никакви налепи и отлагания. Изолация няма и да му правя.

                  Решетката още се бави, че майстор-ковачът имал много работа.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190121_193542-768x1024.jpg
Прегледи:1
Размер:198.5 КБ
ID:5806906
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от paksss; 21-01-19, 18:54.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #24
                    От: имам нужда от съвет за комин

                    И аз от скоро имам проблеми с комина. На първия етаж съм го изградил с бетони комини тела. Още първия сезон ми избиха кафяви петна. Съборих хоросановата мазилка и с шпакловка на няколко ръце измазах комина. Дебелината е около 1см. До сега нямам проблеми там. Втория етаж и под покрива е тухла. тази зима ми избиха кафяви петна по тавана на втория етаж около комина и мазилката е кафява под покрива. Котела ми не гори добре и много пуши. Трета зима ми е. Не съм го чистил до сега, но толкова конденз, като през последния месец не съм имал. Предполагам че се е събрал нагар. Не мога да се кача на покрива за да го чистя. Ще потроша всички керемиди. 100кг съм и са мокри керемидите. Иначе имам въже и четка за почистване с топуз. Предполагам че на лято ще съборя комина на втория етаж и ще сложа хромникелова тръба. Ще я пусна от първия етаж през вече съществуващия комин и до горе. Ще е доста сериозна работа.
                    Какъв размер тръби се предлагат? От мазето имам около метър тръба стоманена ф160, но вътрешно предполагам е 150. комините тела са 160х160. така че 150 предполагам ще е. Гледах че има машини за разпробиване на комина по диаметър и след това нанизване на тръба, но не знам от къде може да се намери? Ако някой има идея да сподели? От Русе съм.

                    Коментар


                    • #25
                      От: имам нужда от съвет за комин

                      Здравей Димич87, аз бях със със същия проблем и го реших с иноксови кюнци в кумина. Както описваш твоя проблем аз не виждам защо ще разбиваш кумина, просто
                      иска едно хубаво почистване и ще го разбиеш долу при котела. От долу на горе можеш да вкараш иноксови кюнци ф150 и после да иззидаш разбитото, растоянието
                      между кумина и кюнците запълни със сух перлит, той не е скъп и е добър изолатор, така кюнците ще са топли и няма да имаш конденз. Когато кумина е топъл не прави
                      конденз и тегли добре. Не разбивай работил кумин в жилищно помещение, много е гадно и ще се видиш в голям филм.

                      Коментар


                      • #26
                        От: имам нужда от съвет за комин

                        Какъв е живота на иноксовите тръби?
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #27
                          От: имам нужда от съвет за комин

                          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                          Какъв е живота на иноксовите тръби?
                          Труден - жега, пушеци, сажди...

                          Извън майтапа - кюнците на печката ми са на 20 години, вероятно от 0,3 - 0,5мм черна ламарина с някакъв емайл. Предполагам само, не съм имал иноксови, че ще надживеят сградата.

                          Коментар


                          • #28
                            От: имам нужда от съвет за комин

                            Аз четири зими имах такъв проблем, но вече не.Просто повиших зададената температура на датчика, който включва помпата.Това го направих по съвет на приятел.Т.е. повиших температурата в горивната камера на котела и конденза изчезна.Но преди това, когато температурата на водата достигне около 35 гр.Ц, включвам помпата, колкото да завърти цялата вода.При мен е 110 литра.Това правя на отворени горна/на изхода на котела/ и долна жалуза-т.е. силен огън.После връщам скалата на датчика на около 50 гр.Ц при отворени жалузи.Постъпилата студена вода от радиаторите се затопля на силен огън.В момента когато пусне термодатчика водната помпа-затварям жалузите до колкото съм си решил.
                            Т.е. през останалото време на работата, помпата НЕ върти постоянно, а когато се достигне зададената преди това температура.Датчика за температурата ми е залепен външно на изхода за топлата вода, така, че не гарантирам точност в градусите.
                            Иначе до преди два мсеца, мислех и аз да бутам комина.
                            Разбира се котела трябва да се чисти вътрешно на около 1 месец, а кюнците на седмица.Под чистене разбирам-не метене и събиране на саждите, а изстъргване от стените на креозота с щанга или друг остър метален предмет.
                            Сега вече мога да си облицовам комина с теракот, така, че избилите и миришещи преди години кафяви петна да изчезнат и да не могат да пробият през него!

                            Коментар


                            • #29
                              От: имам нужда от съвет за комин

                              Почистихме, колкото е възможно комина от саждите. Падна една голяма кофа. Почна да тегли добре и няма конденз, но по стените си личи. Няма как да разбивам към котела и първия етаж. Котелното го копах преди няколко години и всичко е направено здраво от бетон. Първия етаж е с бетонни комини тепа. Понеже втория етаж трябва да му се прави основен ремонт, за това идеята ми е да съборя комина и от там да вкарам тръбите. За сега като свърши отоплителния сезон ще се предприема нещо. Четох че имало гофриран иноксов маркуч за димоход Може да опитам да надяна нещо такова и да пробвам с него. Не знам колко ще е трудно вкарването му, понеже зиданата част може да е доста неравна.

                              Коментар


                              • #30
                                От: имам нужда от съвет за комин

                                Недей с гофриран.В гофрето се събират отлагания.На мене ми предстои изграждането на нов комин,но външно .Мисля да го направя от керамични тела с ф180мм. при извод на котела.150мм..Лепене с термотеракол и яко армиране и захвати към фасадата .Отвън шпакловка с теракол ,отвътре също.Има много ефективен начин за вътрешно измазване с плондир от футбол ,циментова мазилка с фибри или термо теракол.Номера е да се нацели.гъстотата на материал.за да минава лесно покрай еластичния плондир ,вързан с въже и теглиш отдолу ,нагоре.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X