Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторчето ме предаде..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Акумулаторчето ме предаде..

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Защото за акционерите му е препоръчително да продава повече екземпляри.

    В методичките за стари подводници и други подобни съоръжения това се нарича изравнителен и размесващ заряд. Провежда се при много строг контрол на температурата, тока, напрежението на всяка една отделна клетка и даже на размера на отделяните мехурчета.

    Да се твърди, че на стартов акумулатор с течен електролит му се е разслоил електролитът и има нужда от размесване е пресилено, еле пък по българските пътища. Същият ефект, за акумулатор който може да се повдигне с ръце, може да се постигне с 5-6 пъти наклоняване на 30-40 градуса по равнината на плочите. И това ако половин година е работил (не просто седял) в мазето, иначе дупките по пътя са се погрижили.

    Колкото до изравнителен - ако някой гаражен майстор не е сипал вода от чешмата, проблемът при съвременни батерии не стои.
    Благодаря ти за изчерпателния отговор. Определено ми се изясни положението ! Явно се набляга на маркетингови трикове, както при повечето стоки в днешно време.

    п.с. Забелязвам обаче няколко силно неприятни особи във форума, които се бъркат навсякъде, трупат безсмислени мнения и , общо взето, разбират от всичко. За сметка на това връзката им с офроуда , както и с всичко свързано с него, е меко казано съмнителна. Пожелавам им през Новата година да намерят по-смислени занимания в живота си , да се отдадат на тях , а всички ние да престанем да четем глупостите им.
    Последно редактирано от Vladislav Kostevski; 26-12-18, 10:14.
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • #77
      От: Акумулаторчето ме предаде..

      Вчера зяпах зарядка на някакво умно устройство/предполагам с неприлична цена/ в един сервиз.
      На 14.6 волта приключва цикъла и го дава на 100% зареден. Предния ден на 14.3 волта показваше- 85%.
      Нямаше как да проследя как зареждаше и с колко ток въпреки че А,В и % се прехвърляха с копче и към всеки момент можеш да следиш . Просто не беше мое че да го цъкам цял ден.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #78
        От: Акумулаторчето ме предаде..

        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
        Вчера зяпах зарядка на някакво умно устройство/предполагам с неприлична цена/ в един сервиз.
        .
        След като инвестирах в едно такова на Gus ,не се занимавам с периодичен контрол при зареждането.
        То си прави "анализ" на батерията, избира си една от 7 те програми и започва да си "цъгърка". Когато реши да десулфатизира пуска някакви пулсации, но хич не съм го мерил. На другия ден с тестер пак Gus ,проверявам какво е свършило и съм доволен.
        Видях на Deca подобно в онлайн машини на промоция от 180лв.
        (когато е зор работата се ползва стар мощен руски "кютюк" 12-24в. с плавен реглаж ,но трябва да (му седя на главата)го контролирам.)

        Коментар


        • #79
          От: Акумулаторчето ме предаде..

          Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
          ... Забелязвам обаче няколко силно неприятни особи във форума, които се бъркат навсякъде, трупат безсмислени мнения и , общо взето, разбират от всичко.
          Бъди толерантен. Това е цената, която плащаме за да четем полезните неща.

          Иначе това с изравнително-размесващия заряд не е непременно чист маркетинг. На някого може и реално да послужи - а на тия дето не им върши никаква работа е направено да не им навреди.

          Коментар


          • #80
            От: Акумулаторчето ме предаде..

            Сега не разбрах, на някой акумулатори пише че се зареждат с 16 волта, ама зарядните на колите повече от 15 не вдигат, да не казвам 14,2..
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • #81
              От: Акумулаторчето ме предаде..

              Аз пък разбрах,че зареждането е сметнато за мокричка батерия пък аз като нищо неразбиращ съм си сложил AGM и ще я чакам да се скапе.

              То ако всичко което го пишеха беше вярно,малеееееее,щеше да е песен,а не вой
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X