Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3
Резултати 41 до 60 от 60

Тема: Акумулаторчето ме предаде..

Място
    София
    Публикации
    780
    Точки (при гласуване)
    8

По подразбиране От: Акумулаторчето ме предаде..

60 ампера се намират за 100 лв.

Място
    Търговище
    Публикации
    248
    Точки (при гласуване)
    12

Юни месец в Одрин 62 А/ч бе 125 лири. Лирата бе около 33-35 стинки.
    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
    freelander 1,8 2001g.

Място
    Варна
    Публикации
    6,599
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на Roninn Преглед на публикациите
    Незнам къде ги намирате тези акумулатори за 50-70 че и 100 лв.Аз купих три четири за два месеца и най евтиния е 180 лв.със ДДС и все отстъпки.

И това за турски със сребърно нещо си...Акумулатора за мотора ми е агм и го платих на 80 лв. Преди месец някъде
    Ами аз споделих къде - близко магазинче, продаващо основно продукти на БОШ, и техни акумулатори Бош и Гигават ...
    62Ач Гигават за Фиат Добло - 87.50 с ДДС края на август - началото на Септември
    62Ач Гигават за Кашкая - ако не се лъжа бе 78лв с ДДС Септември
    60-62Ач Бош Силвър (забравих точно коя серия) за Кия Спортидж - 118лв с ДДС преди 3 дни...
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Публикации
    833
    Точки (при гласуване)
    5

В Гърция преди две седмици купувах спешно 100 Ач - 75 евра с документ и две години гаранция. Не помня какво пишеше на него. Покупката стана в селото, в което внезапно умря наличния акумулатор.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,516
    Точки (при гласуване)
    21

Хм...това за някакви китайски неизвестен марки ли са тези цени.Банер,exide,topla ,дурасел без да оставиш стария акумулатор,са над 210-220 лв. И нагоре..
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

Място
    София
    Публикации
    1,090
    Точки (при гласуване)
    12

Хм...това за някакви китайски неизвестен марки ли са тези цени.Банер,exide,topla ,дурасел без да оставиш стария акумулатор,са над 210-220 лв. И нагоре..
    Цените са напълно нпормални,преди 2 години взех за камиона 2 акумулатора по 100 ампера стралайн на цена по 115лв с гаранция без да връщам стар.На тераното 91 ампера за 143лв мисля пак с 3 години гаранция.До сега с акумулатора никакъв проблем.
    0 8 76 36 8 542

Място
    Шумен
    Публикации
    593
    Точки (при гласуване)
    13

Вчера си купих от Косер акумулатор FIAMM 80Ah за 138 лв,като върнах стария.Без да връщам стария цената беше 155лв.Това с отсъпката на един майстор приятел.Fiamm уж били италиянски.Има си 2 год гаранция.

Място
    Хубава си, моя горо, миришеш на младост
    Публикации
    319
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    Това зарядно помни ли след изключване на мрежовото захранване режима в който зарежда?
    Зарядното е само за 12 волтови акумулатори.Няма опция за 6 волтови.

Тръгва автоматично с включването към акумулатора/мрежата и зарежда лятото до 13.8/14.2 в зависимост от околната температура, а зимата при 8 градуса околна температура и под + 8 градуса околна температура тъпче акумулатора до 15.5 волта.След това минава в подзаряд 13.4-13.8 волта, но при отрицателни температури го засякох 2-3 сутрини и на 13.9-14.1 волта на подзаряд.

Може да стои така със седмици/месеци, а ако изключи тока и след 2-3-или неизвестно колко часа дойде отново си прави диагностика на акумулатора и започва да го зарежда ако е необходимо или минава директно на подзаряд.

Освен това ако е не е включен в контакта, а само на клемите ти дава на сменящ се екран за по 5-10 секунди информация за настоящия волтаж, заредеността на акумулатора в проценти и околната температура.Можеш да го ползваш като тестер за следната инфотмация-за да видиш колко волта е акумулатора на колата в момент на покой/незапалена или след като си запалил, да видиш с колко зарежда алтернатора на клемите на акумулатора, както и колко процента е зареден акумулатора.

При зареждане изписва освен волтовете на акумулатора още и амперите/силата на тока с които го зарежда в момента, заредеността от 20% до 100% в петстепенна скала и колко градуса е моментната околна температура.

Когато е включен само с клемите към акумулатора консумира 2 вата на час за показване на информацията която сменя на екрана си.

Имаше още едно комбинирано зарядно 12/24 волта за което се колебаех с превключвател за заряд на 14.7 волта и зимен на 16.4 волта и за 24 волтови акумулатори същото - 26 волта и 32 волта зимен заряд.
    Последно редактиран от Justif ; 12-12-18 в 20:35

Място
    Rottweil
    Публикации
    414
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите

На това мястото му е във вторичните суровини.
    Някой във Форума събираше стари акумулатори за дефибрилатор.....
    Дизелов Jeep, не е Jeep.
    Ако се замислиш,какъв смисъл има?Ако не се замислиш,няма никакъв смисъл!

s_s1 е офлайн
    Светослав Генчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ |
    Място
    с. Стража до гр. Търговище
    Публикации
    8,049
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на Justif Преглед на публикациите
    Зарядното е само за 12 волтови акумулатори.Няма опция за 6 волтови.

Тръгва автоматично с включването към акумулатора/мрежата и зарежда лятото до 13.8/14.2 в зависимост от околната температура, а зимата при 8 градуса околна температура и под + 8 градуса околна температура тъпче акумулатора до 15.5 волта.След това минава в подзаряд 13.4-13.8 волта, но при отрицателни температури го засякох 2-3 сутрини и на 13.9-14.1 волта на подзаряд.

Може да стои така със седмици/месеци, а ако изключи тока и след 2-3-или неизвестно колко часа дойде отново си прави диагностика на акумулатора и започва да го зарежда ако е необходимо или минава директно на подзаряд.

Освен това ако е не е включен в контакта, а само на клемите ти дава на сменящ се екран за по 5-10 секунди информация за настоящия волтаж, заредеността на акумулатора в проценти и околната температура.Можеш да го ползваш като тестер за следната инфотмация-за да видиш колко волта е акумулатора на колата в момент на покой/незапалена или след като си запалил, да видиш с колко зарежда алтернатора на клемите на акумулатора, както и колко процента е зареден акумулатора.

При зареждане изписва освен волтовете на акумулатора още и амперите/силата на тока с които го зарежда в момента, заредеността от 20% до 100% в петстепенна скала и колко градуса е моментната околна температура.

Когато е включен само с клемите към акумулатора консумира 2 вата на час за показване на информацията която сменя на екрана си.

...

Имаше още едно комбинирано зарядно 12/24 волта за което се колебаех с превключвател за заряд на 14.7 волта и зимен на 16.4 волта и за 24 волтови акумулатори същото - 26 волта и 32 волта зимен заряд.
    Това ще убие доста оловни акумулатори, а за литиевите % ще клоникъм 100.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

"Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

Място
    Пловдив
    Публикации
    8,412
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    32

След три страници лакардии, ти, Траянчо, купи ли си нов акумулатор?
    Driving experience - since 1976.
    Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.

Публикации
    2,207
    Точки (при гласуване)
    14

Не, седи и чете форума...
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

BENZBOSS е офлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    12,576
    Точки (при гласуване)
    35

Аз си купих вместо него,скочих от 24 размер през 27 та до AGM 31,че се събира и е почти двойно на ампеража на стария,малко се наложи да режем кабели с големите клещи ма па стана муцка.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,047
    Точки (при гласуване)
    0

купих оня можеше да се спаси, ама трябваше да се търси гасена сярна киселина, незнайно от къде и дори да има ще е в промишлени количества..

Място
    Публикации
    319
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на s_s1 Преглед на публикациите
    Това ще убие доста оловни акумулатори, а за литиевите % ще клоникъм 100.
    Високите волтове =16.4/32 волта нa второто зарядно което не купих са написали, че са за "flooded", тоест с течен електролит, което изключва запечатаните, АГМ и геловите.Това не съм го купил, но то 1 е с превключвател и 2 това което твърдиш зависи от околната температура, а още по точно от температурата на акумулатора.
    Зарядното което купих дават 100%заряд при 0 градуса и зареждане до 15.2 волта.Тоест купих го за силно зимно зареждане.
    Това горното не съм го измислил/написал аз- написал го е експерт, професор в тази област ръководещ семеен бизнес в тази област на 2 континента с над $300 милиона годишен оборот и около 45-50 години развиван семеен бизнес.

За литиевите мисля китаецът е написал, че не стават за зареждане, а само за "деактивиране" каквото и да има предвид под това.
    Последно редактиран от Justif ; 13-12-18 в 08:59

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,956
    Точки (при гласуване)
    65

Чини ми се че обикновените запечатани са си flooded и те. "Запечатването" е предимно от лепенката отгоре. Под нея са си с капачки, a вътре с течен електролит.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Roninn е офлайн
    Анатолий
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    7,516
    Точки (при гласуване)
    21

15 волта за зареждане с зарядно е екстра.Не е грешка а напротив,ако и ограничава и тока на тези 15 волта е супер
    Ако алтернатор ти дава 15 волта е проблем,той ги дава винаги и не ограничава тока.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/
    Сот Систем ЕООД

Място
    Публикации
    319
    Точки (при гласуване)
    9

Ограничава заряда - от 14.8 волта нагоре тъпче с максимум 2.2 ампера, като повечето време е между 1.2 ампера и 1.5 ампера, а като стигне до 15.2/15.3 волта започва с 0.8 ампера да зарежда.Освен това лятото при +30 и нагоре градуса зарежда акумулатора мисля до 13.8 волта.При 25 градуса го зарежда до 14.7 волта.

Зимното зареждане от +8 градуса и надолу е 15.5 волта.Зареждането и волтажа на акумулатора е според отчетената околна температура, като същото се отнася и до моментния ампераж с който го зарежда.

Flooded не съм го измислил аз, така в възприето.Предполагам почти всички сме наясно с това.Но не всички Sealed е възможно да се отворят без да се увредят - в момента има стар и нов акумулатор - стария е с една планка и цилиндърчета по нея за всяка дупка на всяка клетка и се води "запечатан". Имам и нов, който за съжаление е извит надолу капак и вероятно планка и ако тръгна да го отварям, ще го почупя.Първият е просто бледо копие на "запечатан", докато вторият е действително такъв.На вторият пише от -41 до +60 градуса, дали действително това е така ще покаже времето.

И тъй като си говорим за акумулатори, ето на който му се иска да добави нещо полезно към знанията си:

https://batteryuniversity.com/index....w_temperatures

https://batteryuniversity.com/index....ased_batteries

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,332
    Точки (при гласуване)
    17

На руски няма ли някъде, при тях температурната компенсация е друга, не заради географията.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Публикации
    1,143
    Точки (при гласуване)
    14

Сдобих се с СТЕК MXS 5.0. Има функция за десулфатизация, както и един интересен за мен режим RECON . Та, до колкото прочетох в инструкциите, въпросното възстановяване е полезно да се прави веднъж годишно и , според шведите , можело да удържи живота на акумулатора ни до 3 пъти. Сега ще тествам на едни стари пациенти, но преди това пише батериите да бъдат дълбоко разредени. Мисля да ги включа с малък 5ватов консуматор, но въпросът е до колко волта да ги разредя ? 10, 11 ?
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3

Сходни теми

1. Съединителя се предава.
    От Петьо Джартов във форум Трансмисия, окачване, блокировки и спирачна система
    Отговори: 21
    Последно мнение: 12-09-18, 09:57
  2. Къде се предава живак?
    От solart във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 5
    Последно мнение: 20-03-18, 19:35
  3. Някой да преведе това.
    От bojitch във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 4
    Последно мнение: 14-10-14, 21:49
  4. Някой може ли да ми преведе това!?
    От Blazhka във форум Работа търся или предлагам
    Отговори: 16
    Последно мнение: 01-05-14, 03:27
  5. ПРЕДАДЕ СЕ!
    От derhunter във форум Поздравления и честитки
    Отговори: 48
    Последно мнение: 13-09-12, 10:53

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми