Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 44

Тема: Акумулаторчето ме предаде..

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,041
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Акумулаторчето ме предаде..

Слизам да си паля колата, спешно трябваше да излизам, щрак, щрак и тцъ ниеще
    Почнах да го зареждам, цял ден едната клетка е гола вода, плувката не изплува въобще..

Някакви идеи да го спася малко, за някакви дребни консуматори, то че за акумулатор няма да става ми е ясно...

Име:  200.jpg
Прегледи: 421
Размер:  950.9 Кб
    Животът е филм в който: Началото е обещаващо, средата е еднообразна и скучна, а края става ясен, още от самото начало на филма...

petroffbg е онлайн
    Пламен Петров
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    4,229
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Акумулаторчето ме предаде..

Завий му капачките и го разтъркаляй по цимента 3-5минути,може и да тръгне...
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,041
    Точки (при гласуване)
    9

Има ли някакъв научен сенс в това действие, или после след търкалянето да изтанцувам и танца на дъжда..
    Животът е филм в който: Началото е обещаващо, средата е еднообразна и скучна, а края става ясен, още от самото начало на филма...

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    20,337
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    46

Има.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

borko_ruse е офлайн
    Борислав Борисов
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |* МСС *
    Място
    Русе
    Публикации
    2,726
    Точки (при гласуване)
    16

Понякога се получава. Въпрос на късмет.
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,041
    Точки (при гласуване)
    9

еми ще го пробвам..

Място
    Пловдив
    Публикации
    296
    Точки (при гласуване)
    5

Някъде четох, че ги зареждат обратно (обръщат поляритета), но къде го четох и защо ги обръщаха.... Склероза...

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,918
    Точки (при гласуване)
    64

Цитат Мнение на Emilppp Преглед на публикациите
    Някъде четох, че ги зареждат обратно (обръщат поляритета), но къде го четох и защо ги обръщаха.... Склероза...
    При окъсила клетка както ще да го зареждаш - все тая.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Варна
    Публикации
    6,579
    Точки (при гласуване)
    22

Съгласен съм със Спарки... Последните ми опити за съживяване на такъв акумулатор оплискаха моторния отсек с киселинни пари
    Нов акумулатор е около 70лв - половин резервоар бензин, пък ти спестява студуване по паркинзи...
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Neu-Isenburg Враца Пудрия
    Публикации
    218
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    Съгласен съм със Спарки... Последните ми опити за съживяване на такъв акумулатор оплискаха моторния отсек с киселинни пари
    Нов акумулатор е около 70лв - половин резервоар бензин, пък ти спестява студуване по паркинзи...
    За диското ме оскубаха 270 лв
    0877 44I 88I
    Самурай 1,3
    Дискавъри ТД5

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,131
    Точки (при гласуване)
    60

Търкалянето по цимента, с подходящата комбинация късмет, може да те уреди с едно звучно БУМ, съчетано с хвърчащи капки стопено олово, гореща сярна киселина и остри парчета от всичко. Акумулатор, който 10-20 минути след изключване на зарядното слиза под 11 волта е особено добър кандидат.

На това мястото му е във вторичните суровини.
    Ценообразуване по Вива: Цената е... като за ново.

Място
    ВАРНА
    Публикации
    1,041
    Точки (при гласуване)
    9

То има едни сепаратори долу, които задържат опадалата активна маса от плочите да не се движи много, ако го обърнеш това нещо ще се излее в клетките..
    Зареждане на обратно, това можеш да го направиш само ако искаш да го цункаш за последно акумулатора

Други опции за съживяване..

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,131
    Точки (при гласуване)
    60

Зареждането наобратно е съвсем легитимен начин за използване на акумулатор сглобен от цели плътни оловни пластини от 40-те и 50-те години. Тренировъчните му цикли са няколко пъти в двете посоки, а после периодично го обръщаш за да му се износват равномерно пластините.

Първите плочи от паста и решетка са развалили идилията.

---

Най-добре ги съживяват в завода.
    Ценообразуване по Вива: Цената е... като за ново.

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,317
    Точки (при гласуване)
    17

Сепараторите ще работят, но ако е зареден.
    Щом нов е 70лв ще го даря на мангустите и ще си купя чисто нов.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    Раднево
    Публикации
    3,470
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на slowtraveler Преглед на публикациите
    Къде ги продават тези акумулатори,70Ач за 70лв.?
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Опел корса 1.7D исузо 98г.
    Каравана Аdria 390Q

Място
    София
    Публикации
    6,712
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на georgipetkov64 Преглед на публикациите
    Къде ги продават тези акумулатори,70Ач за 70лв.?
    При Търтея.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    20,337
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    46

Цитат Мнение на Джоу (x3mrjoe) Преглед на публикациите
    При Търтея.
    И при мен свършиха
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    София
    Публикации
    6,712
    Точки (при гласуване)
    20

Ми тогава в ЕВРО 07. На всеки Никулден има нЕкви прИмоции, като обикновено акумулаторите са на 50%.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->31"AT

Място
    Хубава си, моя горо, миришеш на младост
    Публикации
    313
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Traqn Savov Преглед на публикациите
    То има едни сепаратори долу, които задържат опадалата активна маса от плочите да не се движи много, ако го обърнеш това нещо ще се излее в клетките..
    Зареждане на обратно, това можеш да го направиш само ако искаш да го цункаш за последно акумулатора

Други опции за съживяване..
    Ако показва 10.5 волта, то забрави- умряла клетка няма съживяване.

Иначе ако е над 10.5, да кажем 11.2 или 12 волта, то можеш да пробваш с: https://www.aliexpress.com/item/FOXS...c4806d8353vuAO

Като използваш "Repair". Възстановява донякъде капацитета - 24 часа го "поправя", след това автоматично преминава в режим зареждане.Можеш да прекратиш поправянето по-рано...

Няма да е зле, да отвиеш капачките и да погледнеш дали плочите не се показват над електролита - долива се тогава и се зарежда.Ако зареждаш на оголени плочи със неавтоматично зарядно което да изключва сами има голям шанс да изгори клетка/и и тогава €€ ...

Място
    София
    Публикации
    5,700
    Точки (при гласуване)
    18

Те, ако ти се занимава. Не съм го писал аз, само го изкопирах,но преди 30 години имаше подобна статийка в "направи сам".

П.П. Ако ти се рови в темата за акумулаторите, може и да я намериш. Там съм я качил преснимана. Заглавието беше нещо като "Девет години с български акумулатор"

Десулфатизация (нов «живот») на акумулатора.

Ако акумулаторът въпреки честите му зареждания не осигурява добро пускане на двигателя, не бързайте да купувате нов. Има начини за премахване на едрокристалния оловен сулфат (сулфатизацията), когато образуването му все пак е в по-ранен стадий. Ще се спрем на най-достъпния от тях.
    Зареденият доколкото е възможно акумулатор се включва за разреждане както при провеждане на тренировъчен цикъл. След като напрежението спадне до допустимия минимум, капачките се свалят и електролитът се изсипва до капка в чист широк пластмасов съд, например леген. После акумулаторът се почиства от протеклия по външната му повърхност електролит. Клетките се промиват няколко пъти с дестилирана вода, като акумулаторът се разклаща енергично. Отначало излиза мътилка, но постепенно водата се поизбистря.
    Тогава всяка клетка се напълва с дестилирана вода до нормалното ниво и акумулаторът се оставя да престои така 2—3 часа.
    Тъмните на цвят механични примеси от излетия в легена електролит постепенно се утаяват на дъното. С помощта на стъклена или пластмасова фуния избистреният електролит внимателно се налива в стъклени съдове, например в бутилки.
    Внимание! Течността в тази бутилка е опасна за живота. Обръщам ви внимание на това, тъй като никак не са малко нещастните случаи, резултат на подобно недосещане за опасността, която крие в себе си битовата бутилка със съвсем неочаквано съдържание.
    Затова не само си осигурете подходящи стъклени съдове, но и залепете на тях големи етикети с надпис «Киселина! Опасно за живота!», а и нарисувайте на тях череп с кости. И след това, за още по-голяма сигурност, ги приберете на недостъпно за близките ви място!
    Както споменахме, акумулаторът се включва за зареждане 2 часа след напълването му с дестилирана вода. Скоро тя започва да се превръща в слаб електролит, тъй като протичащите електрохимични процеси започват да преобразуват постепенно едрите кристали на оловния сулфат във вода и сярна киселина.
    Напрежението на акумулатора започва да се покачва. Когато то остане неизменно в продължение на 3 часа, а гъстотата на електролита се повиши до 1,12—1,15, зареждането се прекратява за 2 часа. След тази пауза токоизправителят пак се включва в мрежата, докато напрежението и гъстотата отново се задържат на едно и също ниво. Тогава акумулаторът се включва за разреждане с ток, равен на 1/10 от капацитета (за целта може да се използува лампа от пътепоказател) .
    Щом напрежението спадне до допустимия минимум, батерията се изключва от разредното устройство (лампата) и получилият се рядък електролит се излива. Клетките се напълват отново с дестилирана вода и след един час акумулаторът се включва за зареждане.
    Описаният дотук цикъл може да се направи още няколко пъти, особено при по-дълбока сулфатизация на плочите.
    След последното провеждане на цикъла (циклите) акумулаторът се напълва с оригиналния или с нов електролит (но със същата гъстота на оригиналния!) и след час се включва за зареждане.
    След като зареждането приключи, поне 3 часа акумулаторът не трябва да се монтира в автомобила.
    Съвсем логично е разграждането на едрите кристали на оловния сулфат от умишлено слабия ток на зареждането да става твърде бавно. Често са нужни не по-малко от 30—40 часа, за да се повиши гъстотата на електролита до желаната 1,15 г/см3. Важното е, че благодарение на тази десулфатизация повърхността и порите на активната маса са вече «отпушени». Ако няма друга нанесена вреда, например изкривени и дадени «накъсо» плочи, вероятно акумулаторът ще ви служи още дълго време.
    Последно редактиран от коко келеша ; 06-12-18 в 07:11

Стига толкоз спавание, що е спала Болгария доволни векове!

Страница 1 от 3 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Съединителя се предава.
    От Петьо Джартов във форум Трансмисия, окачване, блокировки и спирачна система
    Отговори: 21
    Последно мнение: 12-09-18, 09:57
  2. Къде се предава живак?
    От solart във форум Екология, опазване на природата и планетата
    Отговори: 5
    Последно мнение: 20-03-18, 19:35
  3. Някой да преведе това.
    От bojitch във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 4
    Последно мнение: 14-10-14, 21:49
  4. Някой може ли да ми преведе това!?
    От Blazhka във форум Работа търся или предлагам
    Отговори: 16
    Последно мнение: 01-05-14, 03:27
  5. ПРЕДАДЕ СЕ!
    От derhunter във форум Поздравления и честитки
    Отговори: 48
    Последно мнение: 13-09-12, 10:53

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми