Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторчето ме предаде..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Акумулаторчето ме предаде..

    Май под 10.5 се води опасно ,или там някъде.Виж в нета,една бърза справка.
    Имам няколко такива бройки лидълски и стек 2 бр.

    Никаква разлика не намирам,в момента единия стек държи батерията на мотора.Другите бездействат,щото мпс-та тая зима се карат всички.Та не възлагай много надежди.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #62
      От: Акумулаторчето ме предаде..

      Да, проучих вече. Разреждам ги до около 11 и после го пускам да зарежда до последната си степен. Не очаквам видими резултати, но се надявам да спомогне за удължаване живота на батериите.
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #63
        От: Акумулаторчето ме предаде..

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        15 волта за зареждане с зарядно е екстра.Не е грешка а напротив,ако и ограничава и тока на тези 15 волта е супер
        Ако алтернатор ти дава 15 волта е проблем,той ги дава винаги и не ограничава тока.
        Почнеш ли да ограничаваш тока и напрежението ще ти падне под 15 волта.
        `
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #64
          От: Акумулаторчето ме предаде..

          Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
          Почнеш ли да ограничаваш тока и напрежението ще ти падне под 15 волта.
          `
          Това къде? На зарядното или по принцип,щото двете неща не са в линейна прогресия

          Баси..как звучи!
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #65
            От: Акумулаторчето ме предаде..

            не в прогресия, а в зависимост - нелинейна зависимост
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #66
              От: Акумулаторчето ме предаде..

              Много неща взеха за "звучат".
              Не се заяждам, но просто не се опитвайте да правите фундаментални заключения на база на прочетено в интернет, защото не стига.

              Аз например си мисля, че напрежението пада когато УВЕЛИЧАВАШ тока (натоварването), а не обратното и че един автомобилен алтернатор няма как да е идеален източник на електродвижещ ток и да дава колкото ток му поискаме, имайки безкрайна мощност и т.н.

              Зарядки на 15.5 волта и разряд на 10-11 волта като цяло не са желателни.

              Гледайте инструкцията на производителя и действайте според нея, ако няма такава, до 14,8 зареждане и до 12 разреждане е повече от достатъчно, аз например не бих разредил по-малко от 12,3 - 12,4, ако непременно реша да разреждам, макар че не са ми идвали такива мисли.

              Животът на един акумулатор много повече зависи от неговото качество и изправността на електрическата система на автомобила, отколкото от апокрифни методи за разреждане-зареждане изобретени от незнайни интернет физици.

              Може да се направи идеално зарядно-разрядно за определен модел дори само за определен капацитет - представете си колко ще струва, но не може да се направи универсално зарядно за всички.

              Коментар


              • #67
                От: Акумулаторчето ме предаде..

                Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                Много неща взеха за "звучат".
                Не се заяждам, но просто не се опитвайте да правите фундаментални заключения на база на прочетено в интернет, защото не стига.
                Еее..някои са учили за това..


                Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                Аз например си мисля, че напрежението пада когато УВЕЛИЧАВАШ тока (натоварването), а не обратното
                Зависи,в някои случаи да ,в някои е точно обратното.

                В горния си пост обаче имах съвсем друго в предвид.
                Ако напънеш здрав акумулатор 65 амперчаса със 5- 10 Ампера на 15.5 волта ще се предизвика кипене и всички неблагоприятни последици.

                Ако не вдигнеш обаче напрежението до и над 15 волта,то батерията няма да е заредена на 100%

                При първоначално зареждане с електролит ,батериите ги зареждат до 18-19 волта ,за тока не коментирам ,но напрежението е там под 20 волта...

                Ползвам едно зарядно правено от мен,с диод се ограничава на 15-16 волта някъде,след зареждане по този начин,първите 5-6 паления,стартера ще се откачи от въртенето.

                Тока при 15.7-16 волта го ограничавам до 100-400 милиампера обаче
                Последно редактирано от Roninn; 23-12-18, 01:16.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #68
                  От: Акумулаторчето ме предаде..

                  Ток и напрежение са свързани както се посочи по нагоре. На здрав акумулатор ако искаш да го ребриш с 15.5 волта трябва да му осигуриш и тока за тази цел. По теоретичната част си имаме изразен представител тук, но аз мисля че при 400 милиампера здравия акумулатор ще държи не повече от около 13,4 волта, нали това се стреми и динамото на колата да прави (това при нормални температури около 20 градуса да кажем). До колкото помня напрежението на всяка клетка е 2.2 волта тоест 6х2.2=13.2v Греша май, 2волта тоест 12волта. А2.2v бяха други елементи.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Акумулаторчето ме предаде..

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    Ток и напрежение са свързани както се посочи по нагоре. На здрав акумулатор ако искаш да го ребриш с 15.5 волта трябва да му осигуриш и тока за тази цел. По теоретичната част си имаме изразен представител тук, но аз мисля че при 400 милиампера здравия акумулатор ще държи не повече от около 13,4 волта, нали това се стреми и динамото на колата да прави (това при нормални температури около 20 градуса да кажем. До колкото помня напрежението на всяка клетка е 2.2 волта тоест 6х2.2=13.2v
                    Зависимостта е много, ама много по-сложна. И Roninn е значително по-близо до истината от тебе.

                    Ако вкараш на акумулатора 2-3 ампера заряден ток, той няма да успее да изстине до положение половин ампер при 15 волта.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Акумулаторчето ме предаде..

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Ако не вдигнеш обаче напрежението до и над 15 волта,то батерията няма да е заредена на 100%
                      Не е важно само да я заредиш на 100% (то и без това не може), но и да и не и скъсяваш живота, а нали за това говорим, всеки екстремум - ускорено зареждане и ускорено/дълбоко разреждане скъсява живота, това за оловно-киселинни с течен електролит, нетолерантността към заряд при високо напрежение расте още повече за гелови -> AGM -> литиеви.

                      Според Battery University лимита на напрежението при заряд е 2,45 V на клетка или 14,7 V
                      Има зависимост от температурата, при 0 градуса може да се приложи ударно зареждане по 2,5 V на клетка, но остава препоръката, ако не сме сигурни какво правим в никакъв случай да не превишаваме стойността от 14,7 V и да не говорим, че за поддържащо напрежение при 0 градуса се препоръчва 2,3 V / клетка или 13,8.

                      Аз например в никакъв случай не бих използвал зарядно, което зарежда на 15-15,5V, имаше едни зарядни едно време правени по едновремешните заводи, които бухаха яко, ври вътре като казан, лава, гейзери и сяра хвърчат, после върти стартера на чупене и така 1-2 години и после нов акумулатор.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Акумулаторчето ме предаде..

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Зависимостта е много, ама много по-сложна. И Roninn е значително по-близо до истината от тебе.

                        Ронин да си даде бележника за вписване на похвала и може би отлична оценка....
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • #72
                          От: Акумулаторчето ме предаде..

                          Бе не знам за другите, ама ми е чудно, Ясен защо се аби. През годините, във форума, постоянно се появяват все по-голями майстори акомолаторджий и нема начин да им обясниш, колко много бъркат.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #73
                            От: Акумулаторчето ме предаде..

                            Добре де, нека аз, като прост потребител, да попитам следното: Защо шведът си е написал в менюала на СТЕК-а , че е препоръчително веднъж годишно да се прекара през функцията RECONDITIONING , при това след пълно изтощаване

                            "15,8 V / 1,5 AИзползва се за връщане на енергия в
                            изтощени мокри и Ca/Ca акумулатори.
                            Възстановявайте акумулатора веднъж
                            годишно и след пълно изтощаване за
                            максимален живот и капацитет."

                            и още

                            "По време на стъпката за възстановяване напрежението се увеличава, за да
                            създаде контролиран газ в акумулатора. Газът смесва акумулаторната киселина и възстановява
                            енергията в акумулатора."
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • #74
                              От: Акумулаторчето ме предаде..

                              Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                              Защо шведът
                              Отговорът е в пост 72!
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #75
                                От: Акумулаторчето ме предаде..

                                Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                                Добре де, нека аз, като прост потребител, да попитам следното: Защо шведът си е написал в менюала на СТЕК-а , че е препоръчително
                                Защото за акционерите му е препоръчително да продава повече екземпляри.

                                В методичките за стари подводници и други подобни съоръжения това се нарича изравнителен и размесващ заряд. Провежда се при много строг контрол на температурата, тока, напрежението на всяка една отделна клетка и даже на размера на отделяните мехурчета.

                                Да се твърди, че на стартов акумулатор с течен електролит му се е разслоил електролитът и има нужда от размесване е пресилено, еле пък по българските пътища. Същият ефект, за акумулатор който може да се повдигне с ръце, може да се постигне с 5-6 пъти наклоняване на 30-40 градуса по равнината на плочите. И това ако половин година е работил (не просто седял) в мазето, иначе дупките по пътя са се погрижили.

                                Колкото до изравнителен - ако някой гаражен майстор не е сипал вода от чешмата, проблемът при съвременни батерии не стои.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X