Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ssangyoung Rexton 2.7 не работи 4X4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ssangyoung Rexton 2.7 не работи 4X4

    Здравейте колеги ,
    отскоро се сдобих с Rexton 2 2.7.xdi автомат part-time и имам следния проблем.
    Когато включа 4H или 4L предния мост не работи при движение напред D ,на задна R всичко си е ок въртят и четрите колела.Първо проверих вакумните хъбове ,но при тях всичко си е наред после видях ,че предния кардан не се върти от раздатката ,но това е само при движение напред. По таблото всички индикаци си светят нормално.
    Предполагам ,че раздатката се е развалила и търся мнения на по- компетентни ,и някой имал ли е подобен проблем.Незнам също дали тази раздатка се ремонтира някъде или да търся някоя втора употреба.Ще бъда благодарен на всеки споделил мнението си.

  • #2
    От: Ssangyoung Rexton 2.7 не работи 4X4

    Първоначално публикуван от rg81 Преглед на мнение
    Здравейте колеги ,
    отскоро се сдобих с Rexton 2 2.7.xdi автомат part-time и имам следния проблем.
    Когато включа 4H или 4L предния мост не работи при движение напред D ,на задна R всичко си е ок въртят и четрите колела.Първо проверих вакумните хъбове ,но при тях всичко си е наред после видях ,че предния кардан не се върти от раздатката ,но това е само при движение напред. По таблото всички индикаци си светят нормално.
    Предполагам ,че раздатката се е развалила и търся мнения на по- компетентни ,и някой имал ли е подобен проблем.Незнам също дали тази раздатка се ремонтира някъде или да търся някоя втора употреба.Ще бъда благодарен на всеки споделил мнението си.

    Здравей ,

    Най -интересното е че от няколко дни забелязвам "странно" поведение на моя Рекстън в снега. Точно днес имам абсолютно същото положение като твоето , като направих прост тест в една преспа с превъртане на гуми и забелязах че оставям следи в снега само отпред.

    Всичко по таблото индикира че 4 по 4 е ОК.

    Може би след празниците ще ходя до Ратола и ще те държа в течение за развитието и разбира се най-важното за финансовата част на проблема.


    Поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Ssangyoung Rexton 2.7 не работи 4X4

      Проверката е направена (не в Ратола) . Всичко електрическо работи , предаването напред работи , има и вакум.
      Хъбовете не са зацапани и счупени. Най-вероятно проблема е в мембраните.

      Ремонтните комплекти не намерих , нови хъбове автоматични са около 400 лв.

      Моето лично решение което взех е слагане на ръчни хъбове за около 130 лв парчето , пък в редките случаи когато ми се налага слизам и завъртам "'щепсела"

      Коментар


      • #4
        Здравейте, имате ли представа защо не включва бавните, иначе 4х4 работи,само бавните не

        Коментар


        • bocho64
          bocho64 коментира
          Редактиране на коментар
          Ако 4H се включва и изключва нормално а 4L не ,най вероятно привода в раздатката се е скапал по някаква причина.

      • #5
        Звучи скъпо за отстраняване, надявах се да е от някое вакуумче или букса , ако някой има и други предположения ще съм благодарен да ги сподели.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X