Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 35

Тема: Агенция митници - Създавате заявка за упълномощаване за пряко представителство

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,710
    Точки (при гласуване)
    30

По подразбиране Агенция митници - Създавате заявка за упълномощаване за пряко представителство

Ако някой скоро е регистрирал (упълномощавал) митнически агент за представителство при освобождаване на стоки моля да удари едно рамо.
    Обаждат ми се от DHL и ми казват любезно, че за да ми освободят пратката трябва да ги упълномощя , НО това вече не може да стане писмено, ако ще и всички софийски нотариуси да се подпишат, а единствено през съвременния сайт на Агенция митници. Аз се подлъгвам, че най-после нещата ще се случват по правилния начин (електронно) и почвам подред.
    1. ЕОРИ номер си имам от предишни доставки
    2. КЕП - Квалифициран електронен подпис - добре, ще вадя. Питам при кой - при Информационно обслужване - бегом, 150 лв и готово! (то същото и с нотариуса, само дето тези взимат повече).
    3. Почвам регистрацията на "съвременния сайт" - регистрирам себе си, асоциирам подписа, регистрирам юридическото лице - икономически оператор. Полвин работен ден, щото съвременния сайт е много юзър френдли, има раздел с 5 често задавани въпроса, 100 съкращения на кирилица, които никой не разпозбава и разни ръководства от по 100 страници ту на word, ту на .pdf в които някъде нещо пише.

И така успешна регистрация навсякъде, остава само да упълномощя куриерите... ама как? Изчетох поредното ръководство в което на 63-та страница пише "от раборни процеци избирате процес 10....", обаче аз "работни процеси" никъде не намирам. Моля, ако някой по-умен, по-опитен и по-наблюдателен от мен вече е минал по този път да ми даде жокер... спешно е, както може да се очаква.

П.С. Разбира се агенция митници има helpdesk на който никой не отговаря, а ДХЛ не са се сетили да си направят един потребителски профил и никой не знае как точно изглежда сайта на агенция митници, въпреки че, стъпка по стъпка са ми написали как да се регистрирам там.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

Място
    Варна
    Публикации
    6,579
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране От: Агенция митници - Създавате заявка за упълномощаване за пряко представителство

Трябва да си дадеш права... Сайта им е толкова идиотски направен, че след като си приключил регистрацията, трябва да минеш през менютата, администриране и да си определиш, че ти, който си направил регистрацията имаш право да добавяш други и т.н...
    ИДИОТИЯ е този сайт...

Май бе: Регистрация, Управление на потребители и достъп, вход с КЕП (не с потребителско име), Работни процеси (ама първият път може да не стигнеш до долния екран, и пак трябва да избереш горе, дето е написано същото на английски),
    И после Заявяване на достъп до системите, потребители, митническо представителство и т.н. и т.н...
    Име:  customs.jpg
Прегледи: 310
Размер:  234.9 Кб
    Последно редактиран от slowtraveler ; 05-12-18 в 16:35
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,710
    Точки (при гласуване)
    30

По подразбиране От: Агенция митници - Създавате заявка за упълномощаване за пряко представителство

без да съм екперт достигнах до същия извод, но може ли да ми кажеш какво имаш предвид с "трябва да минеш през менютата, администриране и да си определиш, че ти, който си направил регистрацията имаш право ....."
    завърших всички описани на сайта стъпки но не съм срещнал това.... нито го намирам вмомента

Място
    София
    Публикации
    2,228
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на icerunner Преглед на публикациите
    ........, НО това вече не може да стане писмено, ако ще и всички софийски нотариуси да се подпишат, а единствено през съвременния сайт на Агенция митници. Аз се подлъгвам, че най-после нещата ще се случват по правилния начин (електронно) и почвам подред.....
    Това не може да е истина? Инфото само от DHL ли ти е, или подобно нещо ти каза и някой от митницата?

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,710
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на Борислав Ангелов Преглед на публикациите
    Това не може да е истина? Инфото само от DHL ли ти е, или подобно нещо ти каза и някой от митницата?
    Пише го на сайта на митницата и като поичнах да търся информация в гугъл всички по-големи агенции имат описание на проицеса

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,918
    Точки (при гласуване)
    64

Ъъъ, миналата седмица UPS ми освобождаваха пратка с изпратено попълнено и сканирано пълномощно по e-Mail. После си взеха оригинала. Преди няколко седмици DHL освобождаваха - пуснал съм им пълномошно сигурно преди над 5 години, те са ми вадили и EORI номера още по-отдавна. Пак без проблем.

Това ако освобождаваш като физическо лице и пратката е до теб. Ако фирма - нямам идея.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Публикации
    1,897
    Точки (при гласуване)
    16

Да не се окаже, че КЕП (КУКЕП) трябва да е на ф.л., което представлява дружеството, а не на самото дружество?

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,710
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Ъъъ, миналата седмица UPS ми освобождаваха пратка с изпратено попълнено и сканирано пълномощно по e-Mail. После си взеха оригинала. Преди няколко седмици DHL освобождаваха - пуснал съм им пълномошно сигурно преди над 5 години, те са ми вадили и EORI номера още по-отдавна. Пак без проблем.

Това ако освобождаваш като физическо лице и пратката е до теб. Ако фирма - нямам идея.
    На Ю.Л. е. странното е че с карго партнер освобождаваме дефибрилатори от щатите и само обикновено пълномощно искаха.... преди няколко месеца

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    Да не се окаже, че КЕП (КУКЕП) трябва да е на ф.л., което представлява дружеството, а не на самото дружество?
    Подписа съдържа личните ми данни и тези на фирмата...

Публикации
    1,648
    Точки (при гласуване)
    16

Аз не успях да се справя преди една седмица с ваденето на eori номер с кеп. Работни процеси си остана празно каквото и да правих.
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,710
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на persuader Преглед на публикациите
    Аз не успях да се справя преди една седмица с ваденето на eori номер с кеп. Работни процеси си остана празно каквото и да правих.
    Супер... на всеки ред пише по колко оперативни програми колко милиона струва супер сайта... и вади съобщения на шльокавица... но за сметка на това е единствен и задължителен начин. Телефона не отговаря, мейла също, а в DHL от утре тече магазинаж... те за сметка на това (dhl) отговарят на телефона и връщат обаждане 1 мин. след получен мейл... Ама не се ангажират със съвети за работа със сайта на агенцията

Място
    София
    Публикации
    98
    Точки (при гласуване)
    8

Ех, ако знаете каква веселба беше януари....
    Като със заповед на вожда беше казано, че ВСИЧКИ икономически оператори/ разбирай фирми , ф.л. и т.н./ трябва до 31.01 да се пререгистрират. След това нямало да може да се работи...Никой, който не се е борил тогава, не може да си представи хаоса. И до ден днешен с Инфонотари подпис е проблем. И изисква ръчна интервенция от ИТ отдела на АМ.
    Но ако са минати успешно и трите стъпки- отиваш на процес 10- създаване на заявка за митн.представителство.

Peugeot 4007
    ex Nissan X-Trail 2.2 Di

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,710
    Точки (при гласуване)
    30

Минах трите стъпки успешно. Или поне след всяка от тях получавах съобщение, че е завършена и трябва да затворя браузъра... и това, че ме допуска до следващата също говори, че е било успешно. Сега не знам как да проверя дали има проблем с регистрацията. Това което виждам е, че мога да влизам и излизам от профила, виждам моето име като потребител и това на фирмения акаунт също. Приема ми пин кода на електронния подпис... но работни процеси от които да избера 10 няма или все още не съм ги открил....

Публикации
    1,897
    Точки (при гласуване)
    16

Съжалявам за проблемите ти, но тая тема трябва да я прочете ​внимателно всеки фен на електронното гласуване.

Място
    София
    Публикации
    73
    Точки (при гласуване)
    4

Мда, аз също тръгнах да се оправям сам с КЕП, но стигнах до празни работни процеси. Вкл. днес сутринта 3-4 часа се пробвах.
    Накрая метнах сканирано пълномощно на Български пощи и след час от пощите ми звъннаха, че са освободили стоката и да ходя да си я взема.
    Т.е. потвърждавам - работи си подписаното пълномощно да те представляват. Днес.

Иначе, това чудо ecustoms.bg е направено, за да не работи. То не бяха Джава аплети, пък драйверите на четеца бяха прекалено нови (имам го от 2012г) за системата... трагедия.

Място
    Варна
    Публикации
    6,579
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на icerunner Преглед на публикациите
    без да съм екперт достигнах до същия извод, но може ли да ми кажеш какво имаш предвид с "трябва да минеш през менютата, администриране и да си определиш, че ти, който си направил регистрацията имаш право ....."
    завърших всички описани на сайта стъпки но не съм срещнал това.... нито го намирам вмомента
    Извинявам се за забавеният отговор - не бях зад компа...
    Не си стигнал до екрана, който съм споделил по-горе? Скрийншота го направих в него момент...
    Това бе отново в секцията Регистриране, а не във ВХОД..

Администрирането е първата точка в списъка - трябва да си дадеш права с кои системи ще работиш (внос, администриране и т.н.). Заявките се одобряват мисля автоматично (до минута ми излиза, че съм одобрен)...
    Роли - нямам спомен дали съм ги попълвал, но май и там попълних за всеки случай.. Предполагам пълномощното е 10-та точка в списъка, но него не съм го правил..
    Ако не можеш да се оправиш - пак - пиши - утре ще ти направя скрийн-шотове на поредицата екрани - стъпка по стъпка...
    Nissan Qashqai 2.0/140h.p/4x4/2008
    Jeep Grand Cherokee Overland 2014/3.0 CRD

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    1,992
    Точки (при гласуване)
    4

Още не ми се е налагало да ползвам тоя сайт откакто е пуснат и направо ме наплашихте.
    На електронните простотии съм категоричен противник, всичките. Тук това не работи-само създава трудности. По света не е така....
    Два дебила - это сила,
    три дебила - это мрак,
    шесть дебилов - это мило,
    сто дебилов - это как?

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,131
    Точки (при гласуване)
    60

абонирам се.
    Ценообразуване по Вива: Цената е... като за ново.

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,710
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на bokomo Преглед на публикациите
    Съжалявам за проблемите ти, но тая тема трябва да я прочете ​внимателно всеки фен на електронното гласуване.
    Знаеш ли, че точно това си мислех през цялото време... щото това си е принципен въпрос - сайта може би отговаря на разни критерии за това и онова, но в крайна сметка не на изпълнителя, а на възложителя не му пука дали е изпълнена основната задача - да се подобри ефективността на работа. Щото аз вмомента се боря с някакви глупости вместо да върша работа, от която някой би имал полза. А това ДДС, което се моля да платя, трябва да дойде от полезната работа, която ще свърша... А аз сега след като утрепах два дни в неща от които никой няма полза - та и пари... сега единстврното разумно за мен решение е утре да ходя на летището и да си платя на каките в "митническите агенции" да ми освободят стоката, щото с нововъведенията dhl не може да свърши тая работа...

| Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,710
    Точки (при гласуване)
    30

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    абонирам се.
    Ти си от тъмната страна на силата ; ) забавно ли ти е?

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,131
    Точки (при гласуване)
    60

Заклевам се в кварталния, че нямам нищо общо със информационната система на Агенция Митници.
    Ценообразуване по Вива: Цената е... като за ново.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Трафик митници.
    От petroffbg във форум Управление на МПС, КАТ, пътища, безопасност и катастрофи
    Отговори: 15
    Последно мнение: 23-08-17, 15:06
  2. Система... митници...автомобил
    От FBravo във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 6
    Последно мнение: 08-02-12, 07:53
  3. представителство на Duro?
    От nane7o във форум Технически дискусии
    Отговори: 17
    Последно мнение: 26-10-08, 01:35
  4. Внос на Автомобили от САЩ, ЕВРО4 и митници
    От quadra във форум Финанси, мита, цени, данъци, МПС и разходи
    Отговори: 31
    Последно мнение: 21-03-07, 21:54

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми