Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Sorento 2005г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Sorento 2005г.

    Здравейте , колеги. Ще ходя да гледам Киа Соренто 2005г., CDRI 140 к.с., ръчка. Колата е внос от Австрия , до момента е била само на един собственик , като има и австрийски преглед до 08.2019. Понеже човека , който е докарал колата ми е роднина и му имам доверие, каза , че няма забележки по джипа. Като ходя да го гледам , на какво да обърна внимание? Обслужването горе долу каква цена е? Какви са Ви впечатления от него ?

  • #2
    От: Покупка на Sorento 2005г.

    Корейче от Австрия ... т'ва ще да е изгнило до прозорците ...

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Sorento 2005г.

      Обслужването - няма ангренаж, имаш нужда от 9 литра масло 10w40, филтрите са евтини, 11 литра антириз, 5 литра масло за диференциалите и раздатката 75w90 GL-5, защото 100% никога не е сменяно, също и за скоростната кутия. Другото е евтинджос. За гуми му предвиди 800-1000лв.
      Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
      Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Sorento 2005г.

        Маслото е добре да е 5/30 или в краен случай 5/40, иначе другото колегата ти го е казал. Не е лошо да се сменят ангренажните вериги 3бр. с обтегачите и успокоителите и задължително да се обърне внимание на турбото дали пуши в синьо с характерната миризма. На ходова част са здрави и не е скъпа поддръжката. Успех!

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Sorento 2005г.

          Доколкото четох навремето (исках да купувам такъв) имат проблеми с раздатката. По тази причина единият Соренто, който гледах, се оказа без кардан.
          JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на Sorento 2005г.

            Има класически парт-тайм и фул-тайм с Борг-Уорнър раздатка. Познават се по врътката вляво от волана. Първите не могат да се карат на нормална настилка на 4Н, вторите могат. И двете раздатки имат бавни. Гният еднакво.
            Последно редактирано от avzdrav; 06-12-18, 19:52.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X