Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Discovery III Диско 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси за Discovery III Диско 3

    Здравейте,

    Имам нужда от нещо 7местно и съм се спрял на LR D3. Другите алтернативи за мини-ван, но никой не ме грабва. Просто Диското си е Диско! Имам няколко конкретни въпроса и ще се радвам някой собственик на такъв автомобил да се включи. Ако ли не, всеки отговор би ми бил полезен.

    V6 или V8. Четох, че бензиновия гори 20градско, така ли е ?
    Каква е реалната цела на едно Диско HSE дизел 2005-2009? обявите са между 10-20 хил.
    Въздушно окачване цени и проблеми? Съвместими ли са с компонентите от eBay, имайки предвид, че там са за английската версия?
    USA vs EU vs UK версия по какво може да се различи? Има ли различни стопове или оборудване по което да се разбере, че е Американска?
    Ръчна спирачка проблеми? Четох, че е голям проблем за годините 2005-2007 и са ги викали всички в сервиза. Хората изхвърчали от пътя като им се активирала със 120км/ч. Други не могли да тръгнат и минавали на ниски и с много газ се освобождава. Как може да се разбере дали конкретен екземпляр има проблем?
    Печка проблеми и може ли да се направи дистанционно?
    Всички ли са със 7 места, защото не във всички обяви за обявени. Намерих, че за Щатите е стандартно само след 2008.
    Може ли средната седалка на втори ред да се демонтира и пода равен ли е под нея?
    Може ли възрастен човек да се вози на трети ред София-Пловдив комфортно?
    Крадат ли се? често крадени части?
    Електрически проблеми. Четох, че е дело на Форд и се е сглобявал в техен завод. В калниците имало ел.връзки, които не били добре изолирани и като я измиеш с пароструйка и таблото светва. Има ли други такива проблеми?
    Всички HSE ли са с ксенон?
    Всички крушки ли са ксенонови - къси, дълги, халогени?
    Резервна гума и как се сменя? Стандартния крик не ставал - как стоят нещата с друг? Tow pack за Щатите идвал с пълноформатна гума , но останалите не. Как стоят нещата за Европа?
    Кои модели имат 3 шибидаха?
    Оригиналното CD има ли MP3 или USB?
    Разход градско софия през центъра?
    Сервиз в София - има ли списък с препоръчани LR майстори?
    Цени на части:
    масло и филтри
    гуми
    масло автомат + труд
    масла диференциали
    ремонт ръчна спирачка
    ангренажен комплект
    ремонт турбо

    Мисля, че въпросите са много. Ако нещо съм изпуснал да питам, моля допълнете


    Поздрави,
    Лазар

  • #2
    От: Въпроси за Discovery III Диско 3

    Ще се постарая да ти отговоря на повечето въпроси,виж в цитата.

    Дано съм ти полезен,успех в търсенето

    Първоначално публикуван от Lazarus Преглед на мнение
    Здравейте,

    Имам нужда от нещо 7местно и съм се спрял на LR D3. Другите алтернативи за мини-ван, но никой не ме грабва. Просто Диското си е Диско! Имам няколко конкретни въпроса и ще се радвам някой собственик на такъв автомобил да се включи. Ако ли не, всеки отговор би ми бил полезен.

    V6 или V8. Четох, че бензиновия гори 20градско, така ли е ?Аз бих взел бензин,но намирането е трудно
    Каква е реалната цела на едно Диско HSE дизел 2005-2009? обявите са между 10-20 хил.Колкото се спазариш
    Въздушно окачване цени и проблеми? Съвместими ли са с компонентите от eBay, имайки предвид, че там са за английската версия?Моето е с оригиналното(скоро ще стане на 12 години)Сменен един височинен датчик.За английска версия не съм чувал.
    USA vs EU vs UK версия по какво може да се различи? Има ли различни стопове или оборудване по което да се разбере, че е Американска?
    Ръчна спирачка проблеми? Четох, че е голям проблем за годините 2005-2007 и са ги викали всички в сервиза. Хората изхвърчали от пътя като им се активирала със 120км/ч. Други не могли да тръгнат и минавали на ниски и с много газ се освобождава. Как може да се разбере дали конкретен екземпляр има проблем?Не съм имал проблем.При смяна на задните накладки,задължително и предлед на барабаните.
    Печка проблеми и може ли да се направи дистанционно?Може да се направи.
    Всички ли са със 7 места, защото не във всички обяви за обявени. Намерих, че за Щатите е стандартно само след 2008.Не са всички.
    Може ли средната седалка на втори ред да се демонтира и пода равен ли е под нея?Не.Като я сгънеш,пода става равен.
    Може ли възрастен човек да се вози на трети ред София-Пловдив комфортно?Ако си без багаж и не е много едър.
    Крадат ли се? често крадени части?Не са много популярни.
    Електрически проблеми. Четох, че е дело на Форд и се е сглобявал в техен завод. В калниците имало ел.връзки, които не били добре изолирани и като я измиеш с пароструйка и таблото светва. Има ли други такива проблеми?Всякакви дребни проблемчета,неизброими.
    Всички HSE ли са с ксенон?Да.
    Всички крушки ли са ксенонови - къси, дълги, халогени?Зависи от комплектацията.
    Резервна гума и как се сменя? Стандартния крик не ставал - как стоят нещата с друг? Tow pack за Щатите идвал с пълноформатна гума , но останалите не. Как стоят нещата за Европа?HSE са с пълноценна гума и джанта.Гумата ,,виси'' отдолу.Спуска се с манивелка и се откача крепежа.Прибира се по обратен ред.Крика не става...
    Кои модели имат 3 шибидаха?Не знам да има такава комплектация.HSE е със стъклен покрив,което съсздава илюзия за 3 шибедаха.Всъщност е един .
    Оригиналното CD има ли MP3 или USB?HSE е чейндър със 6 диска.Чете МП3,няма USB.
    Разход градско софия през центъра?ТДВ6 12-14 дизел.
    Сервиз в София - има ли списък с препоръчани LR майстори?
    Цени на части:
    масло и филтри
    гуми
    масло автомат + труд
    масла диференциали
    ремонт ръчна спирачка
    ангренажен комплект
    ремонт турбо

    Мисля, че въпросите са много. Ако нещо съм изпуснал да питам, моля допълнете


    Поздрави,
    Лазар
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси за Discovery III Диско 3

      Много питаш бре!

      Отговори от мен:
      V6 или V8.
      Твърдо V8- мотора е на Ягуар, 300коня, здрав и непретенциозен. Спокойно издържа нед 500000км. Има няколко дребни проблема на които решението не е пари а познания.

      Четох, че бензиновия гори 20градско, така ли е ?
      Да, това му е максимума.

      Каква е реалната цела на едно Диско HSE дизел 2005-2009? обявите са между 10-20 хил.

      Пропускам за дизела, но V8 е около 15-20 хил. След първия феис няма вече V8 а е V6 чарджван.

      Въздушно окачване цени и проблеми? Съвместими ли са с компонентите от eBay, имайки предвид, че там са за английската версия?
      Дребнни проблеми - копресор(нормално износване 500лв) и блокове(3 са и се оправят с почистване) ако допуснеш да се прецака компресора.

      USA vs EU vs UK версия по какво може да се различи? Има ли различни стопове или оборудване по което да се разбере, че е Американска?
      Американката е с мили в брояча на километрите и друга честота на дистанционното.

      Ръчна спирачка проблеми? Четох, че е голям проблем за годините 2005-2007 и са ги викали всички в сервиза. Хората изхвърчали от пътя като им се активирала със 120км/ч. Други не могли да тръгнат и минавали на ниски и с много газ се освобождава. Как може да се разбере дали конкретен екземпляр има проблем?
      Не е проблем - иска възпитание и нови накладки(това е рядко)

      Печка проблеми и може ли да се направи дистанционно?
      Бензина няма заводски печка

      Всички ли са със 7 места, защото не във всички обяви за обявени. Намерих, че за Щатите е стандартно само след 2008.
      Може и да има 5 местни, но аз не съм виждал

      Може ли средната седалка на втори ред да се демонтира и пода равен ли е под нея?
      Не може да се демонтира, а пода става идеално равен, като се затворят средните седалки. Пода става 2 метра равен.

      Може ли възрастен човек да се вози на трети ред София-Пловдив комфортно?
      Не знам, но по-скоро да.

      Крадат ли се? често крадени части?
      Не.

      Електрически проблеми. Четох, че е дело на Форд и се е сглобявал в техен завод. В калниците имало ел.връзки, които не били добре изолирани и като я измиеш с пароструйка и таблото светва.
      Има ли други такива проблеми?
      Има проблеми основно от лоши връзки от които губи комуникация между модулите, което не е повод колата да спре. Който се занимава с Ровъри знае при съответния проблем къде се е загубила връзката на 99%.

      Всички HSE ли са с ксенон?
      Не.

      Резервна гума и как се сменя? Стандартния крик не ставал - как стоят нещата с друг? Tow pack за Щатите идвал с пълноформатна гума , но останалите не. Как стоят нещата за Европа?
      V8 са с нормална гума, колко не издържа крика не знам. На мястото на рез гума в БГ слагат газова бутилка най често

      Кои модели имат 3 шибидаха?
      HSE си е с 3 люка. Отваря се само първия.

      Оригиналното CD има ли MP3 или USB?
      Оригиналната музика е уникален Harman Kardon. Има Aux.

      Разход градско софия през центъра?
      16-20. От теб зависи.

      Сервиз в София - има ли списък с препоръчани LR майстори?
      Има един дето ги знае(меко казано) Известния Боби Терминатор Тунинг.

      Цени на части:
      масло и филтри
      гуми
      масло автомат + труд
      масла диференциали
      ремонт ръчна спирачка
      ангренажен комплект
      ремонт турбо

      Частите са на повече от нормални цени. Колата не се чупи особенно много.

      Дизела е чудесен, но мотора е слаб, икономичен и като се счупи(което става често) не се ремонтира. Вече моторите втора употреба са кът. Феиса с 258 коня е много добър и няма обшо със стария 190коня. Нов шорт блок е 11000лв.

      Преобладава мнението, Диско 3 V8 Jaguar е най-здравия Ровър произвеждан някога. Мотора се е качвал и на Спорт и на Мама.
      Лесно се фейсва срещу около 5000лв и става 2017 на външен вид.
      Лесно става на 33" за офроуд.
      Колата е уникално проходима.

      Заключение - хората(селяците по-скоро) не познават тези автомобили и се плашат от тях. Затова и ги плюят наляво и на дясно.
      Качиш ли се на такава кола разбираш какво е комфорт и проходимост в едно.

      С Марто сме писали заедно...
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси за Discovery III Диско 3

        Почти няма какво да добавя след постовете на Русев и Марто. Притежавам Discovery TDV6 SE от година и нещо, което по стечение на обстоятелствата в момента има функции на ежедневен, семеен(детевоз) и работен автомобил и добре се справя във всяко амплоа. Гарантирам ти, че за 10х. читаво D3 няма да намериш, поддържан автомобил с история и все още неизчерпан ресурс държи цена около горната ти граница. Относно електрическите проблеми, преди да купя моята кола четох, че се срещат по-често при първите две години от производство на модела. През 2006 LR коригират доста от ел.връзките и проблемите чувствително намалят. Моя е 2007, нищо сериозно от към електриката, като се понамокри обилно се шашва задния парктроник, но това е "бял кахър". Успех с търсенето!
        P.S. Нямам оплаквания от дизела засега, надявам се и в бъдеще, но ако използвам колата само за удоволствие и дълги преходи бил заложил на бензиновия Jaguar двигател 4.4 V8. Може би, някога...

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси за Discovery III Диско 3

          Благодаря ви много и на тримата.

          Точно такива отговорих исках - вие сте страхотни.

          Има в Мобилето един 17К V8 4.4 с пълна история и газ и сериозно се замислям. Салоните на всички останали или са не-кожени или ако са кожа са в много лошо състояние. Жената иска светлата кожа, но като ги гледам..... Вие с какъв салон сте?

          Има ли някой от вас 1 час свободен да почерпя бира и да поговорим?

          Поздрави,
          Лазар

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси за Discovery III Диско 3

            Аз съм с черна кожа.От къде си?
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси за Discovery III Диско 3

              Бат Марто и rusev са ти казали каквото има да се казва. Аз имах преди време Д3 и беше ехеее преди време. Светла кожа иска жената ... ако ходиш с костюм на работа си вземи...
              В момента съм с жълта кожа и се налага третиране два пъти годишно.

              Даже на тез серсеми постовете ме замислиха за един В8 .. че тук и не са много пари... ма нещо не се славят много с качество и дълголетие... та не го жали толкоз тоа В8

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                Бат Марто и rusev са ти казали каквото има да се казва. Аз имах преди време Д3 и беше ехеее преди време. Светла кожа иска жената ... ако ходиш с костюм на работа си вземи...
                В момента съм с жълта кожа и се налага третиране два пъти годишно.

                Даже на тез серсеми постовете ме замислиха за един В8 .. че тук и не са много пари... ма нещо не се славят много с качество и дълголетие... та не го жали толкоз тоа В8
                В интерес на истината да. Риза и панталон.

                Диското няма да се кара всеки ден, а само при нужда, до магазина и на екскурзии.

                Забравих да питам колко литра събира автомата при смяна? Колко пари излиза смяната в сервиз?


                Поздрави,
                Лазар

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                  Незнам защо, но не ми се появи предния отговор.


                  Забравих да питам колко литра събира автомата и колко пари ви взимат за труд?

                  За средната седалка имах впредвид да се махне изцяло. Да стане 2 отпред, 2 отзад и 2 най-отзад. Ако са сгънати ясно, че пода става равен, но аз питах за пода под седалките. Може ли ако се демонтира да се ходи нормално?


                  Поздрави,
                  Лазар

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                    Отностно возенето на трети ред седалки. Аз съм 195см висок 140кг и се чувствам добре. До сега не съм се возил на по удобни седми места. Маслата на автомата ще ги сменям след 10к км.
                    Имам дразнещ проблем като вали и предния парктроник ми спира... Някъде се мокри това чудо ама...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                      Какви гуми влизат и мже ли да се прави малък лифт?
                      С подложки предполагам, ама ще загубя баланс ня магистралата.... Моео Диско 2 много ми харесва извън пътя, ама докато стигна до там м се надува главата.....та затова и аз съм в чуденка от година дали правя замяна..
                      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                      LZ2РSD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                        Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                        Какви гуми влизат и мже ли да се прави малък лифт?
                        С подложки предполагам, ама ще загубя баланс ня магистралата.... Моео Диско 2 много ми харесва извън пътя, ама докато стигна до там м се надува главата.....та затова и аз съм в чуденка от година дали правя замяна..
                        Руси е наврял 33''...Иначе фабрично е на 30''.Като се спусне на най-ниско положение, с по-големи гуми и без лифт,мисля че ще опира.Така че чакаме г-н Русев да каже.А и дизеловия асматик не знам как ще ги върти...
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                          Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                          ... Моето Диско 2 много ми харесва извън пътя, ама докато стигна до там м се надува главата.....та затова и аз съм в чуденка от година дали правя замяна..
                          Ако става дума за смяна на Д2 с Д3 - недей! Общото на двете коли е само марката. Преди 5 години аз продадох две Д2, за да купя Д3, а после купих пак Д2 и РР спорт. Несравними са.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                            Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                            Какви гуми влизат и мже ли да се прави малък лифт?
                            С подложки предполагам, ама ще загубя баланс ня магистралата.... Моео Диско 2 много ми харесва извън пътя, ама докато стигна до там м се надува главата.....та затова и аз съм в чуденка от година дали правя замяна..
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1328.jpg
Прегледи:2
Размер:214.7 КБ
ID:5804642

                            Това ти е лифт кита за 2 инча повдигане.
                            Монтира се и се размонтира за 10 мин. Струва 200 долара. Надявам , че се сещате къде се монтира...

                            Като го монтираш влизат 33 гуми без проблеми.
                            Като легнеш на дъно имаш още 5 см повдигане и като пак легнеш на дъно имаш и ОЩЕ 5см нагоре.

                            Дето Д2 било по-добро от Д3 не съм съгласен. Д2 е последния всъдеход от старата генерация с начало 1970г.(Range Rover Classic) и подобрен до възможния максимум
                            .
                            Д3 е нещо съвсем ново, да с много електроника, но за мен мнооого по-добро, стига да го познаваш. Говоря от гледна точка на проходимост. За комфорт, скорост, сигурност Д2 и Д3 на просто несравними...
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                              Бензиновият мотор на Д3 носи ли на газ?
                              Discovery I, 300 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X