Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за Discovery III Диско 3

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпроси за Discovery III Диско 3

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение

    Дизела .......... като се счупи(което става често) не се ремонтира..
    ЕЖК, преди доста време!
    Сега има всичко необходимо за читав ремонт на дизеловия ДВГ.

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси за Discovery III Диско 3

      Ужас, какви глупости съм написал правописни....съжалявам колеги,на крак в колата на тъмно беше.

      По темата:
      Бат Марто: Мислех за по новите модели 3-ка или 4-ка и вероятно 245 или 256 КС трябва да са достатъчни.Твоите гуми 18" ли са? Не съм сигурен големите балони на голям цолаж как ще се намерят..

      Trapper: Аз следя твоята сага. Но пък оставам с впечатление, че РР спорт-та ти допада много. Лятото покарах едно Д4 за 10 Мин - доста прилично вози.

      Rusev: Четох доста за проходимостта на Д3 и Д4, големи хвалби. Най-много обаче ме тормози широко дискутирания проблем със счупените мотори....имало по-малко случаи на модификациите SDV6...3л.
      Повдигането ако е толкова лесно, ок. Но и гуми ли да нося от Варна до ....
      Както споменах, не е проблема в гората и на полето,а докато отида до там в приличен комфорт. Така все се пада, че повечето интересни места и клубни сбирки са много далеч,мин 350-400 км...

      Андро: Сметката за ремонт била нещо като мин 10 000 лв...
      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
      LZ2РSD

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси за Discovery III Диско 3

        Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
        ...Trapper: Аз следя твоята сага. Но пък оставам с впечатление, че РР спорт-та ти допада много...
        Да, така е. РР спорт на шосе ме кефи много. Няколко пъти го разхождах по Понор, Ржана и Костурско. Несигурността ми по чукарите иде от електрониката, най-вече от terrain response, защото не съм свикнал само да въртя волана, а колата да си прави останалото... А и май не съм я прежалил достатъчно . Но до сега не се е предала. Особено кефи, когато излиза по пясъка нагоре, като ходя за риба по гръцко.
        За Д2 няма какво да говорим - як джип от старото поколение, непретенциозен и най-вече - прежален! Харесвам го!
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси за Discovery III Диско 3

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          ЕЖК, преди доста време!
          Сега има всичко необходимо за читав ремонт на дизеловия ДВГ.
          Андро пак се изказваш неподготвен или пак не си разбрал за кои мотори си говорим!

          ЕЖК, че за дизела 2,7 резервната част е шорт блок(ти кажи колко струва).
          За по-новия 3.0 258к.с. има всичко за ремонт(лагери и биели), само дето не се получава ремонта. Или поне Боби не му се получава и отказва такива ремонти.
          Освен ти да си новия талант дето може да ги прави ама малко се съмнявам...
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #20
            От: Въпроси за Discovery III Диско 3

            Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение

            Андро: Сметката за ремонт била нещо като мин 10 000 лв...
            Тоя ДВГ се чупи поради конструктивни недоразумения с маслената помпа и лагерите на КВ. Обикновенно превъртат лагерите на КВ, от там липса на мазане и неизбежно надиране на КВ. Чува се и нормално автомобила се гаси. Тогава щетите са малки - шлайф на КВ и ремонтен размер лагери. Ако обаче се продължи да се кара се стига до свръх износване, или дори скъсване на КВ и тогава сметката набъбва - КВ - 800 - 1200 паунда, лагери - 180
            Толкоз като нормално счупване и части.
            От там се почва ганитури, периферия и наистина работата загрубява, но по горе се каза че тоя автомобил е за "граждани"
            А Русев да вземе да се напъне малко с търсачката и да си обнови информацията!
            Последно редактирано от Аndro 160; 11-12-18, 22:22.

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси за Discovery III Диско 3

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Да, така е. РР спорт на шосе ме кефи много. Няколко пъти го разхождах по Понор, Ржана и Костурско. Несигурността ми по чукарите иде от електрониката, най-вече от terrain response, защото не съм свикнал само да въртя волана, а колата да си прави останалото... А и май не съм я прежалил достатъчно . Но до сега не се е предала. Особено кефи, когато излиза по пясъка нагоре, като ходя за риба по гръцко.
              За Д2 няма какво да говорим - як джип от старото поколение, непретенциозен и най-вече - прежален! Харесвам го!
              Да ти кажа, аз с моето автоматично Диско 2 пак не правя кой знае колко.... автомата сменя когато прецени, надолу ако е стръмно пускам Hill Descent... ти тогава не намери подходящо Диско 3, но то РР е същото само че без 7-те седалки и не знам дали имаш равен под като се свалят втория ред седалки...
              Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
              LZ2РSD

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                Хил контролът на Д2 не действа ли само на бавни или при автоматика не е така?
                Не бързай ако искаш да стигнеш
                __________________________________
                Discovery II TD5 10P

                Коментар


                • #23
                  От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                  Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение

                  По темата:
                  Бат Марто: Мислех за по новите модели 3-ка или 4-ка и вероятно 245 или 256 КС трябва да са достатъчни.Твоите гуми 18" ли са? Не съм сигурен големите балони на голям цолаж как ще се намерят..
                  На 19'' съм,Дуратраци(255/55/19)
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                    Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                    Хил контролът на Д2 не действа ли само на бавни или при автоматика не е така?
                    Да, само на бавните е но си функционира отлично.
                    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                    LZ2РSD

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      На 19'' съм,Дуратраци(255/55/19)
                      Целогодишно?
                      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                      LZ2РSD

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпроси за Discovery III Диско 3

                        Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                        Целогодишно?
                        Да.Вече втора година.Другата зима ще си купя нов комплект. Целогодишно клеча по гьоловете и със шосейни гуми си е терсене...Един път какъв срам брах със зимните гуми,щях да вляза в гьола.Два блокажа,офроуд програми, без гуми нищо не става...Вярно, Дуратраците са шумни, но няма пълно щастие.
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X