Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чудеса в окръжна болница Пловдив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

    От тия на картинката едното е аспирин, едното (розвера) е от малкото ефикасни (но със странични ефекти) лекарства за сваляне на холестерол, едното ако не се лъжа беше за високо кръвно, а поне 2 от останалите ще отпаднат след време.

    Ако не се лъжа баща ми в момента (12 години след инфаркта) пие всичко на всичко 3 лекарства, едното от които въпросния аспирин. В началото и той беше с една шепа хапове, 2 от които и скъпи. Но високо кръвно не е имал никога и доколкото ми е известно продължава да няма, а холестерола си го свали с режим и правилно хранене.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

      В нашия град мой добър познат на 30и няколко до 37, не повече години възраст след като ходил да тренира /рита топка със сина си/ се прибрал в къщи, прилошало му и със съпругата му с неговата кола отишли до спешна помощ. След час повикали съпругата му за да й съобщят, че мъжа й починал от инфаркт.
      Моя съученичка на 27 години почина от инсулт.
      Така че за там ред няма.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #33
        От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Казвате си броя на инфарктите и стентовете, а никой не си каза годините. Пък Майкъл рече- мъжки форум Кажете да се знае в коя възраст да се ослушваме за симптомите?!
        Сега съм на 65 години, обаче проблемите със сърцето започнаха на около 60 год. с лека хипертония и толкова.
        Свалях кръвното с едно хапче и въобще нямах проблеми. Спокоен че съм ходил на обстойни прегледи
        при кардиолози, си викам че всичко е наред със сърцето.
        Обаче сега преценявам, че няма такъв преглед който да установи запушване на артерията.
        Видях колко е сложно това едва на операционната маса.
        С една дума, докато не те цапардоса инфаркта, няма предварителни процедури да се избегне,
        но може и да греша. Ако някой знае за превантивни лечения, да каже.

        Коментар


        • #34
          От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

          Благодаря, а ти лично, след преживяното, какво би променил, ако можеше да се върнеш 10 г. назад?

          Коментар


          • #35
            От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Благодаря, а ти лично, след преживяното, какво би променил, ако можеше да се върнеш 10 г. назад?
            Значи инфаркта е болест на удоволствията от храната. Така го определям аз.
            Постепенно натрупване на отлагания по кръвоносните съдове, които няма как да спрем.
            Защото водя абсолютно спокоен начин на живот. Плюс това съм абсолютен трезвеник,
            не пуша и нямам никакви амбиции в живота, които да ме стресират.
            Постоянно съм в движение и няма логика да ме сполети това.

            Коментар


            • #36
              От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
              Обаче сега преценявам, че няма такъв преглед който да установи запушване на артерията.
              Нещо, което на 100% да ти гарантира че за известен период няма да има шроблеми няма.
              За другото - прегледа е ехограф + натоварване + кардиограма. На ехографа се хващат анатомични аномалии, гледа се и кръвния поток като скорост и шум. При стеснени артерии скоростта и шума са различни. За не-лекар друго не мога да кажа.

              Само с кардиограма и кръвно налягане, седнал/легнал удобо и отпуснат, няма как да стане. Най-много да ти изпишат въпросните хапченца за сваляне на кръвно и толкоз, както е и станало. Изобщо на ехограф гледали ли са ти сърцето някога, преди случката? Съмнявам се.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                Значи инфаркта е болест на удоволствията от храната.
                Ми, не. Не че храната не дава свойта дан (по-скоро прекаляване с определени видове храна, дълго и постоянно), но когато на организма по някаква причина му дотрябва холестерол, сам си го синтезира. По разни причини - стрес, генетична предразположеност и какво ли още не. Затова и холестерол се сваля трудно.

                Отделно високия (изключвам екстремалните случаи) холестерол не значи че задължително ще ти се натрупа по кръвоносните съдове. Инфаркт/инсулт се предизвиква и от съсиреци например. Разширени вени, операция, нараняване, и хич да нямаш натрупан холестерол пак може да те думне. Има хора на по 80 и кусур години, дето цял живот са си яли и мазно, и яйца, и какво ли още не без да се съобразяват с никакви препоръки, и със сърцето проблеми нямат.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Нещо, което на 100% да ти гарантира че за известен период няма да има шроблеми няма.
                  За другото - прегледа е ехограф + натоварване + кардиограма. На ехографа се хващат анатомични аномалии, гледа се и кръвния поток като скорост и шум. При стеснени артерии скоростта и шума са различни. За не-лекар друго не мога да кажа.

                  Само с кардиограма и кръвно налягане, седнал/легнал удобо и отпуснат, няма как да стане. Най-много да ти изпишат въпросните хапченца за сваляне на кръвно и толкоз, както е и станало. Изобщо на ехограф гледали ли са ти сърцето някога, преди случката? Съмнявам се.
                  Минал съм ехограф два пъти и един път прикачен холтер за 24 часа.
                  От този тип хора съм, щом нещо ми прещрака веднага бягам в клиника.
                  Нямах признаци за инфаркт и спокойно си ходя насам-натам.
                  Дни преди това дори правих дълго пътуване и на ден вървях най-малко 10 км. пеш.
                  а в Мадрид и Лисабон даже и повече.
                  https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=230828

                  Коментар


                  • #39
                    От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                    Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                    Минал съм ехограф два пъти и един път прикачен холтер за 24 часа.
                    Колко време преди случката? Ако е над година не се брои.

                    ...и не на последно място - не търси причината задължиелно в себе си. Едно че няма смисъл, и второ че изобщо не е нужно ти да си виновен. Годинките си казват своето - при всеки различно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Колко време преди случката? Ако е над година не се брои.

                      ...и не на последно място - не търси причината задължиелно в себе си. Едно че няма смисъл, и второ че изобщо не е нужно ти да си виновен. Годинките си казват своето - при всеки различно.
                      Яд ме е, че при толкова приличен начин на живот, се случи.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                        Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                        Яд ме е, че при толкова приличен начин на живот, се случи.
                        Еми не трябва да те е яд. Такъв е животът! Гледай напред и толкоз.

                        Имал си див късмет, за разлика от много други, преминали през същото - един стент и почти без поражения. Брой че си си напълно изправен. Просто по-често трябва да ходиш на ГТП.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Еми не трябва да те е яд. Такъв е животът! Гледай напред и толкоз.

                          Имал си див късмет, за разлика от много други, преминали през същото - един стент и почти без поражения. Брой че си си напълно изправен. Просто по-често трябва да ходиш на ГТП.
                          Забравих да питам докторите, дали мога да летя със самолет,
                          че ми предстои едно дълго пътуване, обаче ще разбера в края на март.
                          Ще ходя да ми кажат какво ще правим с една друга артерия,
                          която е запушена 50%. Имало вариант да я оправят с лекарства.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                            Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                            ...няма логика да ме сполети това.

                            Няма логика.. Май.
                            Познавах един, който стриктно следеше за течностите, които пие. Умря от рак на главната течност в тялото.
                            Сега чета биографията на Стив Джобс, вегетарианец с хиляда диети, той пък от рак в храносмилателната система.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Няма логика.
                              Логиката е наука доста далеч от медицината.

                              Тялото е само половината. А трябва цялото да се чувства добре. Физическа болка и изобщо физически проблеми заради бръмбари в главата хич не е рядко явление напоследък (изпитано на собствен гръб/глава).
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                                Яд ме е, че при толкова приличен начин на живот, се случи.
                                Ако съжаляваш, че си пропуснал "неприличния" живот и въпреки това така - споко, нищо не се знае. Освен алтернативна история няма и алтернативна лична биография.

                                И гледай да маневрираш около тия хапчета. Има някои от тях които в стегнат порядък трябва да спреш, за да не береш други ядове. А за да ги спреш, трябва да се вкараш в параметри което става далеч не само с хапчета.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X