Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чудеса в окръжна болница Пловдив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

    Пожелавам ти бързо възстановяване. Преди 8 години и мен ме споходи инфаркта / аз съм с 3 стенда/. Както каза колегата мирогледа се променя, но пий си хапчетата и всичко ще е ок

    Коментар


    • #17
      От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

      Преди 15години съм минал по този път. И благодарение на ежедневните физически усилия , сега се чуствам добре за годините си. Моят съвет - не се залежавай. Физически усилия, здравословна храна и пак физически усилия.

      Коментар


      • #18
        От: Окръжна болница - Пловдив

        Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
        Оздравявай! Очакваме следващият пътепис!
        Предния ден се консултирах с Ясен, за размера на снимките
        и други подробности за публикуването на пътеписа.
        Преди да вляза в операционната си помислих, че ще бъде добре
        името ми да е в горната част на форума, а не най-долу.
        После като ме изписаха побързах да окупирам горната част!

        Коментар


        • #19
          От: Окръжна болница - Пловдив

          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
          Предния ден се консултирах с Ясен, за размера на снимките
          и други подробности за публикуването на пътеписа.
          Сега остава да разберем какво си запомнил от тази консултация....
          В миналото ще остане, каквито сме били...

          Коментар


          • #20
            От: Окръжна болница - Пловдив

            Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
            Сега остава да разберем какво си запомнил от тази консултация....
            Най-важното, че размера трябва да е 800/600 пиксела и стриктно спазих правилата!
            Намалих близо 700 броя за ден и нещо!

            Коментар


            • #21
              От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

              Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
              Обаче все още пия шепа хапчета.
              Дали шепата хапчета ще се редуцира зависи и от теб. Вече ти казаха - никакво залежаване и редовни упражнения. Дали ще са разходки или нещо друго - трябва сам да си намериш режима и ритъма. Редовно изследвания и ще се види от какво в шепата с времето ще можеш да се лишиш, защото си докарал ефекта му по естествен път.

              Баща ми нямаше твоя късмет с бързата лекарска реакция. Сърцето му е на 60% от капацитета си. Обаче сигурно ако тръгнем двамата по баирите и аз ще видя зор да устискам. Ходенето е много полезно нещо - докато ходиш облекчаваш сърцето заради помпената функция на кръвоносните съдове в краката. Не знам дали си се интересувал - имат еднопосочни "клапанчета" и при ритмични физически усилия заедно с мускулите си се превръщат в съвсем истинска помпа.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                Ходенето наистина е полезно. Спарки горе-долу го е обяснил правилно. Тука става обаче въпрос за леко до умерено ходене-разходки и подобни неща. Крайно неприемливо е ходенето или каквато и да е дейност, която те мъчи. При едно такова изпитание е лесно да измериш кръвно от сорта на 180/100 дори на младеж. Да не говорим и за сърдечната честота, която може и двойно да се покачи. Такива физически тестове се правят само под наблюдението на някой, който разбира от медицина, щото знае и кога да го прекъсне(теста) и какво да гледа, докато ти си откачаш краката от въртене. Така че е хубаво да не качваш дивани до 10тия етаж и подобни натоварвания. Ти трябва да си определиш норма. Като усетиш, че ти идва изнанагорно просто си дай почивка(5-10мин) и после пак.
                Ако си от групата на пушачите, е хубаво да ги спреш или намалиш. Никотина съсипва регулацията на сърцето, вдига кръвното и има куп други влияния.

                Коментар


                • #23
                  От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                  Пожелавам ти бързо възстановяване,спокойствие и както каза колегата по горе много движение.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                    Пожелавам бързо възстановяване!
                    До последно даваш полезна информация

                    Относно преоразмеряването на снимките, пробвай с xnview или друг ресайзър - 1000 снимки ще ги оправяш за час
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #25
                      От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                      Казвате си броя на инфарктите и стентовете, а никой не си каза годините. Пък Майкъл рече- мъжки форум Кажете да се знае в коя възраст да се ослушваме за симптомите?!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                        Обездвижването май е по-тежкото от годините, че сме коментирали с доктори за инфаркти на под 30 годишни
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • #27
                          От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Кажете да се знае в коя възраст да се ослушваме за симптомите?!
                          Ако се ослушваш постоянно за симптомите, ще откачиш. Няма възраст - има генетична предразположеност и собствена "дан" по въпроса (стрес, недоспиване, вредни навици, ниска физическа активност). Та ако в родата има рано заминали си от или такива със сърдечни проблеми, редно е от време на време да се ходи на проверка. Нито е скъпо, нито продължително, нито неприятно. Ехограф + тест с натоварване трае преко сили половин час. По една кръвна картина + холестерол годишно, заедно с въпросния преглед, ти гарантира спокойствие че и да има нещо, то ще се хване в зародиш. Ако няма рискови фактори може и на 2/3 години или при конкретни оплаквания.

                          Покрай инфаркта на баща ми, "гарниран" с други собствени и на домочадието здравословини проблеми по същото време, ми трябваше година-две да укротя собствените си бръмбари в главата. А симптомите на бръмбари в главата са доста неприятни - хлопаш, постоянно си уморен, болки по тялото и в сърдечната област и прочие хубавинки. Та по тоя повод обиколих кви ли не доктори и правих кви ли не прегледи. Щях да им строша велоергометъра. На последния лекар му идеше да ме изгони с голЕмата сопа. На към 30 години бях тогава.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                            За гените е свършен факт, но за движението се двоумя - инфарктите все по време на упражнения се случват.
                            Май най-вече стресът ни убива

                            Коментар


                            • #29
                              От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              ...инфарктите все по време на упражнения се случват...
                              Ми... не! Вероятно има някаква повишена честота заради натоварването, но си се случват по всякакво време и активност, включително докато си пиеш рИкИята пред телевизора вечер. Просто тия по време на упражнения най-много се забелязват.

                              И за гените не е свършен факт. Може с начина си на живот значително да намалиш рисковете. Или обратното де - и с нулева генетична предразположеност можеш да се докараш до среща със св.Петър.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Чудеса в окръжна болница Пловдив

                                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                                .

                                Първия преглед, показа отлични резултати. Освен леко задъхване,
                                нямам други оплаквания, но ме увериха че постепенно ще изчезне.
                                Пазете се хора!!!

                                Обаче все още пия шепа хапчета.
                                Майкъл, това с шепата хапчета не мисля че е добре за теб. Не съм специалист , просто продължителен личен и семеен опит с кръвно и кардио и други проблеми. Нищо против лекаря ти ,хубаво е и ти да вникнеш в идеята на хаповете , тяхното взаимодействие и противопоказания.Не разчитай 100% на преценката на лекаря/особено 1 брой/.
                                Дори и най-добрите и аналитични , съм ги наблюдавал как от бързане , липса на актуални данни или друго, просто не се задълбочават и пишат ли пишат рецепти, т.е. експериментират на чужд гръб, като че ли бонбонки се приемат.
                                Да не се засегне някой , така е навсякъде, и в моята професия тоже.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X