Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за пречистване на въздуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уред за пречистване на въздуха

    Тъй като положението в София става критично, пускам тази тема, за да обменим малко опит. Ползвате ли някакви машини филтриращи въздуха? Какви? Съответно ако купувате, каква ще вземете? Основния проблем са както се знае фините прахови частици. Съществуват ли изобщо на пазара машини, които са способни да се справят с тях?
    Моят опит:
    Имаме вкъщи от няколко години Zeptet therapy air ion.
    Подарък ми е от роднина, като до миналата година седеше като паметник. Винаги като съм го пускал, показваше, че въздуха е чист. Подухваше там нещо, ама общо взето с недоверие се отнесох към него. От миналата година зимата го ползвам постоянно и вече съвсем не показва че въздуха е чист. Напротив, осветкал се е целия. Дори и на най-мощния режим не успява да се справи. Казвайте как се спасявате по единично от тая отрова, която ни е налегнала. По последни данни от днес, замърсяването е съизмеримо с замърсяването в Китай и Индия.



  • #2
    От: Уред за пречистване на въздуха

    Ще следя темата с интерес защото и аз все по често мисля в тази посока.
    Има едни китайски дето ги рекламират много агресивно на цена около 300 лева ама нещо им нямам доверие. Другите които разглеждах са на Дайкин, но там цената отива на 900 - 1000 - не са пари дето да се прежалят само за проба.

    п.с. В Ботевград живея - котловина, зимата се събира яко дим и мъгла...

    Коментар


    • #3
      От: Уред за пречистване на въздуха

      XIAOMI Mi Air Purifier 2S.
      Познат си купи, чакам още време да мине и ще споделя.

      Коментар


      • #4
        От: Уред за пречистване на въздуха

        Забравете.. Всъщност ефективни има - противогаз.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • #5
          От: Уред за пречистване на въздуха

          Гледам им рекламите, и аз се замислям. Скъпи са. Следя
          Филипс цък
          LZ1ZAH

          Коментар


          • #6
            Уред за пречистване на въздуха

            Да ъпдейтна скромния опит. Както казах по-нагоре имам това;

            Комплекта филтри струва 84 евро. Мисля, че беше с 4 филтъра, 3 се подменят на една година, а единия на шест месеца. Както споменах на мен ми е подарък, но ако трябва да купувам сега не бих го взел, заради цената на консумативите. Отделно агресивния маркетинг на цептер е много неприятен и днеска ме мотаха над 30мин за тези филтри, докато междувременно се опитаха да ми продадат сто други безполезни глупости.
            Междувременно разгледах няколко сайта като този:
            https://homeairguides.com/reviews/to...s-buyer-guide/

            Има линкове към амазон с цени.

            Искам да взема още една подобна машинка, но задължително на друга марка. В няколко други български форума, много хвалян Daikin, но много скъп бе!

            Коментар


            • #7
              От: Уред за пречистване на въздуха

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
              Тъй като положението в София става критично.....
              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
              Забравете.. Всъщност ефективни има - противогаз.
              Има и едно евтино и работещо решение.Всички гости си заминават по родните места.

              Коментар


              • #8
                От: Уред за пречистване на въздуха

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Има и едно евтино и работещо решение.Всички гости си заминават по родните места.
                https://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/sofiia-stava-stolica-s-11-694-zhiteli-2-uchilishta-i-10-hana-6009004

                Коментар


                • #9
                  От: Уред за пречистване на въздуха

                  Това което чисти и маха праховите частици е хепа филтъра. Сменя се на половин година по препоръки, защото след толкова ползване завъжда собствена жива среда и почва повече да вреди отколкото да е полезен (уж).

                  Та търсиш си това с най-голям и евтин хепа филтър. Аз ползвам Puremate PM510 (същото като GermGuardian AC4850PT). Бюджетно е (100 паунда в Англия). Хепа филтри от aliexpress.com има за около 7-8 долара броя.
                  Последно редактирано от brum; 03-12-18, 21:14.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уред за пречистване на въздуха

                    Малко ще оспамя темата ама...
                    Проблема идва от ползването на твърдо гориво за отопление!
                    Вечер като изляза навън не се диша от дим!
                    Драги сънародници (в градовете) моля, преминете на друг топлоизточник ако имате каквато и да е възможност.
                    Дървата и въглищата вече въобще не са евтини като "доброто старо време". Напротив, по-дебело идва и въздуха в градовете е непоносим!
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уред за пречистване на въздуха

                      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                      Забравете.. Всъщност ефективни има - противогаз.

                      Не забравяйте нищо еле ако ви се дават пари,едни 500 долара за начало плюс филтрите,там вече какво и на колко време не се знае знае ли се.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уред за пречистване на въздуха

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        Това което чисти и маха праховите частици е хепа филтъра. Сменя се на половин година по препоръки, защото след толкова ползване завъжда собствена жива среда и почва повече да вреди отколкото да е полезен (уж).

                        Та търсиш си това с най-голям и евтин хепа филтър. Аз ползвам Puremate PM510 (същото като GermGuardian AC4850PT). Бюджетно е (100 паунда в Англия). Хепа филтри от aliexpress.com има за около 7-8 долара броя.
                        Спокоен ли си, че китайците спазват технологията за тия филтри? Не, че и другите не са правени в китай, но може би под друг контрол.



                        Коментар


                        • #13
                          От: Уред за пречистване на въздуха

                          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                          Спокоен ли си, че китайците спазват технологията за тия филтри? Не, че и другите не са правени в китай, но може би под друг контрол.
                          Спокоен съм, защото си имам с какво да меря резултатите .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уред за пречистване на въздуха

                            Вкъщи имаме Оберон 320, който показва с цветове и цифри колко е замърсено. Като работи в затворена стая свети зелено и показва 40. Две минути след като отворихме прозореца снощи, цветът стана червен и показа 160.

                            Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
                            Черно, мирише и разваля характера!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уред за пречистване на въздуха

                              Почти всички имате такива машини, казват се прахосмукачки с HEPA филтър,
                              ако има и "бълбукатор" в нея и си ти, въртите докато престане на помътнява водата и тва е. Е няма да ти "казва" свети и т.н.
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X