Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за пречистване на въздуха

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Уред за пречистване на въздуха

    Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
    Вкъщи имаме Оберон 320, който показва с цветове и цифри колко е замърсено. Като работи в затворена стая свети зелено и показва 40. Две минути след като отворихме прозореца снощи, цветът стана червен и показа 160.

    Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
    Цената на филтрите как е?

    Коментар


    • #17
      От: Уред за пречистване на въздуха

      към 100 пари на 6 месеца

      Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #18
        От: Уред за пречистване на въздуха

        Миналата седмица купих овлажнител за въздух с различни екстри. Сложил съм го на втория етаж на къщата в спалнята и нощно време се спи по-спокойно и го няма гадното чувство на сухо гърло и тежко дишане (доста време този проблем не ни позволяваше да спим нормално). Може и да си въобразявам, но изглежда и прахта е по-малко (имам две котки които са прахо-генератори). Всички врати на този етаж стоят отворени.

        Няма да правя реклама, затова няма да споменавам марка, но уредът струва 200 лева, има капацитет за вода от 6 литра, която при 60% влажност на въздуха, стига за 2.5 дена постоянна работа. Температурата вкъщи се държи на 23 градуса, защото имаме и малко бебе. Когато включих уреда в контакта да измери процентната влажност на въздуха, той показа 15% (което е много под минималните нива показани като здравословни условия според така достоверните интернет страници). В момента държа на 55-60% влажност и стана доста по-приятно за обитаване. Разбира се, въртейки въздуха, уредът има и някакъв филтър който твърдят, че пречиства въздуха. Включен е и йонизатор, има възможност лятото да пуска студена мъгла, в момента се ползва в режим на топла мъгла. Консумацията е между 70-130w спрямо режима на работа.

        Напълно е възможно и да е измишльотина, но ми се струва, че за моите нужди е супер!

        Коментар


        • #19
          От: Уред за пречистване на въздуха

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Спокоен съм, защото си имам с какво да меря резултатите .
          Измерваш със специализирана апаратура, или със самоделните метео-станции, измерващи чушки, дини, луканки и промили на космическите лъчения?
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #20
            От: Уред за пречистване на въздуха

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Измерваш със специализирана апаратура, или със самоделните метео-станции, измерващи чушки, дини, луканки и промили на космическите лъчения?
            С това - https://foobot.io/features/ . Не е самоделно, но използва най-вероятно подобен сензор като масовите самоделни станции дето мерят запрашаването на въздуха зад https://sofia.maps.luftdaten.info/. Същият тип сензори седят и по пречиствателите на въздух дето светят в зелено и червено.

            Коментар


            • #21
              От: Уред за пречистване на въздуха

              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
              С това - https://foobot.io/features/ . Не е самоделно, но използва най-вероятно подобен сензор като масовите самоделни станции дето мерят запрашаването на въздуха зад https://sofia.maps.luftdaten.info/. Същият тип сензори седят и по пречиствателите на въздух дето светят в зелено и червено.
              Любопитна ми е причината за покупката на отделен сензор, като само той ти е по-скъп от пречиствателя?

              Коментар


              • #22
                От: Уред за пречистване на въздуха

                Любопитство .

                Сензора мери две неща основно - VOC (разни вредни газове) и прахови частици. Стана ми интересно и почнах да чета. И така се тръгна по следният път:
                1) Самоделен сензор с Bosch BME680 за всяка стая (един от добрите сензори за тези цели).
                2) Централен дисплей за показанията на качеството на въздуха в различните стаи (прекрасна мотивация за половинката да започне да проветрява редовно и правилно).
                3) Рекуператор към който добавих самоделен контролер и го свързах в мрежата. С хартиен топлообменник, за да връща поне част от влагата обратно.
                4) Хепа филтри на входа на рекуператора.
                5) Автоматизация според показанията на сензорите която контролира рекуператора с каква скорост да "претаква" въздуха.

                И в момента се заглеждам как да оправя влажността на въздуха да е около 50%, че студовете настъпиха и въздуха стана доста сух (към 35% преди да му обърна внимание).

                Резултата след монтажа на рекуператора е, че започнах да се наспивам значително по-добре. Сутрин като се събудим качеството на въздуха е близко до това на вън (без праховите частици). И като цяло стана излишно да се проветрява. Изключение е ако загори някоя манджа и трябва спешно да се разкара пушека. Рекуператора няма достатъчен дебит за тези цели.

                Коментар


                • #23
                  От: Уред за пречистване на въздуха

                  Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                  Ще следя темата с интерес защото и аз все по често мисля в тази посока.
                  Има едни китайски дето ги рекламират много агресивно на цена около 300 лева ама нещо им нямам доверие. Другите които разглеждах са на Дайкин, но там цената отива на 900 - 1000 - не са пари дето да се прежалят само за проба.

                  п.с. В Ботевград живея - котловина, зимата се събира яко дим и мъгла...
                  От 6 месеца с Дайкин, доста дълго оглеждахме , но накрая се спряхме на това, доста филтри и овлажнител на въздуха. Има и едно дето лови миризмите. От където го взех, момчето има по . старият модел и каза, " Едно нещо, дето не го виждаш, ама жената като загори манджата за 10-на минути се отмирисва." Субективно с усещането за по - чист въздух, ако запаля цигара веднага светва жълто, че и червено, има автоматичен режим. Доста бързо върти въздуха, хол с бокс и още една малка стая. Лятото отвориш ли прозореца или врата на тераса веднага почва да върти по-силно. В спалнята, която е малка сложихме един само с филтър, доста реклами има и даже във ФБ, май нещо с Хигия беше, филтъра се чисти с прахосмукачка и се сменя на една година. Иначе, най-много ми хареса един швейцарски, ама цената му е 2000 лв., тааа... Всъщност на Дайкин имат същите модели климатици със същите функции за чистене на въздуха и т.н., нооо ..цените са много корави. Поздрави.
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Уред за пречистване на въздуха

                    I bought an old farmhouse last fall and as soon as the weather started to warm up I noticed a slight mildewy scent in my office. I have a large air filter in my bedroom and wanting something small for the office

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X