Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изработка на бор-корона по поръчка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изработка на бор-корона по поръчка

    Здравейте,

    моля да ме насочите към някой, който да може да изработи бор-корона по поръчка. Ще се използва за рязане на кръгли отвори в гипскартон за монтаж на лампи. За съжаление няма стандартна с нужния ми диаметър, а той е 230мм.

    Ето пример на това, което ми трябва
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BorKorona.jpg
Прегледи:1
Размер:6.9 КБ
ID:6153283

    Благодаря предварително.
    Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
    BMW F650CS
    Радо о885 5о 59 5о

  • #2
    От: Изработка на бор-корона по поръчка

    На такава да се сложи по дълъг водач или не става?

    http://www.raider.bg/c/borkoroni-293...9QEwCXoECAUQBQ
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Изработка на бор-корона по поръчка

      Аз ползвам в подобна ситуация , летвичка с центриращо свредло и два винта завити в краищата . С това обаче само очертавам и после с малко трионче специално за гипскартон ,изрязвам . Ако се изработи от подходящ шперплат с необходимият диаметър и се импровизира с някакви режещи инструмент по края , може и да стане . Зависи обаче за колко броя отвора става въпрос .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #4
        От: Изработка на бор-корона по поръчка

        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
        Зависи обаче за колко броя отвора става въпрос .
        Точно тук е ключа от палатката. Става въпрос за около 450 отвора.
        Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
        BMW F650CS
        Радо о885 5о 59 5о

        Коментар


        • #5
          От: Изработка на бор-корона по поръчка

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          На такава да се сложи по дълъг водач или не става?

          http://www.raider.bg/c/borkoroni-293...9QEwCXoECAUQBQ
          Не става. Пробвано е. Много трудно можеш да подведеш перпендикулярно и плавно винтоверта, за да могат да режат и двата ножа. Резултатът е забиване на ножа и или блокира верта или го избива.

          Този инструмент според мен е подходящ за колонна бормашина.
          Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
          BMW F650CS
          Радо о885 5о 59 5о

          Коментар


          • #6
            От: Изработка на бор-корона по поръчка

            Един друг инструмент ти трябва, не корона. Но не знам къде може да се купи. Виждал съм едни гърци гипскартонаджии да работят с него, но тук в БГ не знам къде го има. Това нещо изравнява именно двата ножа да режат едновременно. И е точно за гипскартон, понеже събира прахоляка вътре и няма грам свинщина после:
            http://www.silverlinetools.com/es-ES/Product/ProductDetail?MainCategory=Accesorios%20para%20herramientas%20el%C3%A9ctricas&ModelName=633706
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Изработка на бор-корона по поръчка

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Един друг инструмент ти трябва, не корона. Но не знам къде може да се купи. Виждал съм едни гърци гипскартонаджии да работят с него, но тук в БГ не знам къде го има. Това нещо изравнява именно двата ножа да режат едновременно. И е точно за гипскартон, понеже събира прахоляка вътре и няма грам свинщина после:
              http://www.silverlinetools.com/es-ES/Product/ProductDetail?MainCategory=Accesorios%20para%20herramientas%20el%C3%A9ctricas&ModelName=633706
              Обаче е само до 200 мм .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #8
                От: Изработка на бор-корона по поръчка

                На мен ми се наложи да правя подобна!
                на нашия железар порьчахме такава! На едно дебело свредло за бетон 18 или 20 завари две крила ножове! И като се вьрти реже ! Дупчихме итонг нестандартен размер доста дупки!

                Коментар


                • #9
                  От: Изработка на бор-корона по поръчка

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Един друг инструмент ти трябва, не корона.
                  Да ти кажа, баш корона си ми трябва. Това на практика си е същото, което Търтея показа, но с чашк за събирне на прах. За малки диаметри и за няколко дупки ще стане и с това, но за много бройки не вътши работа. А ако пипнеш профил с това... лошо.
                  Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                  BMW F650CS
                  Радо о885 5о 59 5о

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изработка на бор-корона по поръчка

                    Корона видях при китайците, ама е скъпа. Доставката е повече от короната. 20 долара корона, 30 доставка и дават срокове над 30 дена. Май не е вариант.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изработка на бор-корона по поръчка

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      Корона видях при китайците, ама е скъпа. Доставката е повече от короната. 20 долара корона, 30 доставка и дават срокове над 30 дена. Май не е вариант.
                      Ако платиш 40-50 паунда идва за 2-3 дни ама после още толкова мито и обработка за документи и т.н. с други думи, железар му трябва.

                      Колега , една идея:

                      Може би си виждал има държател(сдс и обикновен) на който се слагат различните размери режещи корони(огъната режещ пръстен от ламарина).

                      Стругаж да ти направи държача с улея, после железар да огъне ножовка или нещо такова на Ф 230мм за да може лесно да сменяш когато се затъпи.

                      Сам знаеш хубаво е водача да има дупка за пилотна бургия и т.н.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изработка на бор-корона по поръчка

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Корона видях при китайците, ама е скъпа. Доставката е повече от короната. 20 долара корона, 30 доставка и дават срокове над 30 дена. Май не е вариант.
                        Всичко е вариант, ако се облекчи работата на момчтата и се вдигне скоростта. Голямото рязане ще е през януари, тъй че време има. Ако може да ми пратишлинк. Може и на лично.
                        Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                        BMW F650CS
                        Радо о885 5о 59 5о

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изработка на бор-корона по поръчка

                          На Румбата звънна ли? Ако не може да помогне с инструмент, ще те прати при някой който ще ти го направи.

                          Също един съфорумник petroffbg, който си мисля че може да помогне с изработка.

                          Иначе можеш да го викнеш от тук, но кога ще пристигне божа работа.

                          https://www.ebay.co.uk/itm/M42-HSS-1...cyg:rk:20:pf:0
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изработка на бор-корона по поръчка

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            На Румбата звънна ли? Ако не може да помогне с инструмент, ще те прати при някой който ще ти го направи.

                            Също един съфорумник petroffbg, който си мисля че може да помогне с изработка.

                            Иначе можеш да го викнеш от тук, но кога ще пристигне божа работа.

                            https://www.ebay.co.uk/itm/M42-HSS-1...cyg:rk:20:pf:0
                            Ей вярно, ще му звънна утре. Тия китайци ги видях, Вико ми ги прати, ама доставката е много дълга. Намерих едни други е немския бей, поръчах една за тест. Пише доставка от Германия 3-5дни, пък да видим.
                            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                            BMW F650CS
                            Радо о885 5о 59 5о

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изработка на бор-корона по поръчка

                              230 е много голямо нещо-тези със сменяемите ленти определено не покриват до толкова. Друг вариант, за който си мислех е да се направи един диск на струг, с канал и в него да се сложи лента от банциг....те са много пластични, ама ще иска заваряване в няколко точки, СДС захвата ще трябва да е някакво колхозно изпълнение и всичкото това ще тежи доста повече от фабрична боркорона.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X