Обява

Свий
Няма добавени обяви.

къде е проблема при зареждане с газ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • къде е проблема при зареждане с газ?

    Здравейте, ситуацията е следната:
    Газова бутилка с обем 60 л, би трябвало да побере макс. 80%, или 48 л. Случвало се е да ми "налеят" и 50 л, но днес успяха с 56 литра!
    Та:
    1. Да се притеснявам ли, че колата не е наред, и позволява да влезе над допустимото?
    2. Колонката не е изправна, и работи с по-високо налягане, та вкарва повече (системата няма ли защита срещу това?)
    3. Брояча лъже

    Бихте ли коментирали, че в първите два случая може и "бум" да стане! Всъщност може ли??
    Поздрави
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

  • #2
    От: къде е проблема при зареждане с газ?

    Ако се е случило веднъж, няма проблем. Ако се случва на всяко зареждане, тогава вече има индикация нещо да не е както трябва.
    В 60-литрова бутилка са ми сипвали 62 литра газ. България си е такова място-на странности и аномалии.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: къде е проблема при зареждане с газ?

      Моята бутилка има светодиоден нивомер на таблото. 60-литрова е и аз я пълня, когато светне резервата. До момента са успели максимално да натъпчат 42 литра в нея. Както каза колегата, пробвай с още две-три зареждания. Аз бих пробвал и на друга бензиностанция.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: къде е проблема при зареждане с газ?

        Самата газова бутилка трябва да има предпазен клапан, който не позволява препълването и. Температурите са доста ниски и вероятно това е причината да поеме повече от обичайното.
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: къде е проблема при зареждане с газ?

          При зареждане има два добре известни проблема - поплавъците понякога не затварят и че се лъже.
          Лечението е едно - кола с кантар на бутилката. Ще е интересно да се зарежда тогава, и най-вероятно, ако лъжат, ще е и забавно и полезно. Ще стане звучна история за някои бензиностанции.

          Налягането на пълнене сякаш няма как да влияе на количеството заредена газ - поплавъкът затваря в определеният му момент и толкова, 50 литра втечнен пропан бутан са си 50 литра и 40 килограма при 5 и при 50 атмосфери налягане.

          Коментар


          • #6
            От: къде е проблема при зареждане с газ?

            Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
            Температурите са доста ниски и вероятно това е причината да поеме повече от обичайното.
            Това е най-честото обяснение по газ станциите. Само дето това обяснение не може да промени физиката. Най-вероятно откровенно те мамят. Ако колонката е с по-високо налягане ще ти напълнят бутилката до горе, а няма да спре зареждането някъде между 80 и 100%.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #7
              От: къде е проблема при зареждане с газ?

              Аз да попитам автора малко лаишки.Как завърши зареждането с /щтрак и край/ или дълго щтракане и бавно пълнене.

              Коментар


              • #8
                От: къде е проблема при зареждане с газ?

                Температурата е ниска и това е възможна причина поплавъкът който ограничава пълненето да не работи. Виждал съм такива замръзнали и в отворено и в затворено положение. И в двата случая нямаше и вярно показание за ниво.

                Коментар


                • #9
                  От: къде е проблема при зареждане с газ?

                  Я да питам паралелно..
                  Вчера много рано сутринта зареждах газ. По принцип си зареждам до пълно - сиреч 36 литра, с някаква определена скорост. Вчера обаче скоростта на зареждане ме удиви силно - с такава скорост се зареди, че не виждах последните цифри от брояча.

                  Питах газиста на колонката, и той каза, че това е от бутилката ми - много хубава била. Ама това ми е първата и единствена бутилка на първата ми и единствена газова система, и си я имам от две години, приблизително.

                  Та - от какво е тая висока скорост на пълненето - от много студеното време, или от нещо друго?

                  Коментар


                  • #10
                    От: къде е проблема при зареждане с газ?

                    Няма проблем- твоята е студена, онази е по- топла, а налягането по щранга е според нормите.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: къде е проблема при зареждане с газ?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Няма проблем- твоята е студена, онази е по- топла, а налягането по щранга е според нормите.
                      Постът ти към кой е ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: къде е проблема при зареждане с газ?

                        Ако не изминеш километри повече от обичайните - резултата е ясен. Аз съм също с 60 литра бутилка, като пълненето винаги приключва с тракане на съчмата и казвам да спрат, когато започне (на другата ми кола просто изтраква еднократно и колонката спира веднага). Обикновено събирам около 46-49 литра и минавам винаги едни и същи километри, че повечето случаи карането ми е идентично като маршрут, интензитет на трафика и прочие.

                        Виждам, че си от нашия край та ще си позволя да те попитам, дали случката е на "Бенита" до бившето Пикадили 24 или на Марешки по бул. Сливница. И на двете места имам по една издънка с +6 до 8 литра повече от обичайните ~48, а изминатите километри не са били повече. Отдавам го на измама, като не го твърдя, понеже не съм вещ в материята, просто ги избягвам долколкото мога.

                        Коментар


                        • #13
                          От: къде е проблема при зареждане с газ?

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Постът ти към кой е ?
                          Към Вени И към оня сърбин, дето дето му карахме гориво по забраните, а ми продаде крачна помпа да преливам битови бутилки газ в колата, вместо да ги грея в банята или с горелката.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: къде е проблема при зареждане с газ?

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Към Вени И към оня сърбин, дето дето му карахме гориво по забраните, а ми продаде крачна помпа да преливам битови бутилки газ в колата, вместо да ги грея в банята или с горелката.
                            Аааа , добре Всъщност , аз до горелка не съм стигал - само с гореща вода в банята . Обаче никога не съм постигал рекорд на бензиностанция в 60-литрова бутилка да вкарам 64 литра газ .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: къде е проблема при зареждане с газ?

                              В тоя бизнес от край време има големи магьосници. Все пак тогава помня, че си снимах паспорта на газовата, касовата бележка и ги пратих на ДАМТН. Бях ги отписал, ама мина известно време и ми отговориха по мейла- получили ми писмото, организирали проверка, при която направили контролно зареждане и установили несъответствия, за което били наложили санкции. Не пишеха какви.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X