Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скандинавия и Прибалтика 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Скандинавия и Прибалтика 2018

    Ден 18, Lysebotn – Preikostolen camping 50km


    Алармата на телефона ме събуди точно в 5:30ч сутринта. Днес беше денят за каменното топче Kjerag. За да се стигне до него, обаче има един доста сериозен пешеходен преход, а аз бях прочел предварително доста мнения в нет-а, че колкото по-рано се тръгне, толкова по-добре. Тази забележителност е изключително посещавана и тълпи от туристи се впускат да катерят още от сутринта, а на самото топче дори се образуват опашки от чакащи за да се снимат. Аз исках да изпреваря това стълпотворение, а другата причина беше, че до обяд трябваше да тръгна от къмпинга.

    Когато отворих палатката и се огледах, над къмпинга облаците бяха толкова ниско, че бяха буквално на 100м над земята. Всичко наоколо беше тихо и хора още спяха по палатките. Позамислих се за момент, къде съм тръгнал толкова рано, ами не се върна в топлия спален чувал, но в крайна сметка си казах, че ако не тръгна сега, няма да ми стигне времето да се върна до обяд.

    Облякох си топли и удобни дрехи, и маратонки, и се качих на мотора, защото трябваше да се изкача около 5-6км по серпентините нагоре, за да стигна до обособения паркинг, откъдето започваше пътеката към Kjerag.

    Само след първия километър с мотора влязох в гъстата мъгла, а по визьора на шлема бързо се образуваха капки конденз. Студа ме прониза през дрехите, защото тръгнах облечен за преход пеша и с маратонки, тоест без екипа и ботушите.

    Паркинга горе е доста голям и има обособено място само за мотори и въпреки, че беше едва 6ч сутринта, вече имаше 10-тина коли. Плаща се на автомат, който приема карти и кеш, и ти издава билетче. Мотори, коли, всички плащат, без изключение. Има доста указателни табели с информация за маршрута, както и заведение, което толкова рано не работеше още. Първоначално имаше някакъв проблем с картата ми и автомата не я приемаше, докато се суетях дойде още едно момче да плаща и аз му дадох ред да плати, но при него се получи. Пробвах отново след него, той ме изчака да види дали ще проработи, и този път транзакцията мина за щастие, защото иначе нямах никакъв кеш в крони. Така се запознахме с него, казваше се Mehrdad, американец, който бил на гости при приятели в Гьотеборг, Швеция, но решил да отскочи да види Kjerag в Норвегия. Беше пътувал с колата цяла нощ, около 10 часа и 700км от Гьотеборг до тук и му личеше, че е малко уморен.

    Решихме да вървим заедно към „топчето“ и тръгнахме по 5-километровия маршрут, който според табелите трябваше да ни отнеме около 2ч в едната посока. Денивелацията, която трябва да се преодолее е 570м и трасето е със сравнително голяма трудност.

    Ето така изглежда прехода на карта, тръгва се 640м н.в. и се стига до 1020м след три стръмни изкачвания.





    В началото започваше с много стръмно изкачване по скална пътека, осигурена с метални въжета и парапети и по едно време се движехме на четири крака. Отвсякъде бяхме обградени от мъгла се виждаше едва на 20-тина метара. Катерехме нагоре с Mehrdad по стръмните скали, а на места, направо си пълзяхме.







    Горе-долу по същото време заедно с нас тръгнаха и едни австралийци Mia и Craig с които се запознахме по време на изкачването по пътеката. Ето ги и тях.




    Отвреме-навреме имаше указателни табели с оставащото разстояние




    По едно време стигнахме до къщичка, която служеше за заслон в случай на нужда и спешна ситуация




    Изкачвахме се нагоре в мъглата, докато изведнъж не изплувахме над облаците и неочаквано всичко блесна, изгря такова ярко слънце, че направо беше трудно да повярвам, че допреди 5 мин съм бил в гъстата мъгла!






    Почувствах се все едно съм в самолет и летя над облаците. Изключително красива гледка!!!











    Ето и едно клипче, което направих над облаците



    Пътеката следваше стръмни изкачвания и равни участъци, където можеш да си поемеш дъх и да поснимаш. Настигнах и няколко корейски туристи, които също изкачваха.



    След около час и половина стигнаме и до самото място, където под въздействието на леда, водата и природата, се е образувало това невероятно нещо топчето Kjeragbolten, което стоеше заклещено между две отвесни скали, над пропаст висока 984м !!!

    До него се стига по една много тясна пътечка и после трябва леко да се подскочи за да се качиш върху каменното яйце.
    Аз не обичам височините изобщо и си признавам откровено, че умрях от страх!!!

    Върху яйцето отгоре има място да стъпят двама души най-много и то плътно един до друг. Няма абсолютно никакви парапети и осигуровки!
    Ето ме отгоре, а под мен са облаците и 984м пропаст!!! Една крачка встрани и.....Чао!





    Направих и клипче от ръба на скалата точно до Kjerag




    Останах горе около 40мин и се качвах два пъти върху камъка за снимки. Започнаха да идват доста туристи след нас и се образува опашка от хора, които изчакваха да се качат един по един за да се снимат.
    Появи се и един индивид, младеж с доста хипи-излъчване, който дори се снима чисто гол отгоре върху яйцето, като само си закри мъжкия атрибут със сламена шапка. Какво ли не правят хората заради една снимка

    Тръгнахме обратно с Mehrdad и австралийците обратно, а срещу нас по пътеката пъплеха вече върволица от туристи. Тогава разбрах, че плана ми да стана рано и да изпреваря навалицата е бил много добро решение! Препоръчвам ако някой реши да ходи натам също да тръгне възможно най-рано, иначе после става страшно трудно изкачването, защото пътеката е тясна и стават големи задръствания. На слизане дори се налагаше да вървя отстрани за да можем да се разминем с тълпата.

    Долу на паркинга отново беше мъгла и облаци, а ние си направихме снимка за спомен и си разменихме номерата с Mehrdad



    Слязох в къмпинга към 12:30, взех един бърз душ за да се освежа след прехода и после сгънах палатката и натоварих.
    Към 15ч се качих на ферибота, който пътува през целия Lysefjord, и спира на спирки подобно на автобус, ту на левия бряг на фиорда, ту на левия, докато стигна Forsand, където беше моята спирка.

    Оттам имах само около 30-тина км до Preikostolen camping, където щеше да бъде моята база за следващото изкачване до другата много известна забележителност на Норвегия – Pulpit rock или Preikostolen

    Следва продължение.....

    Коментар


    • #77
      От: Скандинавия и Прибалтика 2018

      Ден 19, Preikostolen camping – Skjeberg 550km



      Къмпинга на който бях Preikostolen camping е може би най-луксозния от всички досега. На рецепцията, която беше подобна на хотел, работеха 3 момичета в униформи, а баните и тоалетните можеха да се конкурират с тези на 4-звезден хотел. Но най-интересното беше, че разполагаше с площадка за кацане и свой хеликоптер! Организираха полети за панорамна обиколка на района, за 50 евро/човек, и за мое учудване този хеликоптер не спря да каца и излита вчера през целия следобед през 30 минути. Понеже беше препълнено с кемпери и каравани, явно имаше много желаещи за разходка. Не го виждах, защото площадката беше зад едни дървета на 50-тина метра от мен, но го чувах все едно каца до палатката.

      На сутринта плана беше подобен на предния ден – ранно ставане и бързо изминаване на пешеходния маршрут до Preikostolen, и прибиране до обяд за събиране на багажа и палатката и заминаване.
      Този път въпреки усилията успях да стана едва в 6:30ч, и то с нечовешки усилия. Умората от ранното ставане предния ден и катеренето до яйцето, явно си казваха думата и ми се спеше зверски. Мотивирах се някакси да се облека туристически и след десетина минути бях върху мотора за да се придвижа до паркинга на Preikostolen, който беше на 4-5км само. Днес поне нямаше мъгла и не беше никак студено за разлика от вчерашната сутрин. И тук всичко с паркирането, плащането и указанията за маршрута беше много организирано.

      Preikostolen или Pulpit rock, както е известна на английски, е сред най-посещаваните атракции от туристи в Норвегия, като годишно тук идват над 200 хил. туристи. Представлява отвестна скала на височина 604м над водите на Lysefjord с равна каменна площадка отгоре, която е приблизително 25 х 25м, откъдето се открива превъзходна гледка към фиорда и също така е много популярно да се снимаш на ръба на скалата.

      Маршрута до там е по пресечен терен, около 3.5км, като се преодолява денивелация от 350м н.в. и отнема около два часа в едната посока. За разлика от вчерашния преход до Kjerag, тук нямаше чак толкова стръмни участъци и трасето, като цяло е по-леко.

      Ето карта на маршрута



      Все още беше рано и нямаше много туристи, и аз напредвах бързо по пътеката. След изкачването има равни участъци с малки езерца, дори имаше хора, които бяха на палатка и къмпингуваха на диво






      Малко преди самото място вече започна да се открива страхотна гледка от високо към Lysefjord долу





      След малко бях на самата площадка на скалата, която се беше образувала и оформила под влиянието на ледовете и водата преди повече от 10 хил. години. Гледката, която се открива и особено чувството да застанеш на ръба на бездна висока над 600м отново предизвикаха у мен смесени емоции на възхищение и страх от високото.

      Ето и традиционните снимки от ръба на тази забележителност






      Имаше и групички от смелчаци, които дори сядаха провесили крака от ръба



      Поседях да погледам и да отдъхна двайсетина минути и тръгнах обратно към паркинга.
      Както се случи и вчера, трафика от туристи насреща се беше увеличил неимоверно и беше доста трудно да се разминавам с тълпата, която пуфтеше и пъшкаше изкачвайки се по скалистата пътека нагоре. Имаше хора от всякакви раси и възрасти, като ми се стори, че азиатците май преобладаваха, катерейки се нагоре провесили големите си фотоапарати на шиите.
      Едвам-едвам се добрах до паркинга, като на слизане ми отне поне с двайсет минути повече време заради навалицата.
      След като се прибрах в къмпинга бързах да събера палатката и възможно най-бързо да тръгна към Kristiansand. Днес трябваше да бъде последния ми ден в Норвегия и плана ми беше да нощувам довечера в Дания. Бях проверил предварително разписанието на фериботите и в 16:30ч тръгваше кораб от Kristiansand за Hirtshals, Дания, но дотам имаше 250км по най-прекия път.
      Ситуацията изглеждаше 50:50 да успея да стигна навреме за да го хвана и се наложи да карам доста по-бързо от обичайното за Норвегия, рискувайки да ме хванат някъде и да платя солена глоба. Не съм спирал по пътя, освен да заредя, но трафика беше сериозен на юг и колкото и да бързах по едно време разбрах, че няма да успея и последните петдесетина километра върнах газта. Примирих се, че ще чакам следващото фери в 20ч и нямаше смисъл да рискувам. Пристигнах на пристанището около 17ч само за да установя, че цената за да се кача е 160 евро, при положение, че регулярната цена беше около 75 евро. Това обикновено става, когато е последния за деня ферибот и цените се вдигат горе-долу двойно.
      Изобщо нямах намерение да плащам такива пари и започна да се чуда какво да правя, да търся място за спане наоколо, или да пътувам по суша. Все още бях на пристанището и реших да питам един норвежец, дали няма други варианти за фери до Дания. Заговорих го и човека веднага се отзова, и започна да мисли, да рови в телефона, и да ми дава идеи, след като споделих накъде пътувам. Между другото, на няколко пъти докато бях в Норвегия ми се налагаше да питам случайни хора за да ме упътят, и всички бяха много отзивчиви, което ми направи много силно впечатление. Хората явно така са възпитани тук, да правят всичко възможно за да помогнат.
      След краткия разговор с мъжа за се оказа, че най-добрия вариант е да се движа по сушата и да мина през Швеция за Дания, отколкото да плащам скъпи фериботи. Все още не беше късно, и аз реших да продължа да карам по сушата още няколко часа, и тогава да търся място за спане край пътя. Така продължих по посока Осло, като малко преди това трябваше да хвана едно кратко фери от Horten до Moss, което онзи норвежец ми каза, че работи денонощно и щеше да ми помогне да избегна влизане в Осло, а и да съкрати малко пътя към Щвеция.
      Оттам нататък продължих по пътя следвайки новия маршрут и само карах без да се отбивам. Чак към 23:00ч свих в една пресечка от пътя, край Skjeberg и намерих полянка, където да разпъна палатката. Бях доста близо до границата със Швеция и реших, че за днес пътя ми беше достатъчно.

      Бях си изпълнил програмата за Норвегия на максимум и това щеше да бъде последната ми нощувка на норвежка земя, където изкарах две страхотни седмици сред изумителната природа на тази страна.

      Следва продължение....
      Последно редактирано от sivanov; 22-12-18, 18:23.

      Коментар


      • #78
        От: Скандинавия и Прибалтика 2018

        Ден 20, Skjeberg – Havdrup /Дания/ 510km




        Събудих се рано-рано от шума на трафика от близката магистрала, и след кратка процедура по сгъване на палатка и укрепване на багажа по мотора бях готов за път. Днес беше двадесетият „юбилеен“ ден от пътуването, и оттук нататък според моя първоначален замисъл, оставаше да измина почти транзитно няколко хиляди километра да България. По време на пътуването, обаче, настъпи лека промяна в плана за прибиране. Бях си разменил няколко съобщения с Алекс, моя стара позната от Плевен, която от няколко години живее в Дания, заедно с приятеля си. Та така спонтанно се беше заформила идеята, че ако взема да се прибирам през Дания, може да мина да се видим, и да им направя едно гости. Алекс и Данчо също са заклети моторджии и знаех, че много ще се зарадват да ме посрещнат, и да им погостувам закратко. Още по-хубаво стечение на обстоятелствата беше и факта, че днес е събота и те бяха свободни за уикенда.

        С този план в главата тръгнах по скучната магистрала на юг и не след дълго вече бях на шведска територия. Маршрута ми щеше да мине край Гьотеборг и си казах, че мога да отделя малко време за да се разходя из града. По пътя в Швеция наистина нямаше кой знае какво да се види и отбележи, и километрите се въртяха бързо, а моята първа цел за деня беше по обед да пристигна в Гьотеборг. Едниственото нещо, което си заслужава да спомена е, че в Швеция, а и вероятно в цяла Скандинавия, много ценят американските ретро автомобили, защото започнах да срещам групички от по 2-3 коли от тези големите и широки, от 60-те и 70-те години. Разбирам го и това хоби, явно през уикенда се възползваха от хубавото време за да изкарат лъскавите шевролети и фордове, и да си направят едно трипче в околностите с тези великолепни машини.

        По обяд навлязох в покрайнините на Гьотеборг и след кратка дискусия с навигацията, едва от третия път уцелих централната част на града и намерих паркинг за мотори. Оказа се, че съм на баш точното място – квартала Haga, една от най-старите и автентични части от града съвсем в самия център. Наоколо бяха пешеходни улички със запазена автентична архитектура на сградите, много малки ресторантчета и кафенета.















        Още след първите метри пеша усетих, че атмосферата беше изключително приповдигната. Причината затова беше, че днес на 7.07.2018 предстоеше големия четвъртфинал, Швеция – Англия от Световното в Русия! Имаше доста хора облечение с фланелки на националния отбор на Швеция,а жълто-синия цвят преобладаваше на всеки ъгъл. Еуфорията беше пълна и феновете с нетърпение очакваха мача довечера.








        За краткото време през което бях в Гьотеборг наистина ми хареса - много приятен град, стори ми се и доста спокоен, но все пак беше и през уикенда.










        Вече поуморен от пешеходната разходка и поогладнял, влязох в един Burger King за да се подкрепя, преди да продължа пътя към Дания



        Казах „Довиждане!“ на Гьотеборг и продължих на юг по магистралата, която водеше към Малмьо. Оттук нататък имах два варианта за да вляза в Дания - през Малмьо и дългия мост свързващ Малмьо с Копенхаген, който беше платен, или с ферибот от Хелзингборг до Хелзингор. Аз избрах втория вариант с ферибота, и в късния следобед вече бях на пристанището в Хелзингборг. Не след дълго се качих на ферито, което струваше около 30 евро и след около 40 мин. стигнах на датска територия. До крайната си цел Havdrup, малко селце в околностите на Копенхаген, където живее Алекс имаше едва 80км. Придвижването е изключително бързо заради правите магистрали, а и Дания е равна като тепсия, дори леки хълмове няма.
        Около 20ч вече бях паркирал в двора на къщата, на моите страхотни домакини, които ме очакваха с нетърпение, и отворихме първите бири

        Следва продължение....

        Коментар


        • #79
          От: Скандинавия и Прибалтика 2018

          Наздраве!
          0887 246718

          Коментар


          • #80
            От: Скандинавия и Прибалтика 2018

            Ден 20, Havdrup, Stevns Klint






            Много интересно е чувството да се събудиш в легло! Да, май бях поотвикнал от тази „екстра“, защото последния път, когато бях спал на легло беше в Талин преди повече от две седмици.....Оттогава насам всяка вечер без изключение бях на палатка и сега чувството да се събудя в стая и на легло ми се стори леко странно, но разбира се, на хубавото бързо свиква човек

            Към девет и нещо вече всички бяхме будни, пиехме кафе с моите любезни домакини, и правехме планове накъде да „мръднем“ на разходка. Аз им казах, че Копенхаген ще дойда да го разгледам специално някой друг път и затова решихме, че ще отскочим да се разходим край морето, а времето беше идеално за това.
            Днес оставих мотора да почива и тръгнахме с колата на Данчо на юг, към брега на Балтийско море. Целта ни бяха скалите Stevns Klint, които са част от културното наследство на Юнеско. Това са бели варовикови скали на брега на морето с изключителна важност за геологията, тъй като в тях ясно може да се видят ясни хоризонтални слоеве от наноси датиращи от милиони години назад. Скалите са изключително богати на фосили и ние самите се убедихме, че е така.

            Ето снимка, която направих




            И още няколко извадени от нет-а за да се придобие по-добра представа за мястото









            Ето го и Данчо, който правейки геоложки проучвания, намери няколко фосила в мекия варовик, докато ние с Алекс пък се излежавахме на топлите камъни






            След като се поразходихме по плажа отидохме да видим стария фар на Stevns Klint, който е е построен още 1818г за да навигира корабите през плитките води. В последствие през 1878г фара е построен отново, но вече с височина 27м, защото трафика на кораби в протока се е увеличил неимоверно.





            Направихме си и едно групово селфи долу, преди да се качим и да погледнем отвисоко



            През Студената война Stevns Klint също e бил и важин стратегически преден пост на НАТО, имало е радарна станция, и на това място до фара са били разположение и ракети Hawk, които да пазят Копенхаген от евентуална въздушна инвазия от СССР. Също така се е наблюдавал целия трафик на кораби, който е влизал в Балтийско море и основно движението на „вражеските“ съдове на Източния блок

            Ето сградата на радарната станция и снимка от фара към нея





            След като се поразходихме няколко часа и разгледахме, запалихме колата и отидохме до близкия крайбрежен град Koge, къде направихме кратка разходка по крайбрежната улиц, а после си казахме, защо да не отскочим и до Roskilde

            Roskilde е бил стара столица едно време, някъде през 11-12век, и един от най-старите градове в Дания. Намира се на 30км от Копенхаген и там се провежда ежегодно Roskilde festival – един от най-големите музикални фестивали в Европа, който между другото беше свършил точно два дни преди да пристигна.
            Не ни се разглеждаше града, а само минахме да видим музея на викингите.
            Интересно място, където могат да се видят много неща свързани с историята на викингите, както и техните лодки и кораби в реални размери





            Беше вече късния следобед, а бяхме доста гладни и вече поизморени от разходката, та дружно решихме, че ще ходим на Бюфет в покрайнините на Копенхаген – ресторант в който се плаща твърда цена на човек и после ядеш на корем, от голяма шведска маса, с всякакъв вид гозби и манджи
            Явно доста популярно място за хранене, защото беше пълно с народа, а и ние си хапнахме доста обилно. Така преяли, единственото разумно нещо, което ни идваше на ум беше да се приберем вкъщи, да се излегнем на диваните пред телевизора, да си отворим по една датска бира по случай хубавия ден и да си говорим до късно вечерта.

            Следва продължение....

            Коментар


            • #81
              От: Скандинавия и Прибалтика 2018

              Ден 21, Havdrup /Дания/ - Litomerice / Чехия/ 720km



              Беше наистина страхотно да гостувам на Алеск и Данчо в Дания през уикенда, за което съм им много благодарен. Ще оставя една последна снимка, която си направихме предния ден за спомен пред една огромна дървена фигура в покрайнините на Кохенхаген



              Днес е понеделник и те са на работа, а пък аз е време да продължа с прибирането. Оттук нататък нямах предвид да се отбивам някъде и просто се насочих по най-краткия маршрут към България. След сутрешното кафе се изпратихме и потеглих към Gedser откъдето да се кача на фери до Rostock, Германия. Трябваше да покарам към 130км по равния датски път до ферибота и без много да бързам пристигнах в Gedser точно навреме за да хвана кораба в 11:00ч. Купих си билет, който беше около 80 евро и не след дълго след задължителните процедури по укрепване на мотора с колани бях вече на палубата. Явно защото беше в разгара на летните отпуски, но ферибота беше пълен с коли и народ. Добре, че времето беше слънчево и топло за да се полюбувам на плаването от откритата палуба.



              Точно два часа след като потеглихме и в 13ч бях вече на немска земя в Рощок. Пътя от пристанището бързо се включи в магистралата за Берлин и започнаха едни скучни магистрални километри през които спирах единствено да зареждам. Веднъж спрях за кратка почивка на една отбивка от аутобана, защото усетих, че ми се затварят очите и реших да си направя кафе. Таман седнах на дървените масички и извадих котлончето и водата, и до мен спря един Голф 3 с който пътуваше млада германка, която дойде и ме попита дали мога да й помогна с нещо с което да си залепи стъклото на дясното огледало, което явно беше счупено и се местеше в движение и не можеше да вижда. Беше се притеснила, че е млад шофьор, а по магистралите карат бързо и да не направи някаква беля. Имах само черен изолирбан, който й дадох и тя след пет минути се върна доволна, че е свършил работа. Говореше доста добре английски и разказа, че била изкарала и категория за мотор наскоро и сега се чудела какъв мотор да си купи – по-спортен или нещо по-градско тип нейкид. Поговорихме си малко, пожелахме си „Лек път!“ и тя тръгна, а скоро след това и аз.
              По-нататък нямаше нищо интересно - много магистрала и малко за разказване. Времето напредваше, както и километрите, а аз нямах никаква идея къде ще отседна за през нощта. Бях си казал, че не искам да разпъвам палатка отново, а по-скоро целта ми беше да вляза в Чехия и там да търся накакво евтино място за спане край пътя. Към 20:30ч някъде едва влязъл на чешка територия спрях за да видя в booking.com нещо да резервирам за нощувка. След кратко ровене си избрах един евтин хостел за 16 евро в Litomerice – малко градче край магистралата за Прага, зададох координатите в GPS-a и газ.
              Не след дълго пристигнах пред Хостел „ У Степана“, който беше нещо между ученическо общежитие и пансион, подобно на този,в който спах в Талин. Устройваше ме идеално, още повече, че имаше двор с вътрешен паркинг за мотора.
              За няколко минути свалих багажа, настаних се и се преоблякох за да изляза да намеря нещо за хапване наоколо. Оказа се, че точно до хостела имаше ресторант , който за съжаление тъкмо щеше да затваря. Все пак ми разрешиха да седна, но успях само да си поръчам една бира без ядене, защото кухнята беше приключила. Съжалих, че идвам твърде късно, защото мястото наистина си заслужаваше! Беше едно от тези места в Чехия, които имат собствена пивоварна вътре в ресторанта и аз съответно си поръчах от тяхната бира за да я опитам, и направих една снимка на инсталацията за спомен



              Една бира ме засити достатъчно и глада отмина, та след като се прибрах си взех един топъл душ и бързо се хоризонтирах в леглото. Така приключи днешния скучен “магистрален“ ден, за който няма какво толкова да разкажа, нито и какво да покажа, но какво да се прави, и това е част от „играта“

              Следва продължение.....

              Коментар


              • #82
                От: Скандинавия и Прибалтика 2018

                Ден 22, Litomerice / Чехия/ - Mandruloc /Румъния/ 870km



                Ако предния ден пътуването беше „нищо особено“ и просто едно отмятане на километри, то този беше „ нищо особено“ + „отмятане на километри“ + пътни ремонти +гастарбайтери и жега.

                Още рано сутринта бях на мотора с едничката цел да отметна колкото мога повече километри на път за вкъщи. Нямах никаква друга цел освен да карам и да спирам за зареждане. Бързо напече силно слънце и трафика се увеличи чувствително още в първите километри след като потеглих от Litomerice.

                Допълнително затруднение бяха и безкрайните ремонти на магистралата, които вървяха в Чехия – буквално през десет километра, цялото движение се събираше в едното платно за движение на магистралата, а в другото течаха ремонтни дейности в продължение на още десет километра. Скоростта съответно беше ограничена на 70kм/ч и в колоната всички коли се движиха броня до броня в двете посоки, без никакъв шанс за изпреварване, просто се примирих и карах с трафика. Нямаше какво да правя друго освен да зяпам номерата на колите около мен, половината буквално бяха гастарбайтерски, които пътуваха от Западна Европа към Турция, а по бензиностанциите направо беше панаир!

                Словакия минах транзит, а в Унгария само спрях да си купя винетка за магистралата и газ, гледах да не спирам изобщо, освен ако не трябваше да зареждам.

                Много се радвам, че Мултистрадата ми е толкова удобен мотор, защото и без много напрягане успявах да карам по над 250км без да спирам изобщо. Преди да тръгна си бях поръчал от ebay едно много просто устройство за 10 паунда, което играе ролята на постоянна газ и ми позволява да си отпускам и раздвижвам дясната ръка за няколко минути, което ми беше много полезно за магистралите.

                Една пастмасова щипка, която застопорява газта в положението, което си я завъртял, като се опира в спирачния лост.
                Ето как изглежда на мотора ми в двете положения





                Освен това ползвам и надуваема подложка за седалката Air Hawk 2, която също определено много помага на задните ми части при дълги километри.
                Извадих една снимка от нет-а, защото нямам моя, но е същата



                Дребни ъпгрейди плюс много удобния мотор, и скучното пътуване по магистрали се понася доста по-леко

                Най-накрая стигнах границата между Унгария и Румъния при Nadlac до Arad и докато чаках за паспортната проверка използвах случая да намеря през отново booking място за спане. Избрах си малкия семеен мотел Ioanis в Mandruloc, малко селце след Arad. Вече беше по тъмно, след 21:30ч, когато паркирах в двора на мотела, който беше точно на пътя, идеален за моята цел. Хората бяха много гостоприемни и ме очакваха. Стопанисваха го майка и син, който се оказа моторист
                Веднага се разговорихме с него, докато майка му ми приготви много вкусен шницел за няма и 5 евро с бирата. Към полунощ доволно уморен от дългия ден вече бях в леглото, сит и доволен, защото се чувствах, че все едно съм се прибрал вече, толкова близо ми се струваше дома

                Следва продължение към ден "последен"....

                Коментар


                • #83
                  От: Скандинавия и Прибалтика 2018

                  И така, както всяка приказка си има край, така и моя пътепис е към своя край, днес на 31.12.2018 броени часове преди Нова година е време да затворя и последната страница от 2018г, като публикувам и последния ден от моето пътуване в Скандинавия и Прибалтика.

                  Ден 24 финален, Mandruloc /Румъния/ - Плевен 800km



                  Предния ден в Унгария, няколко десетки километра преди румънската граница ме беше споходила ето тази прекрасна двойна дъга, която нямаше как да не спра за да снимам.



                  Въпреки, че бях на път от повече от двайсет дни вече, някакси не ми се искаше просто така да се прибера по най-прекия път към вкъщи, и затова за последния ден от пътуването реших да „забиколя“ малко и да мина през проходаТрансфагараш.

                  Казахме си „Довиждане!“ с майката и сина от мотела в Mandruloc и тръгнах на път през безкрайните румънски села. По обяд вече бях горе на върха на прохода, където заварих обичайната навалица от хора, коли и автобуси. Не се бавих много-много и се спуснах по южния склон надолу към Pitesti, като направих само две снимки ей така за протокола. Едната от езерото на върха, а другата от южната страна на склона.






                  По-нататък по пътя нещата са ясни и нямаше причина за да спирам и снимам. Насочих се към Букурещ и оттам по посока Дунав мост и Русе. Спирах само за да зареждам и продължавах напред унесен в мислите си, давайки си равносметка, че съм на финалната права от пътуването, и ми оставаха само броени километри докато се прибера. Когато се движех на по-ниска предавка през селата усещах веригата, че е много и неравномерно разтегната вече, но бях убеден, че ще ме изкара докрай.

                  Минах Дунав мост на свечеряване и последните 150км до Плевен ги изкарах на фарове, и някъде към 22:30ч паркирах мотора в гаража.
                  Това е и финала на моето пътуване на Север през 2018.

                  Равносметката, която направих като обобщение на пътуването е следната:
                  • 24 дни
                  • 13 държави
                  • 11 800км
                  • над 800 снимки
                  • бюджет около 2200 евро
                  • безброй много хубави емоции и спомени, които не се измерват в пари!


                  Опитах се да преразкажа възможно най-синтезирано и интересно преживяванията ми по време на това пътуване, и се надявам също така, че информацията, която споделих, ще бъде от полза на всички, които правят планове да пътуват към тази дестинация. Извинявам се за неволно допуснатите правописни и пунктоационни грешки, които намирате, дадох всичко от себе си да ги сведа до минимум, но все пак останаха доста

                  За финал искам да благодаря още веднъж на всички за позитивните коментари и отзиви в темата! Това ме мотивира да вложа допълнително старание за да напиша този пътепис. Благодаря ви!

                  Пожелавам една успешна, безаварийна, късметлийска и ЗДРАВА 2019г на всички пътуващи колеги!!!

                  ПП Ако има въпроси или коментари пишете в темата или на Л.С. Ще се радвам ако мога да помогна на всеки с допълнителна информация.

                  Поздрави,
                  Свилен Иванов

                  Коментар


                  • #84
                    От: Скандинавия и Прибалтика 2018

                    Колега, благодаря за споделеното!Прочел съм и другите пътеписи за Норвегия във форума и все повече се навивам да отида до там, единствено засега ме спира финансовия въпрос.Още един път благодаря!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Скандинавия и Прибалтика 2018

                      Благодаря!
                      Много безаварийни и изпълнени с положителни емоции километри през 2019 година!
                      И пак да ни радваш с прекрасните пътеписи.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Скандинавия и Прибалтика 2018

                        Благодаря отново. Страхотно пътешествие!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Скандинавия и Прибалтика 2018

                          Страхотен пътепис! Изчетох го на един дъх. Поздравления колега, с пожелание на нов пътепис през 2019та!
                          Весели празници!
                          По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Скандинавия и Прибалтика 2018

                            Този пътепис не само съживи форума, но и ни накара да мечтаем.
                            Благодаря отново за страхотната история, Честита 2019 и нека планирането за лятото да започне веднага след махмурлука
                            The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Скандинавия и Прибалтика 2018

                              Благоданости колега, с пожелание за нови пътеписи през 2019та!
                              Весели празници!
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Скандинавия и Прибалтика 2018

                                Благодаря за споделеното колега!! Бе удоволствие да се чете и да се 'пътува' с теб
                                Радвам се, че не си се 'дръпнал' и си отделил от времето си да споделиш пътуването с нас...
                                Бързото завръщане - да, случва се така да се наредят нещата и във времеви, финансов или психологически план, и от даден момент нататък само да въртиш километри обратно към вкъщи... Но винаги остава отворена вратичката да се върнеш отново на това място и да продължиш 'бавно изследователски' стига да ти е мерак
                                ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X