Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

    Помагайте колеги и колежки най-вече коя машина да се вземе.
    За сега избора е м/у Зелмер тип Aquawelt Плюс ZVC762ST (VC7920.0ST или Aquawelt ZVC764C.
    Другият претендент е Миеле тип Complete C3 Cat&Dog PowerLine - SGEF3.

    Основните изисквания са да има турбочетка за почистване на килими и мокети.Имам бели вълнисти папагали и тъмни мокети.
    Имам и две жени с буйни коси дето имат навика хем да им падат хем и да им растат така,че винаги да са като овце преди стригане.
    Та проблема е събирането на тия всичките хубавини от мокетите,ламината и плочките.
    Прахосмукачките са на сходна цена в момента.
    При Зелмера силата на засмукване е значително по-голяма,но и двигателя е 2 пъти по-голям.
    Миелето си смуче де и е доста по-тиха.
    При миелето имаме качество на изработка на материалите с години напред пред зелмера.
    И двете имат всичко нужно за почистване на тоя тип боклук който се натрупва при мен.

    НО!

    Миелето е с 2 години гаранция.Зелмера е с 4.
    Миелето смуче само сухо като има и филтър за миризми който колко работи няма да разбера докато не я натисна на ползване.
    За миелето плащам не малък данък марка.
    Като цяло ми харесва повече,но няма екстрите на зелмера.

    А Зелмера от своя страна идва с набор от една камара приспособления.
    Има воден филтър което е супер стига да работи като хората.От там прах на изхода няма да има.
    Може да пере мокети,дамаски килими и да смуче акари уж от матраци.
    Може да смуче разляти течности.Абе много работи може на книга.
    Ама е пластмасово колкото си иска.Да те е страх да го пипнеш.
    Как ще е при ползване божа работа.Колко ще изкара пак.
    Но има гаранция де.

    Та съветвайте.От тия трите ли да избирам.Коя да избера.Друга някоя ако ви дойде дето е ползвана яко по моята схема и сте доволни казвайте.
    Ще го мисля до понеделник и ще взимам нещо.
    Бюджета до към 500лв.
    Поздрави и благодаря за идеите предварително.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

  • #2
    От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

    Не съм специалист и познанията ми са "косвени".но имаме два самсунга и едно LG.
    През лятото имах майстор и пълно обновяване на банята и за почистване жената поиска "сервизната" ми прахосмукачка-керхер wd 4 премиум.
    -Каза ,че е по тиха и много по добре почиства килима , мокета, теракота и никакъв прах не изпуска. Отделно понеже торбата е голяма, няма да се запълни за месеци. Резултата е ,че Я "присвои", а аз купих за работилницата бош GAS 15 PS,но ако трябва да избирам от двете това е керхера.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

      Бях се наканил в къщи да им купя голям Керхер,за да видя дали ще издържи,щото експлоатацията е зверска.Обаче се омилостивих и купих HOOVER американка и вече една година бичи яко.За мощноста си е сравнително тиха и много компактна сравнение с всчико друго което е минало в къщи.Тегли зверски и няма торбичка ,с контейнер е и малък картушен филтър.На цена също беше добре ,под 200 лв. някъде ,не помня точно и не ми се рови сега по бумагите.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

        Скоро си взех BOSCH Advanced Vac 20,това са му характеристиките на хартия Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12121.jpg
Прегледи:1
Размер:48.8 КБ
ID:5804184 а иначе вдига всички килими във въздуха и гълта всичко неукрепено.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

          Преди 2 години и аз бях изправен пред този проблем! У нас много се цапа много хора сме животно имаме и смукачката работи почти всеки ден!
          След като потроших няколко се разбра че трябва сериозно да проуча въпроса и да направя моите си анализи!
          Та избора ми беше този:
          http://karcher-borotrade.com/bg/products/166.html

          Изводите които направих са следните:
          За качествена работа трябва преди всичко мощно смучене.Мощното смучене не значи мощен мотор.Значи преди всичко вертикален двигател!Тогава имаш по голяма мощност и всички професионални смукачки са така! Другото е ала бала!
          Често пъти колкото по скъпа толкова по калпава! И се плаща за дизайн...преди всичко! Но за тежка работа- хотели работилници или у нас-- прахосмукачка с вертикален двигател! А Керхера има всичко...за него! Освен това точно този модел е малък и му скъсват задника по хотелите от работа! Лично съм го гледал!
          Торбата му пълна и смуче яко!Няма две мнения!
          Сега следващия сериозен въпрос!
          Дали да има воден филтър или торбичка?! Това е сериозна диалема! Поне за мен беше!
          Водния филтър има едно страхотно преимущество.Прахосмукачката не отделя прах.Той се увлича във водата! Ако е с торбичка или контейнер на изхода(откъдето духа) изхвърля много фин невидим прах! Не се вижда ама си го има! После по черния телевизор си личи!
          Водния филтър е чудесен но има един огромен недостатък! Иска се сериозно обслужване! След всяко чистене сваляш миеш изпразваш зареждаш! Бая хамалогия е! Кой ще го прави? На всяко чистене! Ако оставиш мръсна вода се вмирисва и после става по тежко миенето!
          А ние искаме комфорт.Има малко трохи вадиш смукачката за минута обираш и пак я хвърляш в ъгъла! Винаги седи в готовност!
          Поради тази причина избрахме вариант с торбичка! Като вземиш във впредвид че това е модела за хотели..Ясно ти е че за вкъщи е супер и торбичка я сменим на 2 месеца я не!
          Турбо четката звучи супер но според мен е повече търговски трик! Реално не върши толкоз работа(изключвам Реинбоу) силата на смукане е най важна!
          Освен това за Керхера има всичко- четки метки тръби - всичко!Като резервни части. Което не може да се каже за домакинските модели!А четката след употреба доста се износва...

          Коментар


          • #6
            От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

            В апартамента ползвам втори Зелмер, като първия на 3-тата година се прецака от неправилно поставена торба, тоест вината не беше с полски произход. Сегашния е неква суперелементарна професионална серия и се труди 5-та година през ден. Експлоатацията е хамалска - тегли се за маркуча, блъска се с крака, блъска се в крака на маси и столове и още е здрав. Това го казвам по повод на пластмасовостта. Иначе вие като раздатка на нива и смуче като гербер на държавен пост. Вполезрението ми се върти и перящ зелмер на комшията, който дава няколко апартамента под наем по хотелската схема и чисти 7 дена в седмицата. Има я от три години и не се е оплаквал. През август месец изпра 4-5 матрака и още толкова килими. Накратко - твърдо за Зелмер.

            П.П. Сега прочетох поста на Мишо - и новия ми зелмер е с вертикален мотор.
            Последно редактирано от коко келеша; 01-12-18, 20:37.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

              Керхер 2004...не помни на колко години е вече, справяше се години наред с куче и три котки. Вярно сега...има недостатъци...Керхер е- реве като мечка стръвница в любовен период. Обаче си е напълно фукнционална машина за сухо и мокро и нямам намерение да се разделям с нея докато не изгори. Имахме и Електролукс някога, но отиде на село. Причина- почти невъзможно е да се намерят вече торбички за нея, иначе е змей. След 4-5 години проблемът с торбичките ще го имаш с всичко, де що не е промишлена машина. Производителите нямат друг метод да накарат потребителя да си смени прахосмукачката, освен като спрат да правят торбички.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                ... Производителите нямат друг метод да накарат потребителя да си смени прахосмукачката, освен като спрат да правят торбички.
                Айде сега, освен това, трябва да фалира и фирма Н@@@@@, и чак тогава ще трябва да сменяме машинките
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                  Ами...за електролукса просто изчезнаха. Всъщност първо цената на пликче 5 бр. стана тройна, след това торбичките вътре от 5 станаха 3 и накрая станаха толкова редки, че иска обикаляне, за да ги откриеш. При Керхера няма такова нещо.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Ами...за електролукса просто изчезнаха. Всъщност първо цената на пликче 5 бр. стана тройна, след това торбичките вътре от 5 станаха 3 и накрая станаха толкова редки, че иска обикаляне, за да ги откриеш. При Керхера няма такова нещо.
                    По принцип вече няма вариант да няма торбички! Просто не си търсил!
                    Има една българска фирма която произвежда.И прави торбички на всички прахосмукачки които знае.Нейните торбички са под номер и има каталог за коя замества.Много са и универсални!
                    Ако обаче я няма твоята достатъчно е да се обадиш в фирмата и ще ти направят специално за тебе...И вече ще има и нов артикул в каталога!
                    Причината българската фирма да работи усилено е просто цената.Нейната цена е около 2-3 пъти по евтино от оригиналните.Самите Керхер използват такива понякога. Качеството е същото като оригиналните

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                      Още един глас за Керхер от мен.През годините смених една камара прехвалени прахосмукачки,жената все недоволна,то не бяха Филипси,Аегета,Ровенти и разни евтинджоси...Купих Керхера и всичко приключи.Мокро,сухо,с торба без торба смуче като змей,отлепя плочки направо,мека пластмаса,не се троши като я удряш по ръбовете на стаите,стоманени тръби,здрав маркуч,събира много боклук и е много просто направена без никакви извратени инженерни решения.Чисти се много лесно,има всичко за тях и тн.По спомен струваше около 300 кинта.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                        Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                        По принцип вече няма вариант да няма торбички! ...
                        Факт. Имам един Филипс от не помня колко (-найсе) години и още си има торбички от въпросната БГ фирма. Кеф ти хартиени, кеф ти (по-скъпи) от някакъв друг материал. Торбичките вървят в комплект и с филтри за входа/изхода.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                          Минали са 5-6 прахосмукачки през мен. За сега има две които се ползват основно при разни строителни ремонти и чистене на гаража/колата - Керхер WD7.300 и Лавор V8 Whisper. И двете чистят прекрасно, но Lavor-а е с по-евтини консумативи и значително по-лека.

                          Обаче както писах се ползват основно при строителни ремонти. От около 2 години караме с един iRobot Roomba и тези големите се ползват основно за почистване на румбата. Крайният резултат от робота при чистене през ден е в пъти по-добър отколкото от истинските големи прахосмукачки.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                            Строителните и домашните прахосмукачки са различни по същността си на използване.Аз и на хилти тупаща съм ползвал,но тя е супер като режеш кабелни канали в тухла или бетон.
                            За у нас няма да я взема.И заради цената и заради това,че искам каквото влезе да си остане в нея.
                            Поради тая специфика гледам и за воден или хепа филтър.
                            Зелмера има уж и двата.
                            Та засега ме тегли натам.
                            Ще поровя къде е най-добре на цена и ще стрелям.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                              Сподели после,заради информацията.А и как е като техника,сравнена с коментираните до тука.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X