Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

    Имам Miele S8 Cat&Dog от пет години. Когато избирах гледах много варианти и това което наклони везните към миелето е уж много добрата филтърна система и специалните им торбички. Относно шума наистина е тиха, но не и със турбо четката, това нещо си вие като вълк независимо на коя степен е прахосмукачката. Качеството на материалите е много високо, редовно я ползвам за столче и стъпвам вурху нея (95 литра съм).
    Това за плюсовете, това което ме дразни е, че консумативите в България са неоправдано скъпи (поръчвам от Англия). Има минуса на всяка прахосмукачка с торба, започва да мирише след време, ако събираш хранителни отпадъци. Пробвах какво ли не, първо допълнителния филтър беше с активен въглен, след това взех хепа, но този проблем си остава.
    Ако сега трябваше да избирам какво да взема със сигурност щеше да е циклон на Dyson примерно, но не и прахосмукачка с торба.
    Hyundai Galloper 3.0 V6

    0885 44 60 16

    Коментар


    • #17
      От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      Строителните и домашните прахосмукачки са различни по същността си на използване.
      Поради тая специфика гледам и за воден или хепа филтър.
      Зелмера има уж и двата.
      Та засега ме тегли натам.
      Ще поровя къде е най-добре на цена и ще стрелям.
      И да и не. Вярно е че класът индустриални са предвидени за по тежки "фракции",пепел,вода и пр., но в основата си са прахосмукачки. Куца им дизайна, не им се прибира автоматично кабела и в някой случаи е късичък (боша) и размера им е големичък-малките са 15,20 литрови контейнери, липсват и изгъзечните (седящи вечно в кашона)накрайници на "домашните",но който ги опита(индустриалните) веднъж им става фен. (месеци без да се ходи до контейнера за боклук който се събира в торбата и отделно външен "автомобилен въздушен" филтър.............през който не излизат праховите частици............)
      Но най важното е кефа ,слушайте съветите ,НО от своя не се делете и доставете удоволствие с марката и модела на нежната половина която ще Я ползва!
      (Даже ако ги заведете сами да си изберат машината,най малко ядове ще имате по тази тема....)

      Коментар


      • #18
        От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

        У нас се чисти два пъти дневно, та понякога и повече заради кучето. Прахосмукачката е постоянно в контакта. За 8 години смених два самсунга. При тия машинки според мене възможнотите са изравнени, така че каквото и да вземеш ще е все тая. Интересното е при комбинираните уреди за почистване, тези които предлагат миене и смучене. Или тези безкабелните. В момента в този клас е напреварата. Ако сега купувам прахосмукачка, бих търсил нещо такова.


        Коментар


        • #19
          От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

          Аз от 3 години си чистя колата и гаража с един керхер вд3, а от година и половина имаме по-малкото керхерче (вд2) в апартамента. Не искам да виждам вече малка домашна прахосмукачка особено в периода, когато кучето си сменя козината.
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • #20
            От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

            Перящият зелмер е всичко друго ама не и МАЛКА домашна прахосмукачка с тия 1900вата и нейните размери.Утре ще мина през техно.... да я закупя,че днес не остана време,а и в ем,,,,га не я бяха намалили като хората.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #21
              От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

              Жената е с Миеле,никакви нерви
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                Строителните и домашните прахосмукачки са различни по същността си на използване.Аз и на хилти тупаща съм ползвал,но тя е супер като режеш кабелни канали в тухла или бетон.
                Нямах в предвид да си вземеш строителна прахосмукачка. Roomba-та има хепа филтър. Докато чисти сензора за праха не засича повишаване на праховите частици.

                А строителна е една от двете. Другата е уж професионална за ресторанти и хотели. Но мисълта ми беше, че малкият робот върши по-добра работа откъм чистене от тях. Пък големите не е като да се представят зле при събиране на боклуците от пода.

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                  И аз мога да потвърдя, че роботите вършат невероятна работа, да не говорим как ти спестяват хамалогията.
                  Миналата събота - сутринта се почиства както винаги досега с домашната прахосмукачка. По обяд скокнах да купя робота, връщам се и го пускам да обиколи апартамента. Резервоара му се напълни преди да е минал всичко...това след като уж вече е почистено...
                  Смело мога да кажа, че от както го имаме и си обикаля сам всеки ден в удобно за нас време и режими, вкъщи не е било толкова чисто. Робота е XIAOMI MI ROBOT ROBOROCK VACUUM CLEANER 2GEN - праща ми нотификации, пускам и спирам дистанционно и т.н.
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                    Зелмера дойде днес.Преди малко го пробвах на турбо и стандартна четка.Смуче за страх както се казва.
                    За сега основно ще се ползва с торбичка и двете четки.Турбото за мокетите,другата за останалите повърхности.
                    Има една камара приставки.Изкефен съм като цяло.Тежичък е.Ако булката ви е лабава ще и дойде нанагорно.
                    На първо четене доволен.След 4 години като изтече гаранцията ще кажа пак.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                      Ми те и Уралец, Тайфун, Буран и тн бяха тежки, но народа се биеше за Зелмер и Ака
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Ми те и Уралец, Тайфун, Буран и тн бяха тежки, но народа се биеше за Зелмер и Ака
                        Ааа, за Тайфуна нищо лошо - имаше и сума ти приставки - пералня и т.н. И мощност да ти напомпа гумите на колата (тогава не ограничаваха мощността заради Економия)
                        Коя от съвременните ги може тези неща
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Ми те и Уралец, Тайфун, Буран и тн бяха тежки, но народа се биеше за Зелмер и Ака
                          Първото боядисване на част от Запорожец направих с пулверизатора на Тайфун и на всичкото отгоре се получи без стичания.

                          Кой модел на Зелмер взе?
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                            Най най най големия.Огин е.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на нова прахосмукачка!?Да ама коя?

                              Да споделя за машината на времето,че да няма после тва онова.
                              Смукачката си действа чинно без проблеми за сега.Основно и главно се ползват както се видя и в началото турбо и стандартна четки.
                              Смуче много добре.Още не съм прал с нея.Още не съм я ползвал и с водният филтър,а го карам на торбички който между другото купих мисля 4 или 5 за около 20лв.
                              Ще изкарам около половин година с тях предполагам.Принципно е по-добре да се ползва с водният филтър,но си е играчка и на жената не и се разправя.
                              Аз пък нямам време като цяло.Важното е че и папагалите и детето и мокетите са на чисто.Та доволен съм като цяло.
                              Като изчистя от акари новият матрак ще споделя както и като лятото изпера дивана и мокета в хола.
                              Ако не стане винаги мога да го изкарам на двора и да му ударя една водоструйка и четка.Селска работа ама дворче,бетонче и райграс дал оня горе та няма да и се притеснявам на прахосмукачката я.
                              Поздрави и успехи в покупките
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X