Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно палене 2.5 тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трудно палене 2.5 тди

    Здравейте, та джипа е с помпа марка дизел кики 85к.с.От няколко дни спря да пали и топло и студено, най много припалва все едно само 1 цилиндър и пуши черно, на скорост пали за няма и метър. Като работи на обороти преди имаше едно прекъсване и с него син пушек, като загрееше се оправяше. Сега забелязвам че това прекъсване го има и при топъл мотор, ту прекъсва, ту не. Не знам дали има общо, просто споделям. Смених всички маркучи за гориво, дори сложих обратната нафта и входящата в една туба и пак същото,палене няма. Подгрева работи, проверих всяка една свещ поотделно, напрежение също има. Някой може ли да ме насочи къде да търся проблема

  • #2
    От: Трудно палене 2.5 тди

    гнп?

    Коментар


    • #3
      От: Трудно палене 2.5 тди

      На скорост пали, на въртене - не. Стартер?

      Коментар


      • #4
        От: Трудно палене 2.5 тди

        Стартера върти добре. Днес например нямаше проблем, пали с доста въртеме, в началото припалва все едно на 2 цилиндъра и в един момент заработва. На скорост пали за 1 метър.

        Коментар


        • #5
          От: Трудно палене 2.5 тди

          Премери какво е напрежението на свещите докато греят. Премери и напрежението на акумулатора докато подгрява и докато върти стартера.
          После пробвай да подгрееш 2-3 пъти последователно преди палене.
          И още нещо - как ги проверяваш свещите, макар, че това с палене при дърпане ме учудва.
          Не знам какво да мисля.

          Коментар


          • #6
            От: Трудно палене 2.5 тди

            Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
            проверих всяка една свещ поотделно, напрежение също има.
            Значи си свалил всяка една свещ, вързал си я директно към акумулатора и тя загрява равномерно - нали така да те разбирам?
            Или си хванал мултицета, премерил си дали идва напрежение като дадеш контакт, след това си премерил съпроотивлението на всяка свещ и си преценил, че всичко е наред?
            Поздрави.
            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
            Opel Campo 3,1 TD '99
            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

            Коментар


            • #7
              От: Трудно палене 2.5 тди

              Свалях всяка поотделно, всички загряват. Стартера току що даде фира, само чука. Иначе подгрева е ръчно направен, към свещите отиват 9 волта, а свещите са 6 волтови. Стартера въртеше добре, докато не се прецака.Когато е топъл пали без подгрев, когато реши че не иска нито подгрев помага нито нищо, единствено на скорост и пали за 1 метър и изкарва яка чернилка

              Коментар


              • #8
                От: Трудно палене 2.5 тди

                Компресия (мери се на студено след престой 6-8 часа за да се отцеди маслото), дюзи и ГНП на стенд и ще разбереш причината. Дизела е проста машина като концепция, няма кой знае какви магии в тоя мотор.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Трудно палене 2.5 тди

                  Ако свещите са 6v, как си направил да отиват 9v към тях като акумулатора е 12v. Ако проблема не е в подгрева, вземи свещи от черквата и запали на двигателя. Провери компресия,дюзи,гнп.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Трудно палене 2.5 тди

                    ГНП се държи на 2 шпилки с гайки. Ако някой мързеливец не е завил едната, която наистина е на кофти място, ГНП може да скъса шпилката и да промени аванса, което води до точно тези симптоми. Ако продължиш да караш така, заради вибрациите може да се скъса тръба към някоя от дюзите и тогава ще заработи с минус 1 (2,3) цилиндъра. Иди при някой грамотен дизелджия да провери.(Ако искаш.)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Трудно палене 2.5 тди

                      Аванса го настройвах по това което пише на капака на клапаните. Джипа реши ли да не пали просто не пали. И с повече предверение и с повече закъснение резултата е един. Иска ли да пали-пали, не иска ли не иска. Установих че има проблемна дюза на 4 цилиндър, ще я сменя и силно ме съмнява да е от нея де. Следващата стъпка е да сложа помпата зексел с дюзите от нея и ако не ще тогава вече не знам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Трудно палене 2.5 тди

                        Сложих другата помпа с други дюзи, запали но не иска да се форсира, след малко само се форсира до макс обороти, после пак падат пак се форсира и изкарва гъст бяло син дим, дали и тази помпа е фира, или дюзите?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Трудно палене 2.5 тди

                          Батко ти си мазохист, така няма как да ти отговорят какво е фира,но определено тази помпа не е читава щом само се форсира. Първата помпа не пали, втората е още по зле. Намери читава помпа или оправи една от двете и ще ти приключи драмата..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Трудно палене 2.5 тди

                            Да беше отишъл на сервиз... Ще я скапеш повече...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Трудно палене 2.5 тди

                              Свалих от другото ми 2.5 100% работеща с дюзите сложих и същото, на стартер неще, на скорост за няма и метър пали.Стартер може ли да е? Струва ми се че върти добре но знам ли?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X