Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трудно палене 2.5 тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Трудно палене 2.5 тди

    Тоя мануал можеш да го снимаш и качиш ,нали? Че за коментираното в темата друго пише . Знам ли ,твоето може да е за спортни цели ?!? А съм мерил ,да знаеш. С нужда и без.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #32
      От: Трудно палене 2.5 тди

      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
      Тоя мануал можеш да го снимаш и качиш ,нали? Че за коментираното в темата друго пише . Знам ли ,твоето може да е за спортни цели ?!? А съм мерил ,да знаеш. С нужда и без.
      Ще пробвам. Някъде в руските сайтове го бях намерил. Митсубиши Галант 2.0 ТД.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #33
        От: Трудно палене 2.5 тди

        Намерих степента му на сгъстяване.
        Тип двигателя Двигатель Модель Рабочий объем Диаметр цилиндра Ход поршня Степень сжатия Клапанный Впускной зазор Выпускной Порядок зажигания Максимальная мощность (EEC) Максимальный крутящий момент (EEC) Автомобили с бензиновым двигателем Четырехцилиндровый, рядный, с водяным охлаждением, четырехтактный, с одним верхним распределительным валом 4G63 1997см3 85,0 мм 88,0 мм 10,0:1 Шестицилиндровый, 60°V, с водяным охлаждением, четырехтактный, с одним верхним распределительным валом 6А13 2498 см3 81,0 мм 80,8 мм 9,5:1 Автоматически Автоматически 1-3-4-2 100 кВт/6000 об/мин 178 Нм/4500 об/мин 1-2-3-4-5-6 120 кВт/5750 об/мин 223 Нм/4500 об/мин Автомобили с дизельным двигателем Четырехцилиндровый, рядный, с водяным охлаждением, четырехтактный, с одним верхним распределительным валом 4D68 1998см3 82,7 мм 93,0 мм 22,4:1 0,35 мм 0,45 мм 1-3-4-2 66 кВт/4500 об/мин 202 Нм/2500 об/ми
        Това за 35 - те атмосфери не съм го качил и трябва да го търся.
        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

        Коментар


        • #34
          От: Трудно палене 2.5 тди

          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
          Някой измерил над 30 ,па макар и на чисто нов автомобил?
          Да разкаже някоя приказка...
          Вероятно сте по млад и "пропуснали" дизелаците преди 90г -бяха предкамерни без турбини и със сгъстяване около 22,23-1 и дори издухани, рядко падаха под 28ат. Дори тракторните и автомобилните (директни)дизелаци сгъстяването беше 17,19-1 нямаха проблем за стойности над 30ат.,особено след основен ремонт.
          "Старите" двигатели имаха и по различни фази на газоразпределянето от новите високооборотни хвърчила.
          (има условия които трябва да са спазени за коректно измерване и отделно изисквания към манометъра и присъединяването му)

          Коментар


          • #35
            От: Трудно палене 2.5 тди

            Смятат се тия неща в термодинамиката.
            Първоначалното налягане в цилиндъра(преди сгъстяването), умножено по степента на сгъстяване, повдигната на степен "n". Степенният показател се нарича показател на политропата(имаме политропно сгъстяване, заради неизбежният топлообмен) и реално в пусков режим е средно до около 1,1-1,2(средно, защото той се променя в течение на такта сгъстяване). Този показател зависи от интензивността на топлообмена между газа и околната среда, респективно зависи от охладителната площ на горивната камера. Колкото повече топлина се губи толкова по-нисък е, и затова дизеловите ДВГ с разделна горивна камера се нуждаят от по-висока степен на сгъстяване за да достигнат нужната температура и налягане в края на такта сгъстяване. И главно заради това двигатели с доста различна степен на сгъстяване достигат сходна "компресия" при мерене.
            Освен това топлообмена зависи и от времето, респективно в ДВГ от оборотите(и от други неща зависи но не е интересно). Казано просто, колкото по-високи са оборотите, толкова по-малко топлина се губи през стените на горивната камера и се ползва за повишаване налягането в цилиндъра. (Показателят на политропното сгъстяване нараства като средна стойност). Реално, при нормална работа на загрял дизелов двигател(без турбо), "компресията" в края на такта сгъстяване може да достигне и до близо 40 бара. Така че в пусков режим на определено возило, при загрял двигател, изправен стартер, и предвидено за сигурен старт в студено време, може и наистина да достига 35 бара.
            Поради същите фактори някои "поиздухани" дизели си палят лесно с бутане.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #36
              От: Трудно палене 2.5 тди

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Смятат се тия неща в термодинамиката.
              Първоначалното налягане в цилиндъра(преди сгъстяването), умножено по степента на сгъстяване, повдигната на степен "n". Степенният показател се нарича показател на политропата(имаме политропно сгъстяване, .

              Това "подсказваме" доста колеги ,че теорията не вреди на практикуващите механици ,а и като общо познание спестява конфузни ситуации.
              С малко четене и чесане се изяснят и разликите и между индикаторно и ефективно налягане, между индикаторно,механично и ефективно к.п.д., между късоходов,равноходов и дългоходов ДВГ, и т. н. .....
              С натрупването на достатъчна и подходяща "информация" по лесно се получават "нещата"!
              (Не знам кой е "бащата",но "майка" на знанието е ученето)

              Коментар


              • #37
                От: Трудно палене 2.5 тди

                Във връзка с компресията на 4М4 двигателите.
                Степен на сгъстяване 17
                Компресия 2844 кПа при 240 об/мин
                Пределна допустима 2256кПа при 240 об/мин


                Коментар


                • #38
                  От: Трудно палене 2.5 тди

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Ще ти запаля какво кажеш ако ще и камила да е.Не пренебрегвай старите практици.А за кръчмата ....звъннни да се видиме.
                  С много дърпане, заливане с вряла вода и разни други магии може и да сколасаш, ама на стартер - надали. Ял съм ги тия вафли .... За кръчмата няма ядове, ама съм на 3000 км., та ще е някой ден като си дойда в отпуска .
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    От: Трудно палене 2.5 тди

                    Много теоретици ,малко практици. На практика 22 степен ,даже и на теория не може да извади над 28 компресия. А способите за високи стойности при мерене ги знаем...ама не са реални.
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #40
                      От: Трудно палене 2.5 тди

                      Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                      Много теоретици ,малко практици. На практика 22 степен ,даже и на теория не може да извади над 28 компресия. А способите за високи стойности при мерене ги знаем...ама не са реални.
                      От чисто любопитство,какви стойности достига "компресията" при номинални обороти в тези дизелаци- да споделят "малкото практици" във Форума?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Трудно палене 2.5 тди

                        Разбира се не очаквам ,че ще ми се покаже разгъната индикаторна диаграма на дизелов двигател а още 60г. учениците са ги изучавали .За да се опрости процеса на информиране (не ми се правят снимки) и онагледи какво става в цилиндъра като налягания ще помогнат тези изследвания http://konkursi-as.tu-sofia.bg/doks/...vtoreferat.pdf .За изследването е ползван елементарен късоходов стационарен едноцилиндров двигател ,а за натоварване са ползвали генератор .Промяната на степента на сгъстяване е с различни гарнитури. Диаграмата е на 25 страница.
                        А колегата kuzdov с основание направи вметката за "мъртвеца",защото при температури под 500-550 градуса- няма устойчиво запалване!!!
                        ( И както теорията без практиката е саката,така и практиката без теорията е сляпа,затова работят в синхрон)
                        Успешна година за всички и за Форума!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Трудно палене 2.5 тди

                          Виждам,че колегите доста са развили темата в посока степен на сгъстяване.Вече джипката пали на стартер,оправих я като сложих друг двигател.Стария има толкова голямо износване на ризите,че дори не съм и помислял че може да има толкова много.В интерес на истината за вървеж горе долу вървеше и за се надявах да не е проблема там,дето се и оказа.Сега изникна една нова питанка,понеже мотора е от джип който в талона му пишеше без номер на мотора и съответно няма как да докажа че е от този джип,как да го узаконя?Въртяха ми се разни щуротии като да измисля как да изрежа парчето от стария блок и да го залепя на новия,естествено без да си личи.Но мисля че няма да се справя с това,аз лично.Пренабиваници не минават,тъй че и това отпада.Третия вариант за който се сещам е полека лека да направя основен ремонт на сегашния и някога да си го върна него.Защото с този сменян мотор джипката ми е трудно продаваема,един ден ако реша да я продавам.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Трудно палене 2.5 тди

                            Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                            ......Сега изникна една нова питанка,понеже мотора е от джип който в талона му пишеше без номер на мотора и съответно няма как да докажа че е от този джип,как да го узаконя?.....
                            Какво пише в талона е едно ,а новия мотор все пак има ли номер???

                            Коментар


                            • #44
                              От: Трудно палене 2.5 тди

                              В талона си има номер на двигател. А новия двигател го взех от джип на който в талона пише без номер.Интересното е,че на новия двигател си има номер.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Трудно палене 2.5 тди

                                Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                                В талона си има номер на двигател. А новия двигател го взех от джип на който в талона пише без номер.Интересното е,че на новия двигател си има номер.
                                Има два варианта при справка номера на новия двигател да се върже с номера на рамата на донора ,това могат да го проверят в Мицубиши.Другия вариант в КАТ по номера на двигателя може и интересно да стане ,не е задължително но никой не знае....примерно от крадена кола.
                                Провери първо в Мицубиши по рамата на донора какъв двигател излиза.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X