Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
    Ясно ми е защо там, въпроса беше дали не ти върши работа голяма каравана за офис, в пъти по-евтино е. За склад пък идеално пасва един метален контейнер .
    Не се сещам как да пусна права и обратна вода на караваната ,в смисъл да скрия по точно.В този фургон който искам си е истинска къща 2.6 високи стаи,отзад (отдолу)мога да скрия тръбите за права,обратна вода,септична яма някъде там.На плоския покрив волтаик.На първо време докато измисля ток от къде да пусна,мисля да зария един агрегат във нещо като шахта,в нея и хидрофор ще има,а агрегата под земята да не вдига много шум.Това всичко трудно бих го скрил с каравана.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Не се сещам как да пусна права и обратна вода на караваната ,в смисъл да скрия по точно.В този фургон който искам си е истинска къща 2.6 високи стаи,отзад (отдолу)мога да скрия тръбите за права,обратна вода,септична яма някъде там.На плоския покрив волтаик.На първо време докато измисля ток от къде да пусна,мисля да зария един агрегат във нещо като шахта,в нея и хидрофор ще има,а агрегата под земята да не вдига много шум.Това всичко трудно бих го скрил с каравана.
      Потърси така наречените “мобилни къщи “. В Англия ги има много и евтини и скъпи , ама оттам е тегав а транспорта .
      Те са като контейнера, че някои са и по-големи.

      https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mobile_home

      Това на първата картинка имам предвид.
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #33
        От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

        Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
        Потърси така наречените “мобилни къщи “. В Англия ги има много и евтини и скъпи , ама оттам е тегав а транспорта .
        Те са като контейнера, че някои са и по-големи.

        https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mobile_home

        Това на първата картинка имам предвид.
        Точно тази я знам много добре,този модел.
        Предисторията е следната,обажда се клиент ,че си е докарал такава същата каравана от Англия,поставил я във същото място като моето,само че направил конструкция на 1.5 метра от земята.Дошла с охранителна система , която никой в Бг не могъл да подкара ,била в Сф, Благоевград докато стигне до него .Както и да е,подкарах я,имаше проблеми разни,взех я на мониторинг и помня че за три години подмених всички датчици ,вътре ставаше убийствена жега лятото.Точно този модел от линка е ниска ,около 2-2.10 м.

        Някакъв майстор беше идвал да прави нещо ,и ходил по покрива,продънил се и паднал вътре,майстора оправил нещата,но зимата на същото място беше протекло зверски и пораженията бяха големи,отделно пода проженираше...Имам и снимки някъде,но имам и телефона на това момче и ще му звънна да го поразпитам,неговия случай е абсолютно като моя.

        Мерси.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

          E то ние не обсъждаме разни къщи и фургони ами правната страна на терена! Какво може и не може!
          Пак обръщам внимание защо не се предприеме стъпка за регулация? Независимо от тегавата и скъпата процедура това е неизбежно?! Просто въпрос на време е!Видно е че като земеделска земя няма бъдеще. А парите ще се дават на етапи..по евтино също няма да стане...като помислиш..излиза че просто нуждата сега ускорява това което ще става в бъдеще.
          Затова аз бих карал и двата варианта успоредно... и фургони ами и бих предприел регулация!

          Коментар


          • #35
            От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

            Погледни мобилни къщи Адриа. Примерно на https://www.portoelea.com/ има много добра презентация на монтирани такива. Бил съм там. Те са направени за бунгала, но имат и оборудвани за офис.
            Това нещо има колелета и теглич, а вътре е много приятно, не се усеща, че е фургон.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #36
              От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Погледни мобилни къщи Адриа..
              А е градски! Ти следиш ли темата Човека е отлично запознат с къщи фургони и контейнери!
              Не го интересува дали има право и законовото основание!

              Коментар


              • #37
                От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                Един въпрос - защо на 4-5 декара имот да се прави регулация ако са грешни пари???

                Не е ли по-ефикасно да се раздели парцела и "вътре" да се обособи по-малко петно на което да се вади регулация?

                Идеята е да не се плащат грешните пари Х на метър за голям парцел от който реално ще се ползват за строителни нужди по-малко от 10%... да се регулират градинки, райграс и паважи не е много финансово оправдано, има ли начин това по-горе да се реализира?
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Аз наистина ще съхранявам инвентар,кирка,лопата,агрегати ,удължители,помпа за вода.

                  Реално бизнеса се състои в три компютъра и два лаптопа и три принтера.Аз връзка до тях имам винаги и отвсякъде,реално в седмицата имам час два в офиса работа, обикновенно сутрин между 4 и 8 часа или вечер след 17 часа...през деня вероятност да съм в офиса е ако нещо съвсем сме оплескали нещо и съм отишъл да го гледам на осцилоскопа ...

                  По притеснителното е че ще има струпване на автомобили ,което вече е неизбежно.

                  Междувпрочем,на изхода на Пловдив към Асеновград,от двете страни са осеяни със автосалони,сещам се за три от тях които си имат масивни сгради някои на два три етажа с вътрешна рампа за моторите,другите са мрежа за ограда и каравана или такъв контейнер.
                  Когато предназначението на терена е променено, може да има и постоянна сграда, може да се сложи и контейнер и т.н. Основния проблем при земеделските земи е, че са “набедени” за национално богатство независимо, че попадат в строителните граници на населените места. Предназначението им се променя само при доказана нужда, съответно строителството (строителството разбирай в широк смисъл) без промяна на предназначението е изключително ограничено. Функциите на обекта, който можеш да “построиш” (поставиш) могат да са единствено свързани земеделското предназначение на земята. Тва да газят коли, машини и да копаеш септична яма е изключено. Такива неща се случват на места, където липсва контрол.

                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  E то ние не обсъждаме разни къщи и фургони ами правната страна на терена! Какво може и не може!
                  Пак обръщам внимание защо не се предприеме стъпка за регулация? Независимо от тегавата и скъпата процедура това е неизбежно?! Просто въпрос на време е!Видно е че като земеделска земя няма бъдеще. А парите ще се дават на етапи..по евтино също няма да стане...като помислиш..излиза че просто нуждата сега ускорява това което ще става в бъдеще.
                  Затова аз бих карал и двата варианта успоредно... и фургони ами и бих предприел регулация!
                  Подкрепям. В дългосрочен план, това е по-доброто решение. Особено, че след време ще стане оюе по-трудно (ако не и невъзможно) предназначението да се променя. То земи не останаха...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                    Аз се намесвам малко накрая, като не искам да коментирам юридическата част, щото съм проЗт машинен инджинер. Нека някой дето е в час с теорията и практиката на тълкуването на балгарските закони да си каже мнението по въпроса. Не че ако са двама няма да са на три мнения по въпроса де....
                    Та моя съвет към създателя на темата е, да си направи лека метална конструкция за основа при това не много висока - да речем 30-50 см над земята и слагаш това, което искаш от горе.
                    Според мен нищо не могат да ти кажат, защото нищо не си нарушил и нямаш фундамент. Връзваш ток, вода канал, пък и отдолу можеш да си сложиш някои не чак толкова ценни неща(като дърва за отопление примерно), дето ползвате от дъжд на вятър
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #40
                      От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                      Не става, пак е строеж. Два основни признака определят качеството строеж. По първия не е строеж само това, което си го докарал от някъде готово и си го оставил върху земята. Обаче да не е друга земя, защото насипът пак е строеж. По силата на една съдебна практика се прие, че не са строежи и разни елементи, забити в земята, които после могат да се извадят-твърде ограничен случай, който касаеше обтяжките на мачтите на мобилните оператори. И вторият критерий за строеж е предназначението-има обекти, които са винаги строежи и които просто не могат да се появят в имота без някаква административна процедура, независимо, че нито са сгради, нито са свързани с някакво нарушавне на терена.
                      Очакванията в най-близко бъдеще са промяната на предназначението на земеделска земя да стане изобщо невъзможна. Общините са против, съпротивляват се със зъби и нокти, понеже всеки терен в регулация им носи местен данък (намалка сума в доста случаи), но от друга страна регулациите от години вървят в райони, където е ясно, че никога нищо няма да се построи заради безнадеждната им отдалеченост от всякаква инфраструктура. Има и друг фактор, който прави нещата сложни-има времево ограничение колко време една новорегулирана земя може да стои в това състояние незастроена. Имаш три години да си изкараш разрешително за строеш и 6-да започнеш строежа, броено от датата на регулацията След което губиш регулацията автоматично. Не можеш да си държиш ей така земя в регулация, незастроена.
                      Ако се спрат новите регулации, това ще вдигне рязко и с много цената на вече съществуващите парцели, защото те ще се превърнат в ограничен ресурс. Нещо, което в нашата история на самостоятелна държава до сега никога не е правено. И второ-по необходимост ще набута новите предприятия, промишлеността, в населените места, с всички произтичащи от това последици.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Има и друг фактор, който прави нещата сложни-има времево ограничение колко време една новорегулирана земя може да стои в това състояние незастроена. Имаш три години да си изкараш разрешително за строеш и 6-да започнеш строежа, броено от датата на регулацията След което губиш регулацията автоматично. Не можеш да си държиш ей така земя в регулация, незастроена.
                        Малко ме стресна с тази информация! Над Перла в Приморско имаме земя, която я въведоха в регулация тази година от общината, но бързата проверка по братовчедите показа, че нямаме времеви срок за застрояване защото си имаме нотариален акт за нея?! Това със 6-те години важало при преотстъпено право за строеж от общината на нейна земя - преди време раздаваха парцели в новия квартал на Приморско и който не построи нищо му го взеха!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #42
                          От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                          И там важи, но по принцип е частен случай за земеделските земи. Идеята е такава- правиш регулация (нова), плащаш си таксите, минават срокове за обжалване и т.н. и заповедта влиза в сила. Започват да текат няколко срока. Първият е тримесечен да си платиш държавната такса. Вторият е тригодишен-да извадиш разрешение за строеж на това, дето си писал първоначално, че искаш да строиш. Промяната на предназначението е само целева-за нещо. Примерно за еднофамилна къща, за склад и т.н. И третият срок е 6 години-да започнеш строежа, т.е. да имаш открита строителна площадка със строителна линия и ниво.
                          Изпускането на всеки един е фатално. Но това е особена хипотеза за случаите, когато ти си правиш регулацията-просто се смята, че щом на шестата година не си започнал да строиш, нуждата ти е отпаднала и земята трябва да се върне при земеделските-т.нар. "основно национално богатство". Нищо, че разбирането за земята като за основно национално богатство е разбиране, характерно за прединдустриалната епоха и считано поне от 17 век насам, в световен мащаб е неактуално.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                            Тука инициатор за регулацията си е общината и сигурно заради това няма да ни закачат!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #44
                              От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                              Интересно.

                              А на регулирана земя можеш ли да развиваш земеделие?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                                Можеш. Съседа ми е така- Над 10 декара регулация, заградил си е един декар и нещо, на който има бунгало, останалото го оре местния арендатор. Това е друг шашав момент при регулацията на по-големи парцели. Ако направиш план за разделяне след регулацията и застроиш само единия от новообразуваните имоти, се смята, че си спрял сроковете за всичките...които може и 100 да са. По морето вървяха тия схеми. А и не само там-напълно законно е.
                                @Edo...я вземи разучи по-подробно каква е там точно ситуацията, че нещо ме съмнява да е толкова просто. Да не тръгнеш утре да строиш или да продаваш и да се окаже, че совите не са това, което са. Нотариалният акт просто сочи кой е собственик, не определя режима на земята.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X