Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

    То това че има къщи отляво и отдясно не значи непременно че те са законни.

    Коментар


    • #17
      От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

      Процедурата по регулация е едни 2-6 евро на м2 и отнема около година, може и повече. Общините нямат право служебно да правят регулация нито на своите, нито на частни имоти. Умножи го по 4500 и се получава една солидна сума. Отделно цената на земята. Самата регулация минава през много нива, които не поддържат никаква връзка помежду си. Общината ти разрешава и до там. Не знае до къде си стигнал и дали изобщо си започнал. Имаш съгласувания с всички частни дружества, които имат инфраструктура там, дори имаш ОВОС. Аз до сега не съм виждал човек, който сам да си е минал цялата процедура. Сигурно има. Аз не съм виждал. Той и без това е на границата за минимално лице към път, за да може изобщо да се обособява парцел. При влязъл сила ОУП единственото важно са неговите предвиждания за зоната. Това дали съседните имоти са в регулация няма никакво значение. Пловдив си има сериозни проблеми с ОУП, защото когато е правен планът му, сегашните индустриални зони и чудесии ги е нямало даже на хартия. И тепърва ще променят всичко. Това не е добре...представи си, че тръгнеш да правиш регулация и преписката ти заседне някъде, защото се чака ново ОУП. И отчака примерно 2-3 години. Съседните имоти дали са застроени няма никакво значение. Има цели незаконни квартали, вдигнати върху земеделска земя.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #18
        От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        То това че има къщи отляво и отдясно не значи непременно че те са законни.
        Хм...не ми се вярва,имат си ток,вик,и т.н Ама знам ли.

        Тук обаче има нещо което май е тесла,четем точка 4

        Да разбирам ли че,моя контейнер тъй като не влиза в описанието ,будка,кабина,сергия,маса,базарна конструкция,не го хваща тази наредба.

        Иначе максималната височина по тази наредба е 3.5 метра
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

          Това са останалите страници.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

            Просто не е по наредбата, а по един друг ред-през областна дирекция по земеделие. Тя издава разрешение за временно ползване на земеделска земя за неземеделски нужди, но сега като реших да ги копирам и да ги кача видях, че има промяна в правилника-всичките текстове, които регламентираха тази процедура, са махнати...Ще трябва да се разходиш до гл. архитект на района. Навремето имаше врътка с пчелините-ако имаш пчелин, може да сложиш нещо преместваемо в имота....обаче не го знам колко е актуално с днешна дата. Нормативните актове в БГ остаряват потресаващо бързо.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

              Една или две каравани,няма ли да свършат работа?
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #22
                От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Просто не е по наредбата, а по един друг ред-през областна дирекция по земеделие. Тя издава разрешение за временно ползване на земеделска земя за неземеделски нужди, но сега като реших да ги копирам и да ги кача видях, че има промяна в правилника-всичките текстове, които регламентираха тази процедура, са махнати...Ще трябва да се разходиш до гл. архитект на района.
                Лично с главния архитект или някой техен служител,щото главния архитект на района е същия който го даваха в господари на ефира.При този трябва да съм мастит инвеститор за да се види с мен,не че няма да му отида на гости
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  Една или две каравани,няма ли да свършат работа?
                  Не.Трябва ми нещо такова



                  WC задължително,стелажи , малък склад за инструменти.
                  Задължително трябва да мога да го обезопася от към кражби,все пак доста техника имаме.Решетки ще има отвътре и СОТ.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                    Те гл. архитекти често ги дават по телевизията-не се впечатлявай толкова. Не знам колко е голям района, може да има заместници-и те ще свършат работа. Не съм в час с нормативната база, а тя освен доста специфична, е често променяща се. Преди бях в час, ама...вече не. Може и в някоя от тамошните фирми, които се занимават с регулация да ти свършат работа....ама то конкретна такава трябва пак от общината да ти подшушнат.
                    Тая цена, дето я писах горе за регулация е толкова мъглява, защото голямата част от нея отива в рушвети и за поддържане на контактите по веригата (дори когато пряко не им се възлага работа). И една от причините човек да не може да си оправи нещата сам. Земята в БГ е мръсен бизнес и в буквалния, и в преносния смисъл.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                      Питай тези, които ги продават няма начин да не са наясно. Защо не сложиш две каравани и стар фургон от камион, много по евтино е .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #26
                        От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                        Не знам каква наредба четеш, най вероятно не е правилната. Според Зут имаше три вида сгради. Постоянни, временни и преместваеми. Това което показваш не спада май в категорията премествяеми, там най-голямото е павилион. Това ми се наложи като извод, когато аз исках да слагам нещо такова в един парцел. Дори и нялойьдснго е минал като преместваем обект, то това е незаконно. За другите два вида преминаваш през филма разрешение за строеж и проектна документация. Може да стане но ще е с предназначение за земеделски нужди (съхранение на инвентар) и т.н. до колко ще можеш да го ползваш за бизнес е съмнително според мен.


                        Коментар


                        • #27
                          От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                          Ще го надушат веднага, особено ако е в "рисков" откъм незаконно строителство район. Те по пловдивско не са един и два такива.
                          Фургоните са преместваем обект. Последно съм се занимавал с два такива-гаражи, но беше в София и в регулация. Естествено, не ги писахме гаражи, но си бяха точно такива фургони. Интересно ми е защо е махната процедурата пред министерството по ЗОЗЗ. Преди по нея се минаваше и издаваха разрешения за точно такива неща без особен проблем. 4 декара земеделски имот нормално си има нужда от едно помещение за инвентар и обработка на продукцията.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Питай тези, които ги продават няма начин да не са наясно. Защо не сложиш две каравани и стар фургон от камион, много по евтино е .
                            Краси,идеята е да ни е удобно,сега сме ок,но не ни е удобно.Този парцел е на 5 Мин от Пловдив и много ме устройва.При липса на трафик,съм на десет минути от центъра на Пловдив или Асеновград.Напоследък повечето големи обекти са в същия район.

                            Имам още един вариант в собствен имот,но там отивам на 15 км.от града,което в час пик може да отиде час до него.Което не ме устройва много,но в краен случай и така ще стане.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              може да стане но ще е с предназначение за земеделски нужди (съхранение на инвентар) и т.н. до колко ще можеш да го ползваш за бизнес е съмнително според мен.
                              Аз наистина ще съхранявам инвентар,кирка,лопата,агрегати ,удължители,помпа за вода.

                              Реално бизнеса се състои в три компютъра и два лаптопа и три принтера.Аз връзка до тях имам винаги и отвсякъде,реално в седмицата имам час два в офиса работа, обикновенно сутрин между 4 и 8 часа или вечер след 17 часа...през деня вероятност да съм в офиса е ако нещо съвсем сме оплескали нещо и съм отишъл да го гледам на осцилоскопа ...

                              По притеснителното е че ще има струпване на автомобили ,което вече е неизбежно.

                              Междувпрочем,на изхода на Пловдив към Асеновград,от двете страни са осеяни със автосалони,сещам се за три от тях които си имат масивни сгради някои на два три етажа с вътрешна рампа за моторите,другите са мрежа за ограда и каравана или такъв контейнер.
                              Последно редактирано от Roninn; 01-12-18, 23:31.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                                Ясно ми е защо там, въпроса беше дали не ти върши работа голяма каравана за офис, в пъти по-евтино е. За склад пък идеално пасва един метален контейнер .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X