Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Tucson 2006 - парното духа топло само от едната страна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Tucson 2006 - парното духа топло само от едната страна

    Здравейте, от както съм взел джипката имам проблем с парното и той се изразява в това, че парното духа топло само от страната на водача, а от другата страна духа студен въздух. До колкото четох и успях да се ориентирам от теми за Санта Фе (линк референция) със същия проблем има моторче, което се намира зад жабката и то контролира мешането на въздух (blend door / actuator motor). Предполагам и за Туксон нещата за 1 към 1. Тъй като вероятно ще ми трябва време да си набавя нужната част исках да питам дали ръчно мога да преместя нещата, така че поне да духа топло от всякъде засега? Не съм разглабям да гледам все още.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:47209645_1889972854390366_5363811805015572480_o.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:6153215
    Последно редактирано от Lenks; 01-12-18, 14:29.
    Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

  • #2
    От: Hyundai Tucson 2006 - парното духа топло само от едната страна

    Може и да може, може и да не може . Аз не съм разглабял. Из руския форум може и да има нещо по въпроса.
    Иначе можеш да си разгледаш схемите тук и кое какво е.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:parno3.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5804304
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Tucson 2006 - парното духа топло само от едната страна

      За жалост днес отворих жабката и видях, че моторчето си работи и мести клапата.. Та причината е друга
      Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Tucson 2006 - парното духа топло само от едната страна

        На волво xc90 съм имал същия проблем, с компютъра го накараха да си премести всички клапи, един вид му рестартираха парното.

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Tucson 2006 - парното духа топло само от едната страна

          Щом моторчето на клапите си работи, най-вероятно си със запушен частично радиатор на парното.
          Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Tucson 2006 - парното духа топло само от едната страна

            http://tucson-club.ru/forum/showthread.php?p=1152592

            Смяна на радиаторче на парно на Туксон .

            ПП.
            Или промивка евентуално.

            TT
            Последно редактирано от bilbo27; 13-12-18, 21:28.
            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai Tucson 2006 - парното духа топло само от едната страна

              Мерси много на всички! Така като четох вероятно точно радиатора на парното ще е за смяна и това на руснаците изглежда лесно изпълнимо и ще го направя, но няма да мога скоро, защото нямам гараж, в който да мина процедурата. Ще драсна дали има резултат, когато стигна до там.
              Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai Tucson 2006 - парното духа топло само от едната страна

                Някой дали може да помогне с това, че после се притеснявам какви са стъпките, когато се долива антифриз? Капачката на разширителния съд трябва ли да е отворена, или системата се обезвъздушава автоматично? Нещо специфично има ли, или си доливам докато мине Low, паля и чакам да отвори големия кръг и после доливам?
                Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai Tucson 2006 - парното духа топло само от едната страна

                  РЕШЕНО!!!!!!!!

                  Хора, това е най-най-тегавия ремонт, който съм правил, което доказва, че някои неща са си за майстор! Като цяло проблема си беше в задръстен радиатор и след смяната му се оправи. Но смяната... Реших да я направя по по-лесния руски метод от линка по-горе. И въпреки, че той сигурен съм е хиляда пъти по-добрият вариант от това да ти разглабят половината кола си е тегаво занимание. Няма да влизам в мега подробности, който иска да види снимките в руския форум. Само ще кажа няколко важни неща, които в руския форум не ги видях!

                  - Вземете си помощник, който разбира от коли. Аз съм сръчен, но такива ремонти не са моето и понякога дори съвет си е помощ.
                  - Ако можете да махнете седалката - махнете я!
                  - Първо махнете жилото за отваряне на предния капак, то е на 2 винта забити на много гадно място. Махате и OBD буксата, тя доста лесно се маха.
                  - Кората, която е в дясно от педалите се маха лесно - дърпате със сила и си излиза. Когато сглабяте обаче, обърнете внимание на винта в края, той първо се завинтва на място и после се мушка в кората. Когато стигнете до там, ще видите за какво говоря.
                  - Въздуховода е МНОГО шибан. Аз моя успях да го махна с натискане и изпука, беше се леко сцепил на 1 място, но с малко изолирбан реално стана като нов. Ако можете да го махенте целия, го махнете целия!
                  - Маркуч - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО си вземете маркуч за антифриз, защото държи на високи температури, а там ви гарантирам, че са много над 60 градуса. Аз лично взех моя от магазин за газови уредби. Метър маркуч ще ви стигне и ще ви остане, като струва 2-3 лв. Вземете си повече скоби 5-6, ако трябва маркуча да прави чупка - слагате скоба на чупката.
                  - ТРЪБИТЕ - режат се лесно с ножовка, НО предвид на колко гадно място са ще видите огромен зор и затова ви препоръчвам да ползвате мултишлайф или нещо подобно. Даже според зависи къде режете тръбите - с ножовка просто можете да забравите да стане в тая теснотия. Накратко - бъдете подготвени с правилния инструмент, за да не си скубете косите.
                  - Радиатора - моя УЖ беше ОЕМ по VIN на шасито, но тръбите нямаха нищо общо с нищо общо и трябваше да правя схеми, за да стане. Взех го от Базис-М (ако е реклама, го махнете) за 120 лв. Оригинален ми искаха 400 от Хюндай.
                  - АНТИФРИЗ - МНОГО, АМА МНОГО добре трябва да изолирате пода с найлони, защото като текне и няма спиране... докато не спре де. Имайте предвид, че ще капе много след това. Много добре изрежете 1 туба 10л и я поставете и се въоражете с нерви и ясното съзнание, че НЯМА как да не покапе антифриз и на пода.
                  - Обезвъздушаване - системата след тая смяна става мазало, ако нямате познания как се обезвъздушава, то или викнете някой да ви я оправи или просто отидете до сервиз после, за да ви я оправят.
                  - Времетраене - Аз успях да се справя с помощта на още 2-ма човека (един помощник и после един приятел я обезвъздуши) за около 6 часа.


                  Резултата е парно, което те опича след 2-3мин работа на колата. Направо е перфектно и не мога да повярвам, че това е моята кола.
                  Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X