Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на аргонов апарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на аргонов апарат

    Здравейте колеги , зимата съм по свободен и реших да си подобря уменията в ВИГ заваряването.До сега съм ползвал един инвертор на Вики-Б със scratch start ,но сега търся нещо с повече настройки.Заварявам основно неръждавейка и DC апарат ще ми е достатъчен ,държа да работи добре и в режим РЕЗД защото ще оставя сегашният инвертор на баща ми.За сега съм се спрял на https://www.argo-market.com/Products/Details/733 ,но приемам и други предложения до 600 лева.
    Винаги се оглеждайте наляво и надясно , когато пресичате на червено.

  • #2
    От: Избор на аргонов апарат

    Здравей колега ,

    Нямам инфо относно този апарат ,но доколкото знам , колегата resistbody

    го има и може да ти даде някаква информация за него - тук или на лични.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на аргонов апарат

      По добре вземи това:https://www.vitolux.com/details.php?prodID=20376 Имах същото и близо четири години го ползвах.Без проблем го ползвах. Реални са му параметрите и никога не ми е изключвало. Хубавото му е, че има и АС модул и може да заварява и алуминий. За кеф съм заварявал с него и бирени кутии една за друга. Купих си от ибея друга с дигитален дисплей и пулс при ДС до 500 херца, а на АС до 250 херца, а старата я продадох за 500 лв. Ако искаш да ти обясня по подробно или да питаш нещо ми се обади на тел.0888303541-Светльо от Шумен.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на аргонов апарат

        Да не отварям нова тема ще пиша в тази. И аз съм пред избора на аргонов апарат
        Бюджета е около 1000-1200
        Гледам https://tigtag.eu/produkt/argon-apar...acdc-dop-funk/ това
        Някой може ли да удари едно рамо.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Избор на аргонов апарат

          Не че е лоша, но доста стар модел машина (всъщност може да уцелиш и лоша де - зависи в кой гараж е правена). Недостатъци - голяма е, и тежка. И няма регулация на честотата на AC-то. Предимства - ПВ 60%, и мисля че са реални (аз не мога да издържа на ПВ60%, та не съм ги тествал докрай).

          Към днешна дата по-актуално е нещо 2 пъти по-компактно и 2-пъти по-леко. Недостатъци - често са с по-ниско ПВ, и са с цифрово управление, тоест сервизирането е малко проблемно, ако нещо се скапе. Цитираната от теб е изцяло аналогова, като от тази тема:
          https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=63955
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на аргонов апарат

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ...няма регулация на честотата на AC-то.
            Въпроса ми може и да е много тъп, но аз ще си го задам [emoji1]
            Колко е важно да има такава регулация?


            Не ме притеснява да е голяма и тежка машината, няма да я разнасям много много. Не държа и на дисплей, “врътките” нали пак същата работа вършат.
            Посочената от мен машина е само ориентир, приемам и всякакви други предложения стига да са горе долу в посочения бюджет.
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Избор на аргонов апарат

              За тая цена AC/DC машина общо взето друго няма. Цитираните "актуални" към момента са от 1800 нагоре. Тя и тази струваше диви кинти някога. С 300 зора от Кирай си я докарах за около 1800лв тогава.

              Регулацията - хипер важна не е. Но е хубава екстра - високите честоти правят дъгата по-фокусирана, ама крайния резултат все така си зависи на 99% от заварчика.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на аргонов апарат

                Колегата " Dragozov" работи там, не е лошо да чуете и неговото мнение. Аз съм много доволен от компетентното му мнение и отношение спрямо нещата, които съм търсил.
                Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на аргонов апарат

                  https://www.deltech.bg/index.php?c=2&p=4
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на аргонов апарат

                    Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                    Нещо не му намерих параметрите на това от линка, но и цената е доста над бюджета.
                    Като гледам май ще трябва да вдигна парите поне до 1500-600...

                    DEL MMA / TIG Mini AC/DC 200 сега видях и тази машинка. Но не откривам подробна характеристика. Утре май ще ходя на гости в магазина
                    Последно редактирано от mmtrance; 27-12-18, 17:33.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на аргонов апарат

                      http://pchelata.eu/%D0%B0%D0%BF%D0%B...BD%D0%B8%D0%B9

                      Не мога да ти дам мнение за нея но ще се впише в бюджета ти , иначе имам тази от по горния линк и е чудесна машина и наистина си заслужава парите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на аргонов апарат

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        Нещо не му намерих параметрите на това от линка, но и цената е доста над бюджета.
                        Като гледам май ще трябва да вдигна парите поне до 1500-600...

                        DEL MMA / TIG Mini AC/DC 200 сега видях и тази машинка. Но не откривам подробна характеристика. Утре май ще ходя на гости в магазина
                        Това е машина на Jasic, няма да имаш проблем с нея. Този, който я продава е вероятно най-добрия техник на такива железарии в България.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на аргонов апарат

                          Ако искаш и AC е добре да увеличиш бюджета, за да не се налага после да продаваш и да купуваш по-читава машина.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на аргонов апарат

                            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                            Това е машина на Jasic, няма да имаш проблем с нея. Този, който я продава е вероятно най-добрия техник на такива железарии в България.
                            ...и Jasic UK я продават с 5 години гаранция. Това говори доста.

                            ...е, и за едни други, още "по-приятни" пари.

                            Машинката е хубава. Смених моята старата с точно такава. 3 пъти по-малка на габарити и 2 пъти по-малка на тегло. Не съм я инквизирал достатъчно за да кажа нещо повече по отношение на реално ПВ и от сорта, но е много приятна за работа машина и си има практически всичко възможно като настройки. Пали изключително надеждно и от сантиметър разстояние например.

                            ПП: И тежи 9кг. За машпина с тия параметри, и променливотокова, е повече от добре. Аз като я видях и пробвах при Данчо ми потекоха лигите моменталически.
                            Последно редактирано от sparkybg; 29-12-18, 03:38.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на аргонов апарат

                              Първоначално публикуван от paksan Преглед на мнение
                              http://pchelata.eu/%D0%B0%D0%BF%D0%B...BD%D0%B8%D0%B9

                              Не мога да ти дам мнение за нея но ще се впише в бюджета ти , иначе имам тази от по горния линк и е чудесна машина и наистина си заслужава парите.
                              А регулация на АС честота има ли?Гледайки панела ,ми се струва че, честотата е регулеруема само в пулсов режим ?
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X