Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджетен джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Бюджетен джип

    Имам усещането, че някои хора тука са запразнили от рано или просто не искат да са се преебали сами, а да преебат и други. Ще му правиш 100 пъти мотор, ще му доработваш хъбове, ще му преправяш датчици за температурата и после да кажеш “Страшно е - визмай го!”, направо не разбирам...
    Ако за да стане от това нещо кола, трябва да прекараш 6м., в четене на руски форуми то както е казал народа “тури му пепел”. Колегата ви бъзна що за боклук е това и се оказа, че е прав, сами си казахте какво недоразумение е.


    Коментар


    • #77
      От: Бюджетен джип

      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
      Имам усещането, че някои хора тука са запразнили от рано или просто не искат да са се преебали сами, а да преебат и други...
      В ценовия диапазон, който се коментира, това важи за абсолютно всички от изброените в първия пост марки. Просто повече хора се изказаха в полза на "Кияка" и съответно хейтърите се захванаха с него. Ти си вземи "Субару" или "ЦРВ" за същите пари, па да видим колко и какви ремонти ще му трябват.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #78
        От: Бюджетен джип

        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
        Имам усещането, че някои хора тука са запразнили от рано или просто не искат да са се преебали сами, а да преебат и други. Ще му правиш 100 пъти мотор, ще му доработваш хъбове, ще му преправяш датчици за температурата и после да кажеш “Страшно е - визмай го!”, направо не разбирам...
        Ако за да стане от това нещо кола, трябва да прекараш 6м., в четене на руски форуми то както е казал народа “тури му пепел”. Колегата ви бъзна що за боклук е това и се оказа, че е прав, сами си казахте какво недоразумение е.
        Ще ти го кажа директно:
        -за съжаление от това,което си написал в поста си излиза,че или четеш без грам внимание и съсредоточеност или не разбираш грам от двигатели!?
        Режима,който описах,че получих при мен могат да издържат единствено някои стари мотори!
        Всичко що е мотор Фероза,Витара,КИА,Паджеро и мн.други ще е с такъв резултат при получена компресия над 17 и съответно такава "твърда" работа.
        Има цял раздел в книгите по ДВГ.
        Та отвори и чети раздел-"Работа на двигателя в екстремални условия".
        Ако желаеш,разбира се....

        Коментар


        • #79
          От: Бюджетен джип

          Без съмнение не разбирам грам от двигатели. Не ми е и това работата. Аз съм потребител - консуматор.
          Не ми е хоби да ремонтирам, препраравям и т.н.
          Както най-вероятно и на пусналия темата. За това като един потребител, попита за ПРЕПОРЪКА е логично да му се препиръча нещо, което няма да се налага да се ревизира и преправя, за да функционира. От дискусията станаха ясно няколко неща. Задължително като се купува Кия, да й се прави ревизия на охладителната система.
          И без да разбирам от двигатели знам от обща култура, че охладителната система не функционира ли, се налага скъп ремонт.
          При Кията, разбрахме, че в резултат на недобре функциониращата охладителна система прегрява и се налага ремонт на главата. За да не се ремонтира втори и трети път трябва да се ПРЕПРАВЯ нещо си. Разбрахме, че се налага слагането на уред, взимаш инфо от температурения датчик, щото не можело да се вярва на стрелката и колата си прегрява неусетно. Очевидно и другия колега поинтересувал се от проблема се касае за често случващ се дефект с основен елемент на мотора. От там нататък се продължи с други неща за преправяне. Монтиране на ръчни хъбове и сигурно още други десетки преработки преминаващи през замяна на иглени лагери и още не знам си кво. За човек, който сам си прави нещата иди дойди за обикновения потребител - ТРАГЕДИЯ. В твоя случай, ако аз бях купил същата Кия като твоята, в резултат на така добронамерената препоръка и се налага да ПЛАТЯ за всички тия ремонти, дето има една приказка “яко щеше да те сърби задника”.


          Коментар


          • #80
            От: Бюджетен джип

            Бобка, майсторите и те деца хранят
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #81
              От: Бюджетен джип

              Аз пък, от опита си с два Спортиджа, вече доста години и километри, нямам никакви сериозни оплаквания. Едната е с автоматични, другата с вакуумни хъбове - работят си съвсем нормално.
              Глави и гарнитури - оригиналните са все още. И не са пипани.
              Дизеловата се опитваше да загрява, но след смяна на радиатор за 160лв. проблема изчезна. Ама загряваше само в големите жеги в Гръчко със закачена каравана.
              Още са си с иглените лагери в главините.
              Ръжди по купетата -йок. По рамата - само повърхностни.
              Амове предни сменени на 190ккм.на дизела, на бензинката са тези с които ги купих, ама тя е на само 105ккм.

              Абе, що ли си хабя клавиатурата - взимайте жипове осмаци, все пак и дедо Владо трябва да папка....

              Коментар


              • #82
                От: Бюджетен джип

                КИАта я докарахме до някаква яснота за човека още преди дни.
                Дайте конкретни неща за другите марки и модели,дето пита човека....-кажете на колко хиляди се налага реглаж на клапаните на СРВ-то,особено тия,дето са газифицирани.
                Нека се спомене и веднъж сменят ли се там няколкото вида тампончета отзад,после на колко време се сменят отново,не е лошо да се поговори и за антикорозионна защита,ако вече не е късно,отделно да се спомене как се чувства човек още при 120-130км/ч.,накъде е оборотомера,даже и на 5та предавка!?
                Нека някой се включи и за Форестъра,цена на подръжка,приемат ли го във всички сервизи,нещо за Териос също не е лошо да се каже

                Коментар


                • #83
                  От: Бюджетен джип

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Дайте конкретни неща за другите марки и модели,дето пита човека....
                  ....нещо за Териос също не е лошо да се каже
                  Аз карам Териос от 4 години вече, много удобен градски SUV, не е кой знае колко икономичен, предвид че двигателя е 1,3 83 КС. Най сериозния ремонт който съм правил беше пълен на двигателя, излезе около 1000 лева - причината е че гореше масло. Има рани други за по 50 - 100 лева дето минават за текущо обслужване, примерно накладки или четки на стартера.


                  Недостатъци:
                  Джипчето е малко и тясно, не става за товарене на дъги предмети, не става и за магистрално каране - 100 - 110 му е да кажем "комфортна скорост", няма бавни - има само блокаж на раздатката който така и не разбрах кога трябва да се използва (т.е. не съм видял реална полза от него), надува го ръждата ама коя кола на тия години не я яде, моя специално няма климатик, не е проблем ама по някога ми липсва...

                  Коментар


                  • #84
                    От: Бюджетен джип

                    Не ме разбирай погрешно. Всички коли се ремонтират по една или друга причина. Въпроса е каква е причината за ремонтите. В единия случай се касае за недобро конструктивно решение, в другия за съвсем нормални ремонти поради експлоатацията. В този смисъл изобщо не казвам, че другите предложени марки са по-добри. Напротив, на всеки х километра да регулираме клапани - ми айде няма нужда.
                    По същия начин няма никаква логика в препоръката за Волво, когато се налага собственика да монтира допълнителен охладител, за да не остане без скорости. Просто и ясно е, че такива марки и модели трябва да се избягват, а не да се препоръчват.
                    По тази причина не препоръчвам марката кола, която аз карам, когато някой търси семейно комби 4х4 в раздела. Макар и да отговаря на критерия “комфортна за дълъг път”. Или ако му е препоръчам, няма да му кажа “пич скачай на аудито супер е”, а ще му кажа, да си приготви на всеки 100 000км, Х пари за вадене на мотора и ревизия на веригите, поради очевидно недоброто конструктивно решение на тоя мотор. Повече от ясно е, за нашите реалонсти такава кола не е за препоръчване поради редица фактори. Колата трябва да служи на човека, а не човека на колата. След това, което ти си ремонтирал по Кията, аз щях да съм я изхвърлил много далече и да не искам да чуя за нея.


                    Коментар


                    • #85
                      От: Бюджетен джип

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      "New hope",
                      И кой е луд да си купи 4х4 с изгнило купе/шаси,надуващо охлаждане,че и други дертове,та и 3 бона да даде!?
                      Такава кола струва цяла 800-900лв. или я продават на части.
                      Автоборсите са пълни с “опровержения”

                      Относно гледането на повече очи - човек когато си е наумил нещо никой неможе да го спре. Много хора съм съветвал да не вземат нещо и не са ме послушали, най-фрапантния беше с един шаран изгнил , удрян аз му викам бягай далеч той не ТС , скъса ремък на 10 км от автокъщата .
                      088455338две
                      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                      Джамбазов 2010г..

                      Коментар


                      • #86
                        От: Бюджетен джип

                        И ти си прав...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Бюджетен джип

                          Ако е само за риболов,и Витарата дълга база не е за подценяване.
                          Проблема е,че няма такива запазени/без ръжди/.Аз не можах да намеря такава.
                          Гледам има и Фронтери които влизат в бюджета,но нямам какво да кажа за тях.
                          За риболова си трябва джип с бавни скорости,всичко друго е компромис.
                          Последно редактирано от georgipetkov64; 06-12-18, 13:27.
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #88
                            От: Бюджетен джип

                            Нека попитам и за нещо по "градско" КИА соренто и Хюндай Санта фе?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Бюджетен джип

                              Мицубиши аутлендър?

                              Коментар


                              • #90
                                От: Бюджетен джип

                                Нека попитам и за нещо по "градско" КИА соренто и Хюндай Санта фе?
                                Мицубиши аутлендър?
                                Прочете ли,заглавието на темата?
                                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                                Киа спортаж2000тди 98г
                                Ауди А3 1.9ТДИ
                                Каравана Аdria 390Q

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X