Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджетен джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Бюджетен джип

    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
    Има си причина да пукат глави и тя не е в самите глави!
    .
    Туй с главите и на мен ми е много интересно.
    Аз си дърпам караваната из големите жеги без никакви проблеми. И това с дизеловата 83 коня.
    Температурата не мърда над нормалното.
    С автоматични хъбове е по рождение и за сега не са се предали.

    Коментар


    • #32
      От: Бюджетен джип

      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
      Ти не ми обяснявай какво трябва да направя за да не се пукне пак...
      Да питам ли кой последно е слагал свестен антифриз в джипоподобно за два бона или е слагал нов радиатор? Ми той антифриза скъп бе, 8 лв за литър концентрат. Бе как ще сменяш радиатор бе - виж там прахчета нещо , епоксидна смола...

      Такива клиенти , по живо , по здраво през вратата навън - оправяй се.
      Еми ти сам си отговори на голяма част от въпроса ми.
      Що се очудваш,че после се случва така?

      Коментар


      • #33
        От: Бюджетен джип

        [QUOTE=veskov;3394944]
        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Има си причина да пукат глави и тя не е в самите глави!
        Ти като собственик на сервиз и ремонтирал КИА откри ли причината,колега?
        Защото като ти дойде КИА с пукната глава,ти трябва да и смениш главата със здрава и да направиш още какво.....!?
        И след като го направиш това нещо после няма да има:"Ми те Киите пукат глави" и клиента ти ще е доволен от теб и свършената работа.[/QU
        Какво трябва да се направи?
        Казаха го в твоята тема, но се игнорира и се каза, че няма проблем с прегряването. Да, не прегрява, просто я пука
        Джокер- концепция на част от жълтите охл с-ми
        Дам-тогава нямах дигитален термометър и вярвах на стрелковия уред!
        И там ми беше грешката!!!
        Като си купих уред,взимащ инфо от температурния датчик,но тоя който дава инфо на компа,а не тоя с едното кабелче за стрелката доста неща ми се изясниха.
        Казано с други думи-ако се гледа стрелката,колата може и си прегрява неусетно без даже и да мръдне и то с напълно изправен датчик.

        Коментар


        • #34
          От: Бюджетен джип

          Сигурно, но то си е генетично и в тези, дето нямат грам електроника, а са същите мотори и глави.
          Нищо, полезно е, колегата ще реши джип ли да купува
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #35
            От: Бюджетен джип

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Еми ти сам си отговори на голяма част от въпроса ми.
            Що се очудваш,че после се случва така?

            Изобщо не се учудвам - давам насоки що за джип струва толкова и какво да се очаква от него и от бившите му собственици.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • #36
              От: Бюджетен джип

              Нивата...е един крайно нехуманен начин за душевно самоосакатяване. За да си купиш такова нещо с намерението да го караш, трябва съвсем да си се прежалил.
              КИЯ не съм карал. Само са съм бутал и веднъж съм теглил. И двете случки- в няма и 10 см сняг. 4х4 им е меко казано своенравно.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Бюджетен джип

                Опел Фронтера Б 2,2 136 к.с.
                Опел Фронтера Б КБ

                Коментар


                • #38
                  От: Бюджетен джип

                  Първото нещо,ако се купи КИА е да и се сменят хъбовете с ръчни!
                  Второто е пълна ревизия на охл.система!
                  Даже може да се разменят нещата, които написах по-горе и второ да стане първо.
                  Следва стандарнто обслужване,после замяна на иглените лагери в шенкелите с втулки,после махане на стандартните гуми 205/70-15 и монтаж на гуми 30х9.5-15-(ако ще се кара без лифт) и после Приятно каране....
                  Това е най-важното и специфично при покупка на КИА.
                  Давайте за другите изброени да му помогнем на човека да си избере правилната за него 4х4 машина.
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 30-11-18, 21:56.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бюджетен джип

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Първото нещо,ако се купи КИА е да и се сменят хъбовете с ръчни!
                    Второто е пълна ревизия на охл.система!
                    Даже може да се разменят нещата, които написах по-горе и второ да стане първо.
                    Следва стандарнто обслужване,после замяна на иглените лагери в шенкелите с втулки,после махане на стандартните гуми 205/70-15 и монтаж на гуми 30х9.5-15-(ако ще се кара без лифт) и после Приятно каране....
                    Това е най-важното и специфично при покупка на КИА.
                    Давайте за другите изброени да му помогнем на човека да си избере правилната за него 4х4 машина.
                    И ако не е на ти с техниката и идеята не е да подобрява сбърканото по рождение - за какво да се надене на Киа? Това вашето сектантство на собствениците на Киа не го разбирам.
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бюджетен джип

                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      И ако не е на ти с техниката и идеята не е да подобрява сбърканото по рождение - за какво да се надене на Киа? Това вашето сектантство на собствениците на Киа не го разбирам.
                      Не е така,колега-всеки знае кое е по-доброто,но и цената да го притежаваш,потдържаш и експлоатираш е по х2.
                      Аз си падам по леки, често клонящи към тежки разходки в гората.
                      Пътувам доста и по асфалта,докато вляза в Балкана!
                      Та в този ред на мисли си искам неизгнило Паджеро 2,бензиново-3.5 V6
                      Но силите ми стигат за КИА и като здравина,комфорт,проходимост след лифт и гуми 215/90-15,цена на подръжка съм като цяло доволен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бюджетен джип

                        И колко километра си минал по тежки разходки без да се разпадне? Едва ли имаш и 15к пробег. Бъдете реални в оценките , не заблуждавайте колегите.
                        Фиат Купе
                        Опел Фронтера В
                        Мицубиши Паджеро Пинин

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бюджетен джип

                          Ти па намери кой да питаш за тежки разходки.
                          Разгледай темите на Янко. Той си е джипкотрошач. И е повече от обективен
                          Колкото до горни носачи, ми не, не съм сменял. Не ми се е налагало. Но е около 80 лв барабар с шарнира и Фтулките.
                          Нема ядове.

                          ...ако смямата на вакуунми хъбове с ръчни се смята за подобрение....
                          и отнема двайсе минути и от абсолютен лаик пред блока.
                          Голямата драма с хъбовете
                          Аз спирам..

                          ПП:
                          А, и да.
                          Мечтата ми е Патрол Y 60, ама нямам дерман да го изхраня с гориво, камо ли доработки
                          Човека има пет бона бюджет.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бюджетен джип

                            Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                            И колко километра си минал по тежки разходки без да се разпадне? Едва ли имаш и 15к пробег. Бъдете реални в оценките , не заблуждавайте колегите.
                            Не виждам с нещо да заблуждавам човека-даже напротив-написах по-горе с две думи слабите места на колата,т.е.без кое няма да се размине и задължително трябва да го направи при покупка за да не бере ядове после.
                            А по твоя въпрос за тежките разходки мога,но няма смисъл да отговарям....-пълним темата с тъпотии,а човека в пост 1 не споменава,че ще кара по тежки терени.
                            И така-аз препоръчах К.Спортидж,ти С.Форестър.....-нека чуем и други мнения,а не да спорим и плескаме темата!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бюджетен джип

                              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                              Прекрасно. Само ланд ровер недей си си взимай.А тия които си изброил къде ще качиш такъмите и недай си боже рибата.
                              Ко 'мъ напрай 👻. Ще рече сега Динко да ти повярва.
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бюджетен джип

                                Не очаквах толкова бързи и толкова много отговори!Благодаря на всички! Нека бъда по-точен- джипа е за баща ми, той си е голям рибар но не от професионалните(да уточня за тези,които казват че такъмите струват повече от джипа).На него му е достатъчно да кара по някой черен път. Или примерно лятото ходим на палатки на язовир голям беглик предполагам някои От вас знаят какъв е пътя там.за такива неща говорим).Не става въпрос за някакви големи калища или кой знае какъв офрод. А някой има ли наблюдение върху Мицубиши аутлендър? Примерно 2.0 136к.с. Гледам че вървят сравнително евтино.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X