Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджетен джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бюджетен джип

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Демек ако рипна от нива на кия съм 6? Джипка за риба и возене дири човека
    Анджък де! И за возене. Нема такова дърво за каране като 4-вратата Нива. Това абстрахирайки се от воя на трансмисията. Година и половина карах такова чудо по време на комасацията - не бих си го причинил пак доброволно.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Бюджетен джип

      В такъв случай може да се помисли и за гранд витара.

      Коментар


      • #18
        От: Бюджетен джип

        Твърдо глас за Форестъра. Киа не бих препоръчал и на най големия си враг - същото техническо недоразумение като нивата...
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • #19
          От: Бюджетен джип

          Кията е десетки нива над Нивата.
          За здравина, да не отваряме приказка.
          Частите на форестъра са Х10 спрямо Кията.
          Добре е , колеги които не са имали, карали и поддържали определена марка и модел, да не споделят впечатления.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #20
            От: Бюджетен джип

            Обоснови се,колега "Новатеч" кое и е технически недодяланото на КИАта?
            Имам 120 000км.с Нива по всякакви терени и 85 000км.с КИА по същите!
            КИАта е на светлинни години като здравина пред Нивата....-не може грам да се сравнява.

            Коментар


            • #21
              От: Бюджетен джип

              Що ли не се включвам?

              Коментар


              • #22
                От: Бюджетен джип

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Обоснови се,колега "Новатеч" кое и е технически недодяланото на КИАта?
                Имам 120 000км.с Нива по всякакви терени и 85 000км.с КИА по същите!
                КИАта е на светлинни години като здравина пред Нивата....-не може грам да се сравнява.
                Спор няма, то има и милионници с уазка
                https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=82010
                И е прав колегата като е съобразил парите
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #23
                  От: Бюджетен джип

                  За органичкната неприязън на Търтьо към Спортиджа, знам.
                  Но да се сравнява с Нива е меко казано несериозно.
                  Три години почти не съм пипнал по нея. Върви си безгрижно.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бюджетен джип

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    За органичкната неприязън на Търтьо към Спортиджа, знам.
                    Но да се сравнява с Нива е меко казано несериозно.
                    Три години почти не съм пипнал по нея. Върви си безгрижно.
                    За Търтея не знам, знам че ски, риба и къмпингуване отдавна може да се практикуват и с триколка
                    пп фен съм на жълтурите
                    Последно редактирано от veskov; 30-11-18, 20:44.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бюджетен джип

                      Хм , да се обоснова... Да кажем че имам автосервиз и поддържам по повече от 6-7 бройки от споменатите возила.

                      Териос... гние като за световно и криви и пука и блок и глава.
                      Киа , хм на това ако му разчиташ на вакуумните хъбове си мазохист . Лагерния възел на задната главина , решен само с един конусен лагер /още е тайна за мен как работи напук на машинните елементи/ Що ли масово се присажда механична ГНП? Частите и може и да са ефтини , затова пък се сменят често.
                      Форестър? Това нещо не се ремонтира , само се обслужва - масло , ремък , съединител , и така...
                      Хонда - нищо лошо , само дето гори масло и гние. Не е ясно защо струва толкова...
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бюджетен джип

                        Най-недомисленото в Спортиджа е маздовия дизел и безумно изчислените отношения на скоростите. За ел помпата съм напълно съгласен. Да бяха сложили един XUD-9 всичко щеше да си е на мястото. Вакуумните хъбове са за паркетници и се махат веднага и се заменят с ръчни. За лагери и главини, не съм стигнал да се замислям. Има недомислици, както всяка кола, но и най-недоклатените решения не могат да бъдат недоклатени колкото на нивата.
                        Двойните носачи отпред например, са много по-добро решение от недомисления витаров макферсон.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бюджетен джип

                          А горните носачи колко често ги сменяш? Само питам... Викаш взимаш я и изхвърляш вакуумните хъбове? Да де , ама после трябва да слизаш да ги включваш баш когато ти трябват.
                          Маздовия дизел калпав, а бензиновите глави хич не се пукат? Що ли Киите ги дават по 2000 лв - ми и толкова са им много.
                          Няма да споменавам че със Спортидж съм закъсвал там където с Фиат Купе си минавам само със зимни гуми...
                          Фиат Купе
                          Опел Фронтера В
                          Мицубиши Паджеро Пинин

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бюджетен джип

                            Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                            А горните носачи колко често ги сменяш? Само питам... Викаш взимаш я и изхвърляш вакуумните хъбове? Да де , ама после трябва да слизаш да ги включваш баш когато ти трябват.
                            Маздовия дизел калпав, а бензиновите глави хич не се пукат? Що ли Киите ги дават по 2000 лв - ми и толкова са им много.
                            Няма да споменавам че със Спортидж съм закъсвал там където с Фиат Купе си минавам само със зимни гуми...
                            Има си причина да пукат глави и тя не е в самите глави!
                            Ти като собственик на сервиз и ремонтирал КИА откри ли причината,колега?
                            Защото като ти дойде КИА с пукната глава,ти трябва да и смениш главата със здрава и да направиш още какво.....!?
                            И след като го направиш това нещо после няма да има:"Ми те Киите пукат глави" и клиента ти ще е доволен от теб и свършената работа.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бюджетен джип

                              Ти не ми обяснявай какво трябва да направя за да не се пукне пак...
                              Да питам ли кой последно е слагал свестен антифриз в джипоподобно за два бона или е слагал нов радиатор? Ми той антифриза скъп бе, 8 лв за литър концентрат. Бе как ще сменяш радиатор бе - виж там прахчета нещо , епоксидна смола...

                              Такива клиенти , по живо , по здраво през вратата навън - оправяй се.
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бюджетен джип

                                [QUOTE=Янко Желязков;3394937]Има си причина да пукат глави и тя не е в самите глави!
                                Ти като собственик на сервиз и ремонтирал КИА откри ли причината,колега?
                                Защото като ти дойде КИА с пукната глава,ти трябва да и смениш главата със здрава и да направиш още какво.....!?
                                И след като го направиш това нещо после няма да има:"Ми те Киите пукат глави" и клиента ти ще е доволен от теб и свършената работа.[/QU
                                Какво трябва да се направи?
                                Казаха го в твоята тема, но се игнорира и се каза, че няма проблем с прегряването. Да, не прегрява, просто я пука
                                Джокер- концепция на част от жълтите охл с-ми
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X