Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

    Здравейте !!! Имам следния проблем . Смених термостата с оригинален , беше към 400 лв , но колата продължава да не загрява .Стрелката стои на 1/4. Понякога се вдига до средата по баир нагоре ,ни след това спада . Ще се радвам ,ако някой може да помогне !!!

  • #2
    От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

    а колко е реалната температура, мерил ли си?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

      Има тема за някаква "виско-печка" в раздела. Потърси я.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #4
        От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

        Мериха я в Бош беше към 70 а сега ходих до село и се дигна но не достигна средата където трябва

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

          Виско печката работи чува се като цъка , имам съмнения за виско съединителя

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

            Единствения виновник за недозагряване в случая може да е термостатът, независимо от смяната му. Няма друго, което да затвори антифриза в малкия кръг на двигателя до достигане на зададената температура, а след това да отваря постепенно, като същевременно поддържа тази температура в малки граници и близка до оптималната. При мен с времето точно оригиналният термостат започна да става "ленив" и да недозатваря, а температурата на мотора ставаше все по-ниска, особено през студените месеци - зимата. Още в началото поддържаната температура беше по-ниска и стрелката не достигаше никога до средата. Аз даже смятах това за нормално докато не започна да става все по-зле и една зима стрелката едва помръдваше от началото на скалата, виско подгряващата помпа изобщо не изключваше, а парното почти изчезна. След смяната на този термостат с друг - нов, работната точка стана по средата на скалата, а стрелката почти не помръдва от там при всички режими на работа.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

              И аз имам същият проблем.Къде в София област може някой да го реши.

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

                Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                Единствения виновник за недозагряване в случая може да е термостатът, независимо от смяната му. Няма друго, което да затвори антифриза в малкия кръг на двигателя до достигане на зададената температура, а след това да отваря постепенно, като същевременно поддържа тази температура в малки граници и близка до оптималната. При мен с времето точно оригиналният термостат започна да става "ленив" и да недозатваря, а температурата на мотора ставаше все по-ниска, особено през студените месеци - зимата. Още в началото поддържаната температура беше по-ниска и стрелката не достигаше никога до средата. Аз даже смятах това за нормално докато не започна да става все по-зле и една зима стрелката едва помръдваше от началото на скалата, виско подгряващата помпа изобщо не изключваше, а парното почти изчезна. След смяната на този термостат с друг - нов, работната точка стана по средата на скалата, а стрелката почти не помръдва от там при всички режими на работа.
                Аз също смених оригиналния термостат с Краун и вече почти 4 години нямам проблем.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

                  Първоначално публикуван от Дани Лазаров Преглед на мнение
                  И аз имам същият проблем.Къде в София област може някой да го реши.
                  Дедо Владо костинбродски

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

                    За 400 лв мн скъпичко менте ще излезе явно ...та той само един ден работи както трябва

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

                      Този вариант с термостат от Рено 5 в маркуча ще свърши ли работа ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

                        Първоначално публикуван от Златко1453 Преглед на мнение
                        Този вариант с термостат от Рено 5 в маркуча ще свърши ли работа ?
                        Не че нещо , но този вариант не е удачен за съвременната епоха !!!
                        В твоят случай си е гаранционно събитие както и да го погледнеш , който е монтирал и продал термостат за 400 лв. (според мен цената е за VM или Mopar ) е длъжен да ти го смени с нов в рамките на минимум 6 месеца !!! За какво си дал 400лв. ?!?
                        Поне така процедираме в нашият автосервиз .
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Kj 2.8 crd Проблем с температурата

                          Попринцип си пазя и касова бележка и всичко ,но дали ще се съгласят въпросните майстори .... ще опитам

                          Коментар


                          • #14
                            Смених оригиналния термостат, закупен от Еди през 2017, с някакъв за 180 лв. (отсервиза си го поръчаха с отстъпка). Вдига бързо температура, стрелката заковава на позиция и не мърда при какъвто и да е режим. През 2017 смених с оригинален, който след известно време започна да не рабти както трябва - при спускане стрелката за температурата слизаше до 2/3. Точно през студените месеци си пролича най-ясно. Иначе беше на Мопар, и цената му беше като за такъв. Да видим колко ще издържи.
                            JEEP Liberty 2.8CRD Limited 2005

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X