Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

    Здравейте колеги.От известно време имам проблем с въпросния карбуратор на Бета RR 350 .При каране примерно по равен път на по висока предавка , но с по- малка скорост при подаване на гас ,мотора глъхне .Същото се получава и при стръмно примерно изкачвам голяма стръмнина на 2 ра. стига до едно положение и направо изгасва.Пали веднага на стартер и си тръгва нагоре без проблем , но след малко се получава същото.Филтъра е нов .Карбуратора го почисти и настроя човек кой то се занимава с това , но проблема си остава.Някой имал ли е подобна ситуация,според мен е недостиг на гориво , да ли да пробвам с нивото на поплавъка или с ускорителната помпа.Резервоара също е почистен и кранчето пуска доволно количество бензин.

  • #2
    От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

    Никога не съм имал филтър по моторите а съм сменил 10тина кроса и ендура пробваи без него

    Коментар


    • #3
      От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

      Първоначално публикуван от iacata Преглед на мнение
      Никога не съм имал филтър по моторите а съм сменил 10тина кроса и ендура пробваи без него
      Ако говориш за въздушен филтър, даваш страхотен съвет. Как не съм се сетил досега!

      Коментар


      • #4
        От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

        Става въпрос за въздушния филтър.Съжалявам,че не съм уточнил ,иначе за другите ми е ясно какво се случва и затова вече не слагам.

        Коментар


        • #5
          От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

          Това са два различни режима на работа. Нивото на поплавъка стандартно за FCR е 9мм. Или паралелен поплавък на разделителната линия. Едва ли може да се обърка. На място при рязко подаване на газ как реагира двг-то??
          Gnome Rhone AX2 800 1938
          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
          Husqvarna Te 510 1989
          Argvmentvm ad novitatem

          Коментар


          • #6
            От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

            Горивен

            Коментар


            • #7
              От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

              Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
              Това са два различни режима на работа. Нивото на поплавъка стандартно за FCR е 9мм. Или паралелен поплавък на разделителната линия. Едва ли може да се обърка. На място при рязко подаване на газ как реагира двг-то??
              На място не се усеща проблем,но ми направи впечатление,че когато е на смукач мотора върви като луд и не заглъхва.При малко свободно време , мисля да пробвам с ускорителната помпа.Дали не впръсква по - късно горивото ида се дави.

              Коментар


              • #8
                От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

                Ясно! Винта на сместа за празния ход на колко е развит? Жигльори сменяни ли са, или са стандартните за модела на мотоциклета? Освен помпата и хлабината на лостовата и система, може би ще е добре наистина да прегледаш наново целия карбуратор.
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • #9
                  От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

                  Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                  Ясно! Винта на сместа за празния ход на колко е развит? Жигльори сменяни ли са, или са стандартните за модела на мотоциклета? Освен помпата и хлабината на лостовата и система, може би ще е добре наистина да прегледаш наново целия карбуратор.
                  Мотора го купих преди няма и два месеца внос от Италия.Още на първото по сериозно каране се показа проблема , аз не съм сменял жигльори ,но забелязах че карба е пипан ,нямаше гумичката и пружинката на винта за сместа.Сигурно някой е искал да види какво има там , и с тези умения нищо чудно да е завъртял и винта на ускорителната .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

                    Ускорителната няма винт(по спомен). Развий винта за сместа през четвърт оборот да видиш дали ще има промяна. Но не повече от половин или 3/4 оборот спрямо настоящото състояние. Но в този случай бих процедирал по следния начин-тест дали работата се повлиява от винта за сместа и доколко, след това сваляне на карбуратора, ревизия, почистване, въз основа на наличната информация дали е нужно да се смени slow jet и т.н.
                    Gnome Rhone AX2 800 1938
                    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                    Husqvarna Te 510 1989
                    Argvmentvm ad novitatem

                    Коментар


                    • #11
                      От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

                      Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                      Ускорителната няма винт(по спомен). Развий винта за сместа през четвърт оборот да видиш дали ще има промяна. Но не повече от половин или 3/4 оборот спрямо настоящото състояние. Но в този случай бих процедирал по следния начин-тест дали работата се повлиява от винта за сместа и доколко, след това сваляне на карбуратора, ревизия, почистване, въз основа на наличната информация дали е нужно да се смени slow jet и т.н.
                      За сега проблема е отстранен.Много натегнат винт на ускорителната помпа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Карбуратор Keihin FCR-MX 39 - недостиг на гориво или друг проблем?

                        Да, вярно имаше винт за реглаж на помпата. Шибъра се позиционира на определена височина и се регулира винта. За твоя модел нямам идея колко е височината, навремето ползвах бургии с определен диаметър да повдигнат шибъра. На дъртите делорто на хускварните пък се въртеше рязко масуря на газта десет пъти и се мереше количеството бензин.
                        Gnome Rhone AX2 800 1938
                        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                        Husqvarna Te 510 1989
                        Argvmentvm ad novitatem

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X