Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

    Здравейте приятели,
    Харесал съм си една кола за купуване, но за съжаление има малко ръжда на единия калник.
    Знам, че ръждата тръгне ли няма спиране и се чудя дали това което се вижда на снимката по-долу може да се спре по някакъв начин или ограничи.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ръжда.PNG
Прегледи:1
Размер:189.1 КБ
ID:6153201
    Какви са вариантите за отстраняването на този проблем ?
    За момента това единствената причина поради, която се въздържам да закупя избраният от мен автомобил.
    Основателна ли е причината за притеснение или за Вас тази ръжда е незначителна и може да се ограничи/спре ?
    Благодаря на всички.

  • #2
    От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

    Вариант няма, освен нов детайл. Ако е калник, вежда...може и да стане, пък колко ще изкара, никой не може да каже.
    Проблемът е, че много рядко ръждата е само на едно място. Обикновено купето е тръгнало по малко отвсякъде.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

      Ако кажеш марка и модел ще е по-лесно за прогнозиране. Иначе, изрязване на ръждавото парче, добре направена кръпка и боядисване на детайла. Живот на ремонтирания детайл 3-4 години. Просто до тогава ще е пробит на друго място.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

        Има ли нещо вечно на този свят та на една ръжда толкова да се втилясваме?
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #5
          От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

          Има - калифорнийски Мерцедес 300 Дизел модел 123

          Тая ръжда не е само там,мръдни малко панели и бронички да се ококорим всичките
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

            Първоначално публикуван от riazorr Преглед на мнение
            Здравейте приятели,
            Харесал съм си една кола за купуване, но за съжаление има малко ръжда на единия калник.
            Знам, че ръждата тръгне ли няма спиране и се чудя дали това което се вижда на снимката по-долу може да се спре по някакъв начин или ограничи.
            [ATTACH=CONFIG]975493[/ATTACH]
            Какви са вариантите за отстраняването на този проблем ?
            За момента това единствената причина поради, която се въздържам да закупя избраният от мен автомобил.
            Основателна ли е причината за притеснение или за Вас тази ръжда е незначителна и може да се ограничи/спре ?
            Благодаря на всички.
            Това е най малкия проблем. Отдолу разгледай добре.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

              Това е мъъъничко връхче на огромен айсберг!
              мисля, да зема а се замисля...

              Коментар


              • #8
                От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

                Чак пък на айсберг. Нищо му няма на калника, ако само той е така. Легни под нея и я огледай. После и в коша на двигателя огледай за ръжди. Ако има ръжда само там, направо я взимай. Имал съм подобен случай. Колата беше изгнила само в левия калник, но отдолу и където и да е другаде нямаше. В началото ми бъркаше в джигера и се канех да я права. После калника се проби и после я блъснах леко, та смених калника.
                Та така за тия ръжди.

                Коментар


                • #9
                  От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

                  Има вариант точно на това място да е била чукната и затова е избила ръжда. Но може да я е налазила навсякъде, огледай корема и под пластмасовите детайли. Каква е колата и от къде е внесена?
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

                    По заглавието на темата -тази ръжда не можеш да спреш.Требе тенекеджия.Около един ден работа заедно с подкалника.Без боята.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Ако кажеш марка и модел ще е по-лесно за прогнозиране. Иначе, изрязване на ръждавото парче, добре направена кръпка и боядисване на детайла. Живот на ремонтирания детайл 3-4 години. Просто до тогава ще е пробит на друго място.
                      Здравейте, моделът е Хонда ЦРВ 2000г.
                      От коментарите разбирам, че проблемът може да нищожен(ако е само там ръждата) или доста сериозен(ако има и по купето).
                      Ще разгледам колата за допълнителна ръжда и ще преценя какво да правя.
                      Благодаря на всички.
                      Поздрави.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

                        Имах същата ръжда на същото CRV. Да ти кажа как се развиха нещата - заведох я на тенекеджия, който на око прецени колко ще струва и си стиснахме ръцете. Колко ме е псувал после само той си знае, защото се оказа, че ръждата далеч не е само това а е по целия праг под вратата чак до колонката - на вид изглеждаше сякаш нищо й няма, но като почнал да чопли я изровил като рохко яйце. И явно е била скърпена колкото да се продаде, понеже била пълнена с вестници (по негови думи).

                        Та имай предвид, че щом е хонда надали ще е само това ръждата - пробвай да откачиш леко пластмасите и да огледаш - ако почне да мрънка продавача и да се опъва - може би не му е чиста работата.
                        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

                          Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
                          ... Колко ме е псувал после само той си знае, защото се оказа, че ръждата далеч не е само това а е по целия праг под вратата чак до колонката - на вид изглеждаше сякаш нищо й няма, но като почнал да чопли я изровил като рохко яйце. ...
                          Винаги е така с ръждата. Има доста повече невидими места и като се разглоби, става леле мале. За това когато се купува една кола, особено джипка, трябва никъде да няма и помен от ръжда. Изключвам случаит, когато някъде е ожулено до метал и там е тръгнало леко.
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

                            Гаранция, че не е само там ръждата ... 100 про'.

                            Това чудо гние отзад-напред, докъдето стигне.
                            Както каза Swartalf, може даже да е подминало средната колонка между вратите.

                            Отвори задните врати и размърдай в задния край, нагоре/надолу, пластмасата върху праговете. Ако чуеш рупане на изгнила ламарина, праговете ги няма.

                            Нещо друго - на тия години, на тази кола, има голяма вероятност да е изгнил тавана при предното стъкло, особено ако има надлъжни релси за багажник. Там, където надлъжната лайсна на тавана опира в предното стъло отворите са много малки, задържа прах (която става на кал) и гние. Ако е изгнила там, водата влиза вътре и по колонките се събира под предните стелки.

                            Изпитано с 2бр. CR-V 1-ва ген. 16-19 годишни.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #15
                              От: Това много ръжда ли е и мога ли да я спра ?

                              ЦРВ 1-чка, задна веждичка Ако вече си го купил карай си го така и бъди истински хондаджия, сложи спортно гърне и цветни маркучи на охладителната система, джантите лилави или зелени - задълже. Боя кола не кара, а по азиатските самоходки ръждата е ЖеДеМе опция още от завода.

                              Иначе вежди се продават, почти като истинкси са, ама нямат дупки са мастпасовата хуйовина... забавното е, че като свалиш бакелита и изрежеш веждата ще откриеш, че подкалника го няма, както и половината праг. Хитри са жапанета, тия самоходки само лицевите панели са поцинковани, там пробие ли честито. За да стане като хората ти трябва четвъртинка от друга, демек целия панел с подкалника... е ако искаш има и нови в Бултрако по 900 Дойче марки!

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22426184_10210749166469929_5856387250765431607_o.jpg
Прегледи:1
Размер:308.9 КБ
ID:5806343
                              Последно редактирано от Дрон; 10-01-19, 19:17.
                              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X