Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

    Здравейте колеги!
    От известно време си търся да закупя ТЛК седма серия. Ще я ползвам за лов. Дайте мнение за автомобила . Но нямам никаква информация за надежността на този двигател.
    Благодаря!
    Последно редактирано от CarTest™; 29-11-18, 12:56. Причина: Линк

  • #2
    От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

    Ресьорна Тойота, тежката серия, двигател 3.5 - куц кон! Поради своята неубиваемост, диференциалите й са толкова големи, че почти се влачат по земята. Има по добра комбинация с 4.2 литра мотор, но няма смисъл и от нея, ако ще е само за лов. Най добре си търси (ако ще е Тойота 70ка) 3.0 литра, дизел, 125 коня.
    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
    Стефан Арзатов

    Коментар


    • #3
      От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

      Супер е за лов в тая комплектация . Ако 3.5 се разбира 5 цилиндъра , редови- не съм запознат с него , но няма да хвърка по асфалта . Извън пътя и особено на бавните , ще ти е повече от достатъчен . Диференциялите й са най-голямото и здраво нещо , дето съм виждал . Ресорното й окачване има много плюсове и само един минус :скъпо .
      Сигурен ли си , че има турбо ?
      TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

      Коментар


      • #4
        От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

        3,5 турбо е стария 4 цилиндров 3В но турбиниран. 1PZ (май) е като 1HZ но с ампутиран един цилиндър.
        И двата си вървят добре. Тези коли скоро ще са класика. Добре е за да вземе за лов, но да се пази и поддържа и след някоя година цената ще е двойна.
        Разбира се леката 7 серия също става.
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #5
          От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

          3B-T е този мотор, 4 цилиндров турбодизел, мнооого здрава техника, но като двигател, остават много неизвестни откъмто останалата част от колата..Чудесна машина, но всичко зависи от конкретния екземпяр...
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

            Jump to search



            The 1PZ is a 3.5 L (3469 cc) Inline 5 cylinder, 10 valve SOHC diesel engine. Bore is 94 mm and stroke is 100 mm, with a compression ratio of 22.7:1

            Output is 113 hp (85 kW) at 4000 rpm, with 230 Nm (170 lbft) of torque at 2600 rpm.

            The 1PZ is a 5-cylinder variant of the 1HZ engine and as such it shares many of its internals with that engine.
            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

            Коментар


            • #7
              От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

              3B се води 3400куб.см . 4 цилиндров , без турбина и ми е много познат и любим
              3В-Т няма такъв фабрично (може би говориш за 13В-Т).

              Щом КОКО пита за 3.5 , вероятно има предвид 5 цилиндровия редови 1PZ , който фабрично е без турбина . За това го питах да погледне за турбина .
              С който и ДВГ от споменатите да е , колата е мн добра . Куцат й скорости над 100 км/ч , ма не само заради двигателите .
              И аз , като Руси бих му препоръчал да си я гледа и да си я запази сток . Няма да има такива коли вече
              TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

              Коментар


              • #8
                От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

                https://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_B_engine#13B-T
                TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                Коментар


                • #9
                  От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

                  Пазенето сток е въпрос на вкус.


                  Джонатан има много интересни неща
                  https://youtu.be/DYyhbHsBffE
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

                    От икономически съображения ми бе съвета , бе Търтьо
                    ИИИИ аз като почна да различавам W460 oт W463 и PUCH от Пежо , Петьо ще се вгледа кои Тойоти са 70 и кои 40ки
                    Тая от клипчето е жестоока
                    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

                      Айкон прави 40 60 и 80, доколкото знам. Седемдесетки май не. Показах го за идеята - от оригинала остава общо взето ъъъ, нищо

                      Но кефи яко
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

                        Да, разбира се, че за 13B-T говоря, пропуснал съм единицата, вероятно за такъв става въпрос. Много здрава техника, в Швейцария се ползват изклчително масово за селскостопански дейности, в качеството им на трактор, слагат им по 2-3 теглича и влачат здраво какво ли не..Да се внимава, ако се купува от тук, особено на ниска цена, тъй като имаше няколко на пазара с потрошени, и безобразно "ремонтирани" мотори, следствие на което бяха пуснати за продажба на много ниска цена.
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

                          Да цената е 6500 лв. Не съм я гледал на живо, но човекът твърди че е с турбо. Май взех да се откзвам от точно тази ЛК. Ще гледам и други!
                          Благодаря за съветите и коментарите! Бяха ми полезни! Ще искам съвети пак! Поздрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля дайте мнения за ЛК 7 серия 3,5 тд

                            Проблемът на такъв автомобил за такава цена е, че ще бъде за сериозна реставрация след това. Много трудно вече се намира такава ТЛК 7х с добро състояние на ламарини. Ако се намери, 6500лв са първоначална вноска. Отделно в тези 6500лв. само нови ресьори са 3500лв. И т.н.
                            3B, 13BT са тракторни мотори. Двигателят който се кара приятно на този автомобил е 1hz (ако е до 73 база), 3F-E и 1fz, но последните два нямат намиране в заводски вид тук.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X