Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехврляне на дерегистриран автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прехврляне на дерегистриран автомобил

    Здравейте, изчетох доста неща, но така и не намерих решение на проблема. Та значи казусът е следния:
    Преди година и половина, бях си дал джипката на приятел, пил и се качил да кара. Спрели го и свалили номерата за 6 месеца. Мен за щастие не са ме актували. Началото на тази година продадох джипката на един човек, с уговорката като й изтече наказанието (края на август) да я прехвърлим и да си я регистрира. Та въпроса ми е знаели някой какви са стъпките в тази ситуация. Проверих в данъчното, колата не ми се води, явно като са я дерегистрирали са я свалили и от общината.

  • #2
    От: Прехврляне на дерегистриран автомобил

    А някога водила ли се е в общината?
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • #3
      От: Прехврляне на дерегистриран автомобил

      Здрасти колега,

      Следваш следния ред:
      1. Собственика по документи ( голям и малък талон) отива в КАТ за нова регистрация
      2. След извършването на новата регистрация и по установеният за това ред, собстеника декларира притежаваното МПС в данъчното
      3. След като МПС-то е заведено в данъчното и са платени всички задъжения към него ( глоби за недеклариране, данък със задна дата, лихви за забавено плащане и т.н.) , получава документ за платен данък
      4. Собственикът с пълният набор от документи и купувачът отиват при нотариус и прехвърлят нотариално собствеността на съответното МПС

      Поздрави!
      TLC LJ70 2LT
      Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

      Коментар


      • #4
        От: Прехврляне на дерегистриран автомобил

        Първоначално публикуван от Svetlio122 Преглед на мнение
        Здрасти колега,

        Следваш следния ред:
        1. Собственика по документи ( голям и малък талон) отива в КАТ за нова регистрация
        2. След извършването на новата регистрация и по установеният за това ред, собстеника декларира притежаваното МПС в данъчното
        3. След като МПС-то е заведено в данъчното и са платени всички задъжения към него ( глоби за недеклариране, данък със задна дата, лихви за забавено плащане и т.н.) , получава документ за платен данък
        4. Собственикът с пълният набор от документи и купувачът отиват при нотариус и прехвърлят нотариално собствеността на съответното МПС

        Поздрави!
        За мен редът е - т.4, т.1(вече новият след т.4, като завеждането в данъчното вече е автоматично от КАТ и щее за новия собственик), задълженият от преди това са за стария собственик. Това ако всичко е било изрядно преди дерегистрация. Не съм проверявал лично има ли ограничения за прехвърляне на собственост за дерегистрирано МПС, тук из темите се говореше, че не проблем, но наказанието остава, тоест като изтече вече може новият собственик да го регистрира. Но си мисля, че това е редът. И по посочения по-горе ще стане, но е излишно според мен.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #5
          От: Прехврляне на дерегистриран автомобил

          Преди свалянето на номерата МПС-то си се водеше в общината и съм плащал редовно данъка /8 лв/, води се по талон 1+1/. Интересното в случая е, че след свалянето на номерата изчезна от регистрите на общината. Наказанието е изтекло още август месец.

          Коментар


          • #6
            От: Прехврляне на дерегистриран автомобил

            Пост № 3, т. 1,3 и 4. И приготви някой лев, ще трябват.

            Коментар


            • #7
              От: Прехврляне на дерегистриран автомобил

              Не е за първи път кола да "изчезне" от общината. Случвало ми се е два пъти и нямам обяснение как и защо. Просто нямам. Едната беше моя, другата беше с пълномощно. Плащах си редовно данъците две години, отивам на третата...ама ние такава кола нямаме при нас...
              За спирането от движение-това е временна мярка. На това основание няма да ти я отрегистрират в общината.Понеже сега общините не могат да пишат в регистрите на МВР, но обратното е възможно, познай от три пъти къде някой нещо е объркал. ...Ми пак там, където винаги някой нещо бърка и почти никога не се разбира кой.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X