Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vitara 1991 - проблем с тока към шалтера на стартера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vitara 1991 - проблем с тока към шалтера на стартера

    Имам проблем с паленето. Оказа се, че проблеми има и със стартера, и с инсталацията която подава ток към шалтера на стартера. Стартера е сменен, но от време на време отказва да запали. Няколко пъти даване и връщане на контакт решават проблема за сега.

    Подозирам две неща които може да са причината - клеморед или релето в допълнително монтираният имобилайзер което би трябвало да прекъсва кабела към шалтера на стартера. Обаче човека в сервиза в който я бях оставил за да се справят с проблема с паленето ми показа и едно реле, което според него било част от веригата на паленето.

    Та реших, че за да съм сигурен какво да гледам ще трябва да намеря и схема показваща свързването на компонентите отговарящи за паленето. И ... намерих това - http://www.zukioffroad.com/Tech_Libr...ng-circuit.pdf . Но не съм сигурен колко е вярно. Почти съм убеден, че нямам ключ на съединителят който да възпрепятства паленето ако той не е натиснат.

    Та - търся схемата или информация за компонентите отговарящи за паленето. Подозирам, че в заводски вариант от клемореда излиза директен кабел който стига до шалтера. Ама само си подозирам. Може и да има някое реле по пътя .

    Някой на ясно ли как е реализирано паленето при тази Vitara? Или да разполага с адекватна схема на инсталацията?

  • #2
    От: Vitara 1991 - проблем с тока към шалтера на стартера

    Релето си е нарисувано и няма нищо общо със съединителя. Допълнителното реле на имобилайзера(който не знам за какво ти е) ако не е е оригинално го замени с японско или немско такова втора употреба. Ако питаш мен махни всички донадени кабели и мрежи към основната, японците не търпят такива неща, защото си изчисляват нещата много точно и почти никога не се презапасяват в електрическата система. Каквото и да добавяате, го пускайте през реле.

    Коментар


    • #3
      От: Vitara 1991 - проблем с тока към шалтера на стартера

      Имаш в предвид CLUTCH START SWITCH релето ли? По надписа съдя, че това е ключ на съединителят който прекъсва веригата за палене когато съединителят не е натиснат. Или греша?

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X