Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Opel Frontera

    Първоначално публикуван от s.miirkov Преглед на мнение
    Да ама се оказа левият хъб който щрака на всеки оборот на гумата, на десния са му решили проблема предишните собственици заварен е, но немога да разбера как да заваря и левия джипа така или иначе се ползва само в гората така че не ми трябва да се изключват хъбовете, та ако някой може да обясни как се заварява хъб и как се монтира след това.
    Е тия са били големи "мозъци"! Може ли единия да го заварят, а другия да си го оставят автомат? Сваляш заварения и виждаш как е заварен, така заваряваш и другия. Или сваляш щракащият и го заваряваш за външният му корпус. Само гледай да не завариш отвътре при шлиците...
    ОФА КБ X20SE + метан

    Коментар


    • #17
      От: Opel Frontera

      Пробвах да сложа само часта с пружината без задната част дето са зъбците и пак същото трескане. Десния хъб е заварен на пружината и е махната тази задната част със зъбците, чудно ми е да не се окаже някой лагер накрая.

      Коментар


      • #18
        От: Opel Frontera

        Колега ако в края на краищата проблема с тропането не се е решил,аз те съветвам да провериш шарнирен болт,накрайници и след това луфта на лагера.Естествено,ако вече не си го направил.Аз например бях сменил всички шарнири и накрайници не след много километри дясното колело се разтропа и аз смених лагера на главината,но тропането не спря и се оказа,че единият горен шарнир е бил фалшив.

        Коментар


        • #19
          От: Opel Frontera

          Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
          Колега ако в края на краищата проблема с тропането не се е решил,аз те съветвам да провериш шарнирен болт,накрайници и след това луфта на лагера.Естествено,ако вече не си го направил.Аз например бях сменил всички шарнири и накрайници не след много километри дясното колело се разтропа и аз смених лагера на главината,но тропането не спря и се оказа,че единият горен шарнир е бил фалшив.
          И на мен ми се е случвало с уж марков шарнир сменен преди половин година... В завой започваше едно ритмично чаткане...
          А иначе лесно се диагностицира. Използва се мега сложният уред наречен крик! Много честно дори с клатене на колелото без да се вдига на крик се усеща луфта и чува звука от удар на метал в метал. Освен това, ако колегата има съмнения за предното задвижване след, като се вдигнат и двете предни колела с въртенето им на ръка може да се диагностицират евентуални нередности.
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #20
            От: Opel Frontera

            Не е нито шарнир нито лагер главина. Бях вдигнал джипа отзад и свалих часта от хъба дето зацепва колелото. Запалих и сложих на скорост предните гуми не се въртят само полуоската и хъба, така че е изключен вариянт за лагер главина, шарнир и други подобни. Тряскането не е постоянно а е само на една точка в оборот на гумата. Разполагам с още една фронтера и ще сложа хъба от нея да видя дали е хъб или каре.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X