Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с радиото на Nissan X-trail

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с радиото на Nissan X-trail

    Здавейте!
    От Доста време карам Nissan X-trail, като цяло доста добра машина вече е на 300 000 км. и си слуша. Та да дойда на въпроса от около 2-3 седмици имам интерсен проблем.Когато двигателя не е запален радиото работи (ваща радиостанции) след като запаля двигателя обхвата на антената изчезва и почти не хваща никакви станции или ако хване пръщи. Става въпрос за оригиналното радио на колата, а колата е 2.2 TDi 136 k.с. 2003 година. Има ли някой пдобен проблем и какво е решението на този проблем.
    Благодаря !

  • #2
    От: Проблем с радиото на Nissan X-trail

    От разтояние няма ка да се познае на 100% но по памет тва дето ми е остало в главата когто ръчках таква техника - Моита подсказка е - поизсъхнали са разни кондензатори по захранването в радиото и вече не филтрират добре.
    Когато дадеш на контакт ама моотра не се върти напрежението е по гладко ,по причинаа че по лако консуматори са включени, кат се заварти мотора се включват още неща също напрежението от генератора въобще не е бешумно .
    Та на 95 5 залагам на това -базирано на това дет си описал.
    Може евентуално да пробваш с външен филтър ама аз бих го занесал на на някои дето е в час да го отвори и да го оправи.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с радиото на Nissan X-trail

      Аз пък хващам бас че лови смущенията през антената/антенния вхор, а не през захранването. Или ако не - залагам по-скоро на някоя не до там добра букса. От около 2-3 седмици времето е по-студено и по-влажно.

      Кондензатори ми се струват малко вероятни, по причина че не изсъхват изведнъж. Обикновено такива неща стават постепенно и за дълъг период от време, поне месеци, ако приемем че са стигнали някаква критична точка.

      ...а може просто антената му да се е поизвадила или да не дава добър контакт, я самата тя, я захранването и, някъде по трасето, ако е с усилвател.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с радиото на Nissan X-trail

        Първоначално публикуван от Stoev_ Преглед на мнение
        какво е решението на този проблем.
        Здравей Колега,
        Свали радиото и го огледай. Ако ти не знаеш как или не разбираш - нека някой който разбира да го погледне.
        Генералното решение е да вземеш ново радио от магазина - не виждам някаква драма с монтажа на мястото на старото.
        Поздрави.
        Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
        Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
        Opel Campo 3,1 TD '99
        Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с радиото на Nissan X-trail

          Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
          Здравей Колега,
          Свали радиото и го огледай. Ако ти не знаеш как или не разбираш - нека някой който разбира да го погледне.
          Генералното решение е да вземеш ново радио от магазина - не виждам някаква драма с монтажа на мястото на старото.
          Поздрави.
          Мхм. Направо реве за едно 2-din. Що и при мен не беше толкова лесно...
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с радиото на Nissan X-trail

            Някога имаше филтри, които се включваха към захранването на радиото. Сега всичко е в самото радио и е малко вероятно да им се е случило нещо. По скоро сваляне на радиото и почистване на всички букви. Успех!
            Nissan Pathfinder 4.0L

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с радиото на Nissan X-trail

              Филтри и сега продават, просто в общия случай не са нужни.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X