Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Два тона чугун бая трудно се подгряват. На чичо ми в работилницата навремето (щото и той не топлеше постоянно), като набуха печката с дърва, започваше да кондензира вода по машините.
    Мдаа има го и тоя момент като няколко дни в студовете не съм ходил. Ами какво да се прави, неудобството на този тип хоби в умерения климат

    Коментар


    • #92
      От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

      Стигнах до универсала. Моят е колкото да има нещо, пълна пародия. Мисля да си купя нов, но марковите струват колкото половината машина. Гледам и се чудя за едни китайски San Ou!
      http://en.sanouchuck.com/english/pro...&keywords=&p=3
      Мисля, че ще свърши добра работа за моята интензивност на работа, по 1 час на седмица [emoji38]
      Вие как мислите? Цената за 250мм ужким първи клас на точност е около 300лв



      Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #93
        От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

        Мога да ти подаря табелата с таблица за резби там под скоростите че много ми е грозен така.
        Звъни за данни ако те вълнува. тел.о88четири14427две

        Коментар


        • #94
          От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

          Първоначално публикуван от lz2xkm Преглед на мнение
          Мога да ти подаря табелата с таблица за резби там под скоростите че много ми е грозен така.
          Звъни за данни ако те вълнува. тел.о88четири14427две
          Благодаря колега, но вече съм поръчал табела. Утре трябва да пристигне.[emoji481]

          Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #95
            От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

            Днес се занимавах с фланеца, имаше затисната стружка точно на конуса към шпиндела. То било много готино да си имаш 2 струга, като в старата детска песничка "едната ръка мие другата" [emoji38]. Смених гадните крепежи на фланеца, престъргах го за да осигурия стегнатост в конуса, тези дни ще видя какво ще измисля с универсала. Междувременно се заех да сменя шпонката на подавателният вал към супорта. Стигнах до момента като в рекламата на декодери," Момче как да го свържа" [emoji38]. Някакви предложения, как да процедирам. Искам да сменя шпонката защото много скоро ще превърти.

            Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #96
              От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

              Сваляш вала и правиш нова г образна шпонка .

              Коментар


              • #97
                Здравейте колеги.
                ​​​​​​Би ли ми обяснил някой каква е разликата между този струг СУ 251 https://bazar.bg/obiava-29374118/strug-su251

                И този С 8 https://bazar.bg/obiava-31682378/s8m

                Търся си малък струг за работилницата за хоби цели разни.
                Благодаря предварително.

                Между временно намерих и тази тема но не е много информативна. https://offroad-bulgaria.com/forum/%...1%81%D1%83-251
                Последно редактирано от Николай Колев; 11-02-21, 19:30.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • #98
                  Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
                  Здравейте колеги.
                  ​​​​​​Би ли ми обяснил някой каква е разликата между този струг СУ 251 https://bazar.bg/obiava-29374118/strug-su251

                  И този С 8 https://bazar.bg/obiava-31682378/s8m

                  Търся си малък струг за работилницата за хоби цели разни.
                  Благодаря предварително.

                  Между временно намерих и тази тема но не е много информативна. https://offroad-bulgaria.com/forum/%...1%81%D1%83-251
                  Първото е с вариаторна предавки,не много удачен вариант за желязо на незнайни години.Второто си е нормален струг,за хоби цели е идеален.Ако и да е оплют от профитата. Ако е в кондиция си цепи стотната.

                  Коментар


                  • #99
                    Имам същия С8М и не съм възхитен, но върши работа. Гледай да не е разбит.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Имам същия С8М и не съм възхитен, но върши работа. Гледай да не е разбит.
                      За вършенето - върши. За разбитото - важи за всяка машина!
                      Към автора - за тия пари одеве имаше у фейса един C5MB - не че имам такъв, ама е много повече струг от C8. Макар и да има нужда от модификации, има много поввче база за надграждане и тунинг.

                      Според мен търси такъв. За хоби е перфектен. Има запас от мощтност и много повече технологични възможности!

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение

                        За вършенето - върши. За разбитото - важи за всяка машина!
                        Към автора - за тия пари одеве имаше у фейса един C5MB - не че имам такъв, ама е много повече струг от C8. Макар и да има нужда от модификации, има много поввче база за надграждане и тунинг.

                        Според мен търси такъв. За хоби е перфектен. Има запас от мощтност и много повече технологични възможности!
                        Не,че С 5 МВ е лош ама за тия точно пари и у тоя форум се продава....ше един С 11 дето има малко повече възможности от С 5!!! хоби машинките почват от.....Хоби 7 и свършват с С 8 като най голям хоби струг.
                        Сега сериозно,С 5 си е Профи машина .

                        Коментар


                        • I.Stoyanov
                          I.Stoyanov коментира
                          Редактиране на коментар
                          ЕЕее много рядко изпадат Ц11-ки за към 3к и то на 1м. РМЦ. Aко има такъв - зима се смело.

                        • sek.1
                          sek.1 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Вчера натоварихме един такъв за колега от форума . Най читавия от всички С 11 МВ на ЗММ София . Тоя https://offroad-bulgaria.com/forum/%...1%81-11-%D0%B0 също отиде при едни много свесни момчета . Изпадне ли читава машина на добра цена я пускам тук .
                          Последно редактирано от sek.1; 14-02-21, 04:04.

                      • Благодаря за мненията и съветите.

                        Утре ще ходя до един склад събиращ наши машини за износ да видя дали ще излезе нещо.
                        Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                        Място и хора към които да принадлежи ...

                        Коментар


                        • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-a0e40788f218c978497ba8dafcda3bfd-V.jpg Прегледи:0 Размер:216.5 КБ ID:6708808Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-b1929432bba38e57e3413f41fdc299db-V.jpg Прегледи:0 Размер:198.8 КБ ID:6708805Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-b0fa730204ef6f10787f4f3d24061ca5-V.jpg Прегледи:0 Размер:213.5 КБ ID:6708806Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG-af88a4c754162774cdd39797b83b67a9-V.jpg Прегледи:0 Размер:182.0 КБ ID:6708807
                          Ето на този струг мисля да се спра.
                          С 400 Троянско пройзводство.
                          Вижда ми се запазен.
                          През седмицата ще го свържат към тока да го пробвам.
                          Какво ви е мнението.
                          Има и доста С 10, С11, и С 13 но цените за моята цел са неуправдано високи.
                          На този му търсят 4000 лв.
                          Какво ви е мнението...
                          Последно редактирано от Николай Колев; 13-02-21, 22:42.
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • sek.1
                            sek.1 коментира
                            Редактиране на коментар
                            СУ 400 са само на ЗММ Сливен което по никакъв начин не го прави по лоша машина. Доста години работих на такъв . Ако не е тайна къде е тая база ? В тоя бранш в общи линии познавам всички .
                            Последно редактирано от sek.1; 14-02-21, 04:13.

                        • Ако работи всичко понего взимай смело!!! Машината е повече от идеална като функционалност. Цената също, има ли комплектовка ?

                          Коментар


                          • Не само това което се вижда на снимките.
                            От прекупвач е.
                            Там има още 15 - тина струга, фрези, бормашини и какво ли не.
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X