Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

    Видях машината, реално са работили на него. Седи в едно малко цехче пълно с машини Хората бяха много приятни и отзивчиви. Направо си казаха, машината работи, но е износен вече, а ни се свиди да я даваме на желязо. Пипнах го дето се вика. Наистина всичко работеше освен обратния ход шпиндела. Наистина си беше уморена машината. Не съм мерил нищо, то нямаше нужда, всичко има по един оборот луфт. На живо е доста голяма машина определено не е за мойте нужди. Поне си тествах новите гуми на джипката, не съжалявам за разходката.
    Както казваше Пулев-продължаваме напред.

    Коментар


    • #47
      От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Не го виждам как замести съединител. Вероятно не си работил на струг, или не достатъчно. Понякога се налага бързо обръщане, например при рязане на разби. А мотора е с доста голяма инерция и на инвертора хич няма да му е комфортно да го спре от пълните му обороти за например половин секунда да речем, и за още толкова да обърне хода. А това са си тривиални операции.
      За тая цел, обсъждания струг си има съединители. Каквото позволяват те, това ще можеш да правиш.
      Аз имах предвид междинните режими - леко на полусъдеинител и т.н.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #48
        От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Струва ми се че чупливо не е. Или по-точно не виждам какво ще му се счупи.
        .
        Ми например 100 годишните бобини потопени в масло, подложени на температура и вибрации. Предполагам километровата инсталация от старовремски кабели, на които изолацията има навика да се цепи. За контакторите които най-вероятно са с нисковолтови бобини и тяхното захранване мисля е излишно да си говорим. Ся не че е гаранция, че нещо от изборението ще се счупи, но ако липсват е най-сигурно че няма да създават драми.

        Всеедно е вече, щом колегата не го е харесал.

        Виж този. Все пак, помисли си добре за какво ще го ползваш и ако не мислиш да правиш валове за совалки или друг вид дълги и изключително точни детайли, помисли за по-нормална машина и занижи малко изискванията. Успех

        Коментар


        • #49
          От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Аз имах предвид междинните режими - леко на полусъдеинител и т.н.
          А аз имах предвид именно бързото обръщане и спиране. За резби не виждам как без него, без сериозни компромиси.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            А аз имах предвид именно бързото обръщане и спиране. За резби не виждам как без него, без сериозни компромиси.
            Както се е правило оригинално на струга - с неговите си съединители.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #51
              От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

              Този 401 си заслужава да се види, защото е евтин, но големи очаквания наистина не са оправдани. На едната снимка се вижда още някаква машина до струга, приличаща на шмиргел...което ако е така, най-вероятно всички машини в стаята са готови направо за каране към вторични. Работещ може и да е, ама поддържан-в никой случай. Зловещата кочина в една работилница е показателна за манталитета на хората, работещи/работили в нея. Има си машинна мръсотия и такава, дето е в резултат на небрежно отношение. В случая е от втория тип.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #52
                От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                Няма чак такава драма при машините без класически съединител . Освен Кюсон 3/5 спират и реверсират чрез обръщане на фазите сигурно половината стругове в този свят . Така е и ТОС SV 18 RA и всичките му клонинги които чехите произвеждат до ден днешен . Така е и Ганц който е от класа на С 13 и отгторе а всички те пък са с родословие от немските Волман . Много бързо се сквиква .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                  Вчера докато разглеждах старото су585 ми направиха впечатление няколко неща.
                  Стругът е супер тих на всички скорости. То бързият ход е значително по шумен.
                  Можеш да си сменяш оборотите в процеса на работа/супер готино/.
                  Има си спирачка и няма инерция на универсала. Можеш напълно пълноценно да си реверсираш като с
                  Класически съединител.
                  Общо взето самата конструкция ми хареса, според мен лесно ще се работи с подобна машина. Друг е въпроса с дълговечността на конструкцията, но реално щом след 30 години служба още има работещи стругове от този тип, значи не е толкова лоша.
                  Днес се бях ентусиазирал да гледам едно Су400, но дактото се натутам обявата е изчезнала. Мисля че този размер машина е най оптимален за мен С11, Су400 с дължина 1000 максимум 1500. Има една обява постоянно я гледам, но не е за мен. Както се казва всяка жаба да си знае гьола. https://www.olx.bg/ad/strug-universa...2-ID6IR7B.html.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                    СУ502 не е чак драстично различен от C11, включително като размери. Просто има някои неща, които според мен конструктивно са решени по-добре - например мотора за бърз ход е на супорта и дава свойта дан към теглото му, а и самия супорт е по-масивен и тежък (или поне така се усеща), и това е за добро. Просто усещането при работа е за значително по-масивна машина, а тя не е - с нещо като 200 кила е по-тежък само.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                      6100 не е висока цена за точно този модел, стига да е читав. Това е старата конструкция на СУ-то, където ваната е отделна. На новите модели е излята заедно с основата, а средната част с паралелите и кожуха на скоростите са монтирани отгоре с болтове. Тази еволюция я има при всички нови модели, защото даде възможност различните части на струга да се произвеждат на повече места и заводите, ангажирани в производствто станаха от 1 до 2-3, на 5 и повече. За сметка на това обаче масата падна драстично.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                        Първоначално публикуван от SKF Преглед на мнение
                        Днес се бях ентусиазирал да гледам едно Су400, но дактото се натутам обявата е изчезнала.
                        На това от Волуяк това му е телефона 0897 556 027 .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          На това от Волуяк това му е телефона 0897 556 027 .
                          Благодаря за телефонният номер. Стругът е продаден преди няколко дни. Явно си има движение на пазара на подобни стругове. Попаднах на клип в ютуб и намерих отговор на въпросът , къде са хубавите машини? https://youtu.be/pQzkGuA9W78. Хич не му разбирам какво говори, но най вероятно ги хвали за продажба.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                            Първоначално публикуван от SKF Преглед на мнение
                            Благодаря за телефонният номер. Стругът е продаден преди няколко дни. Явно си има движение на пазара на подобни стругове. Попаднах на клип в ютуб и намерих отговор на въпросът , къде са хубавите машини? https://youtu.be/pQzkGuA9W78. Хич не му разбирам какво говори, но най вероятно ги хвали за продажба.
                            По нагоре съм го написал един от най големите търговци на металорежещи машини в България е арабин Ракан .
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                              При нас имаме c8м с5 с6 c11c-тоест400. За авто сервиз ти препоръчвам 400 понеже става и за дребно, и за голямо, за къси и дълги детайли. Огромен набор от видове резби! Което е важно за автосервиз! Превключват се с лостовете, лира до сега15години не сме редили, а не е, като да не сме попадали на какви ли не чужди щуротии! Малко е по-шумничък така да се каже, но нищо фрапиращо. Удобен и лек за работа. Здраво куче! С5-с6 също са добри, но са светлинни години от 400така. С8 е дребничък за малки нещица. Универсалната машина за твоите нужди е 400. Няма излишни кабеляци! Само кораво желязо и механика! Ако намериш читав взимай и не го мисли!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                                https://www.olx.bg/ad/freza-i-strug-...tml#1b7849e90d
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X