Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

    Ако е с убити паралели и целия разлуфтен-ясно е, че не става, каквато ще да е марка. Има и немалко продавачи, които не знаят какво точно продават и от такива много често могат да се вземат читави машини за малко пари. Другия вариант са немските марки. Винаги има някаква неизвестност- не знаеш машината къде е била.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #32
      От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

      Седя на топло върху дивана и разучавам английският струг. Разбрах доста неща за модела. Това е нещо подобно на СУ 322. Максимален обработваем диамер 13инча, между центрове 40 инча. Което е 330 на 1000. Някак по голям изглеждаше в мойте очи. По интересното е, че попаднах на същата машина докато е била в Англия. Номер 40590-8-76 https://www.bidspotter.co.uk/en-gb/a...d-a7a6011fa791.
      Ще помисля на сутринта , все пак нали утрото било по мъдро от вечерта, особено като вечерта си погълнал малко алкохол в това студено време.
      П. П ето и един клип, не е по темата но ми се стори интересен https://m.youtube.com/watch?v=vi0EvLzvzn4

      Коментар


      • #33
        От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

        Английските стругове имат много прецизна изработка. Делят си първото място с немските, като за отделни серии на отделни марки се твърди, че някога там като са пускани, са били по-добри от съответния немски аналог. Твърдят го много хора, в различни части на сета и няма основание да не им се вярва.
        Нерентабилно заради митата е да се внасят америкнаски и японски стругове, иначе там също има много качествена продукция. Е..по-правилно за американските е да се каже "имаше", защото отдавна производствата са в Китай, в щатите само сглобяват. Истинско made in USA няма отдавна.
        От един струг не се иска чак толкова много. Като на всеки пазар, и тук производителя се стреми да поглези клиента, да сложи някое гъди-гъди от типа на конусен линеал, някое менгеменце да могат да се изпълняват елементарни фрезови операции, някоя комбинирана шукарийка за резбите и т.н. Обаче това са екстри. Основното е да държи размерите при работа по цялата си дължина и да не преуморява работещия с машината. Някъде имаше тема- човек тук от форума си беше купил струг Колчестър. Също имат репутация на много класни машини.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

          Аз като заклет фен на българските стругове навремето си купих севернокорейски Кюсон 3 . Купих го само и единствено защото беше почти подарък под цената на скрапа и чисто нов . Прецених че докато дойде нещо за ремонт по него и двамата с ортака едва ли ще сме вече на този свят. В последствие за мен си взех С 11 МТ на 2 000 мм междуцентрово разстояние а корееца съм го оставил да се бори с него ортака . Аз лично ако трябва да работя на него 3 дена ще се обеся над него но ортака така свикна на него че не го дава за нищо . Сега си е харесал един Кюсон 5 . Всичките екстри по универсален струг са по скоро за зарибяване на клиента . На СУто имах конусен линел и за всичките години само един единствен път съм го ползвал като можех съвсем спокойно да мина без него но от чисто професионално любопитство го настроих .
          Последно редактирано от sek.1; 30-11-18, 05:20.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

            Хора мисля да се откажа от английският струг. Малее ми обработваемят диаметър (често се налага да носия маховици от двигатели на един стругар)
            Аргумент 2, от клиентите имам само един Ровър и всеки път е много неприятно с неговите части. Само като се сетя за него и хич не ми се взема нищо от тази държава производител. Тази сутрин се е появила много интересна обява за българска машина. Цената е буквално кахо за скрап, а на снимките не изглежда много зле. Сега ще се обадя и мисля още днес да ходя на оглед въоръжен с индикатор и всички хитрини който ми казахте. Отново става дума за нещо не баш СУ 585 с някакви електромагнитни съединителни. Нямам никаква представа що за машина е това, но поне е СУ /, а мойте наблюдения са че всички машини от тази марка са добри. https://www.olx.bg/ad/su585-strug-CID1012-ID7Fuz4.html
            Идеятата е че ще останат още толкова пари за стягане на машината, евентуално. На някой да му се намира паспорт за такова чудо?

            Коментар


            • #36
              От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

              Първоначално публикуван от SKF Преглед на мнение
              Хора мисля да се откажа от английският струг. Малее ми обработваемят диаметър (често се налага да носия маховици от двигатели на един стругар)
              Аргумент 2, от клиентите имам само един Ровър и всеки път е много неприятно с неговите части. Само като се сетя за него и хич не ми се взема нищо от тази държава производител. Тази сутрин се е появила много интересна обява за българска машина. Цената е буквално кахо за скрап, а на снимките не изглежда много зле. Сега ще се обадя и мисля още днес да ходя на оглед въоръжен с индикатор и всички хитрини който ми казахте. Отново става дума за нещо не баш СУ 585 с някакви електромагнитни съединителни. Нямам никаква представа що за машина е това, но поне е СУ /, а мойте наблюдения са че всички машини от тази марка са добри. https://www.olx.bg/ad/su585-strug-CID1012-ID7Fuz4.html
              Идеятата е че ще останат още толкова пари за стягане на машината, евентуално. На някой да му се намира паспорт за такова чудо?
              Браво за решението , успех с огледа. Изглежда чудесно

              Коментар


              • #37
                От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                Не ти трябва машина със ел съдинители.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #38
                  От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                  Тези модели имаха някаква драма точно с ел.съединителите.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                    Най големият въпрос който ме мъчи е, това има ли въобще съединител при работа или е като корейският Кусон 3 /пускаш и бегаш /

                    Коментар


                    • #40
                      От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                      За имане-има.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                        Съединителя е със избирач за посока,пуск и стоп на бутони(изключително проблемен възел),няма ръчка за управление.
                        Въпросната машина не е работила отдавна и най-вероятно въобще във това помещение,видно е от снимките.Заровена е със боклуци липсва универсал,няма и помен от стружки,ако си любопитен виж я,но не е твоята машина.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                          Разгледай снимките тук.

                          Доста комплексно и чупливо ми изглежда събрана тая техника.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                            Струва ми се че чупливо не е. Или по-точно не виждам какво ще му се счупи.

                            Истината е че е много вероятно да може да се направи емулация на нормален съединител (което му е главния кусур според мен), но не знам дали си струва играчката. Просто на съединителите за посока не се подава напрежение през контактор, а регулируемо такова през електроника. Така ще натискат с плавен преход, освен ако нямат някакви щифтове.

                            ...това ако съединителите наистина са електрически, защото ми е малко странно за какво е тогава хидравличната установка отзад.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...Така ще натискат с плавен преход, освен ако нямат някакви щифтове.

                              ...това ако съединителите наистина са електрически, защото ми е малко странно за какво е тогава хидравличната установка отзад.
                              Вероятно подходящ инвертор би обезсмислил подобно упражнение...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                                Не го виждам как замести съединител. Вероятно не си работил на струг, или не достатъчно. Понякога се налага бързо обръщане, например при рязане на разби. А мотора е с доста голяма инерция и на инвертора хич няма да му е комфортно да го спре от пълните му обороти за например половин секунда да речем, и за още толкова да обърне хода. А това са си тривиални операции.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X