Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

    Първоначално публикуван от SKF Преглед на мнение
    Колега, pgv64(да се сложа и аз при стругарите. Барабар Петко с мъжете) много си прав. Ако взема нещо компромисно сега, след някоя друга година ще съм на същото положение. Ще помисля сериозно за увеличение на бюджета. Поговорката, евтино излиза скъпо ще се потвърди за пореден път. Междувременно се мотае една обява в олх за Су400.
    https://www.olx.bg/ad/strug-su-400-CID1012-ID7ApM7.html
    Как ви изглежда дали да ходя да го видя? Това не е ли всъщност с11 под прикритие ��
    Това в ОЛХ е от първите СУ 400 1975 - 1977 година след това минават на другия превключвател на супортната кутия . Доста години работих на такъв и не мога да кажа нищо лошо за него . Реално нищо общо няма с С 11 .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      В базар-а има за продажба Dean, Smith & Grace !
      Какви СУ-та, какви Ц-та, кви триста дяволи?
      Няма да се правия на умен, тази марка нищо не ми говори. После се разтърсих в Интернет и разбрах че е квалитетна работа . Изтеглих ръководство за конкретният модел и гледах много клипове. Явно си е наистина е качествена машина, като размер я позиционирам под С11. Имам 2 притеснения относно този сруг
      1 во намира се на 400 км от мен и логистично ще е трудничко. Първо да се види, после да се превози.
      2ро типично по български си расъждавам, части ремонти ще е трудна работа, а за нашите С и СУ ще се подмятат части в нашата родина още поне 50 години.
      Не казвам че това е правилно защото си имам един пример от баща си. 1980г човека тръгнал да си купува автомобил. Офертите за момента били рено 16 втора употреба но много запазено или нов ЗАЗ 968А. Познайте какво си купил човека защото си мислил за резервните части. Само ще вметна че двигателя на Зазката седеше година и половина на балкона за ремонт.
      Реално ако беше по близо този струг, веднага щях да ходя да го гледам и вземам.

      Коментар


      • #18
        От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

        транспорта изобщо не е ценообразуващ
        правилния спедитор ще ти го докара за 200-300лв
        понеже и аз се ослушвам за струг исках примерна цена за струг от Германия
        Dimensions 1930/940/H1240 mm, Weight 1178 kg, локация 73235, Weilheim an der Teck
        дадоха ми 480лв без ДДС до склад в София

        миналата година м.12 от Русе до София за Фреза Авия ФНД32 ми взеха 216лв. с ДДС
        въпроса е само да има подход за камиона и продавача да натовари

        Коментар


        • #19
          От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

          Ако споделиш и кой е спедитора... Може и на лични. Мерси предварително.

          Коментар


          • #20
            От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

            Първоначално публикуван от dwado Преглед на мнение
            транспорта изобщо не е ценообразуващ
            правилния спедитор ще ти го докара за 200-300лв
            понеже и аз се ослушвам за струг исках примерна цена за струг от Германия
            Dimensions 1930/940/H1240 mm, Weight 1178 kg, локация 73235, Weilheim an der Teck
            дадоха ми 480лв без ДДС до склад в София
            Съдейки по теглото, това е малък струг. Нормален C11 е поне 2 пъти по-тежкък, а дългите още повече. А хилядарка вече си е фактор, поне по моите разбирания, ако машината е на стойност 5-6000лв.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

              Това е само транспорт. Ами товарене, разтоварване...
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Това е само транспорт. Ами товарене, разтоварване...
                конкретно за фрезата - продавача имаше мотокар и я натовари, това беше уговорено при покупката
                в София спедитора я беше разтоварил
                допълнително съм платил 120 лв за камион с кран в рамките на града

                по западните сайтове обикновено уточнават какви пари искат за натоварване или че цената е с включено тоаварене
                https://www.machineseeker.com/fy/ins...=lathe&submit=

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                  Сагата се заплита, намерих транспорт на английския струг. Сега моля за мнение, английски струг СРЕЩУ родно производство Су400. Това е клип на същият модел DSG https://m.youtube.com/watch?v=_XFe9JPu_9c
                  За СУ 400 мисля не трябват клипове и пояснение.Основният ми страх е свързан с евентуален ремонт и части, но не зная дали е основателен или само се вайкам напразно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                    Първо иди да видиш и пробвай машината.Прогони с индикаторен часовник надлъжните паралели,виж за луфтове .Чуй и гласчето на различните обороти, виж самоходните .Абе с две думи огледай детайлно машината и тогава реши какво ще правиш!
                    Струг по картинка не се купува.
                    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                    Ат.Буров.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                      Оглед ще има задължително, но идеята е че за оглед трябва да мина 800км. Тоест трябва да съм решил ако машината е Ок, да я взимам, а не да се возим само и да пием кафе . Опитвам се да направия съпоставка на конкретните 2 модела и експлоатацията им за в бъдеще. Да приемем условно че и 2 те машини са в добро здраве.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                        Първоначално публикуван от SKF Преглед на мнение
                        Сагата се заплита, намерих транспорт на английския струг. Сега моля за мнение, английски струг СРЕЩУ родно производство Су400. Това е клип на същият модел DSG https://m.youtube.com/watch?v=_XFe9JPu_9c
                        За СУ 400 мисля не трябват клипове и пояснение.Основният ми страх е свързан с евентуален ремонт и части, но не зная дали е основателен или само се вайкам напразно.
                        Колега струга изглежда читав от снимките. Предполагам, че ще работи по-тихо от нашите машини, вероятно и няма да е разбит до безобразие от работа в някоя фабрика, НО DSG ?! Аз като чуя тази абривиетура, било то на автомобил, автобус, самолет било то и струг директно настръхвам. Не че нещо, технологията е изумително производителна и приятна за работа, но както всеки комплексен механизъм е податлива на повреди, особено като остарее и измине дълъг период на експлоатация. Гледам, че всичко е инчове и милиметри, което е добре. Предполагам, че всяко болче по машината е инчово, както резбата, така и главата - от опита ми с такива концепции мога да ти кажа, че е дразнещо, а понякога и затруднява ремонтопригодността.
                        Но въпреки горните неща, гледам по нета снимки, че зъбните предавки в лирата се комбинират по различен начин (нещо подобно като C8 и C5, но в по-малки комбинации), ако липсва някое колело къде ще ги дириш... Гледам някой са имали магнитни електронни линийки, тоя дали е имал или не бог знае.

                        В общи линии за товите нужди и ползване, аз не бих взел екзотика, щото може и да е уникално готина и приятна за работа, но за веднъж в седмицата няма да осетиш кой знае каква разлика в сравнение с нашенска машина, но виш дойде ли до ремнот, а то ще дойде, защото която машина не работи, тя не се чупи, ще се чудиш каква да я свършиш. Същото е и с автомобилите, когато имаш масов автомобил - растите са достъпни и намираеми, дори и не винаги. А когато имаш готЕн хАвтомобил, който нема никой друг У селото е мноУ яко, ама като се чупи си бараш ушаките . Повярвай ми имам голф и тойота 4ръннър в напълно автентичен вид "92 набор. Като ми потрябват части за тойотата ми се реве....
                        И в заключение, аз имам C5, и немога да си намерия 2 месеца зъбно колело 100 зъба за лирата и немога да намеря някой само да ми СНИМА как изглежда липсващата лентова спирачка, за да я изработя. Струга е направен на 150км. от родният ми дом, е вярно преди 50г, но пък завода го има и до днес. Знам в моя град поне 5 такива струга. Та те така с частите, но пък ако си ентусиаст и късметлия - пали и го товаряй, пък кото излезне.

                        п.п. ако имам твоя бюджет за струг бих смело заложил на СУ400! Преспи с мисълта и тогава обмисли одбре пак кое и как, колко ще го ползваш, след като еуфорията ти премине. Че това е дългосрочна покупка, която не е особено лесна за местене

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                          Върви и виж машината задължително,ще ти струва пряко сили 120-150лв за гориво,направи и проверките за които спомена pgv-64.Сложи индикатор на универсала отгоре подложи трупче на паралелите и със лост провери за луфт във лагера,на работила машина луфта трябва да е 0,00-0,02мм макс.Виж таблицата със резбите дали има мм диапазон и има ли всички резби.Имам съмнения,че мм са съкратени или изобщо липсват.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                            Именно милиметровите неща трябва да се проверят. Лично ако имах времето и ми трябваше машина, с удоволствие бих се разходил. Още повече че потенциално машината като качество на изработка е на светлинни години от нашите. Не че нашите са лоши, но си имат типично нашенски дразнещи неща.

                            Колкото до намирането на части - това не са космически технологии. Вече и за български стругове части правят по поръчка за тройна цена спрямо само преди 5 години. Не мисля че за гаражна работа при добра експлоатация нещо би сдало с десетилетия. Това са машини, проектирани да работят 24/7 на 3 смени и да издържат десетилетия, въпреки че операторите често работят като с чуждо.

                            @I. Stoyanov - това зъбно колело да ти кажа ли кой от пишещите в темата може да ти го направи, или нЕма нужда?
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              @I. Stoyanov - това зъбно колело да ти кажа ли кой от пишещите в темата може да ти го направи, или нЕма нужда?
                              НЕма нужда!
                              И аз има къде да си го направя сам, даже и модулна фреза с точната стъпка съм намерил. Ама пусто по-ми е трудно да отделя време да го направя отколкото да намеря готово. На теб е излишно да ти обяснявам, че понякога е по-изгодно да си купиш отколкото да си направиш и обратното!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на струг, лесна работа или не съвсем!

                                Тъй де! Мисълта ми беше че в тоя струг в потенциално чупливите неща почти няма такива, дето да са велик проблем за изработване. Все още.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X