Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

    Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
    Не знам кой е домашният прокурор, аз съм се топлил на водонагревни системи, и го казвам от опит че няма по добра и мека топлина от тази на радиатора...
    Аве да де Ама както правилно отбелязват хората това няма връзка с темата.Щото и хората и автора са достатъчно навътре в нещата и го знаят това.
    И си е просто разводняване на темата без да се казва нещо ново даже се повтаря.Няколко пъти

    Коментар


    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      обитаемата (зимна) част ще е осигурено с всичко налично: дърва, ток и газ. Чудя се как точно да отоплявам банята, че да е винаги топло.
      За постоянно решение: радиатор като част от основната система за отопление, или лира (необходимо е да са доста по-големи по размер от радиатора). Всякакви електрически уреди като духалки или инфрачервени чудеса са податливи на аварии в непредвидими моменти. Иначе с инфрачервена печка е винаги и моменталически топло.

      Коментар


      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

        Заръчал съм си сега едно такова инфрачервено фолио - https://www.ebay.com/itm/400w-m2-Inf...72.m2749.l2649
        Като дойде ще го пробвам как грее и ще пиша. Идеята ми е да го пробвам колко се различава от инфрачервените печки с реотан за сауна. Предполагам, че него по-няма да го бърка влагата в банята.

        Коментар


        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          ... за сега се насочвам към бутилка 5 куб.м пропан...
          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          ...До пролетта имам време за размисъл.
          Тъй като наближава Атанасов ден и пролет иде, времето ми за размисъл намаля. Мисля да купя от Кълвача-газ една стационарна бутилка 2-5 куб.м (???, ще се консултирам с тях за обема). Май ще трябва да й намеря място някъде до пътя край къщата, затова въпрос
          №1 "има ли правила за отстоянието и наклона на терена между бутилката и къщата?"
          както и да ги свържа с някаква тръба, затова въпрос
          №2 "какви материали да купя за свързването на бутилката с горелките на печките и бойлерите?"
          Всички мнения и съвети от специалистите са добре дошли!
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            ... въпрос №1 "има ли правила за отстоянието и наклона на терена между бутилката и къщата?"
            въпрос №2 "какви материали да купя за свързването на бутилката с горелките на печките и бойлерите?"
            Тъй като за сега няма мнения по тези въпроси, ще споделя какво мисля аз и ще се радвам, ако има коментари. И така, по въпрос №1: мисля, че няма значение къде ще е монтирана бутилката, стига да е достъпна за зареждане. В моя случай отстоянието до къщата ще е към 40 метра, а пътят е част от двора;
            по въпрос №2: виждам 2 възможности за тръбите
            - най ми харесва да е с тръби pex-al-pex 12/16 mm (за парно). Тук се притеснявам дали пропана няма разяде гумените пръстенчета на фитингите, но може да ги сменя с калчища, напр. Другата възможност е да направя всичко с гумени тръби за газ и да свържа фитингите със скоби.
            Накрая - има ли алармени с-ми за изтичане на пропан или да разчитам на обонянието?
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

              За тръбите аз бих разчитал на професионалист. Бих заложил на мед със сигурност.

              Аларма за газ сложи 100%, защото като заспиш обоняние нямаш. Не са скъпи.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                Комшията ми си сложи такава голяма бутилка в гаража,зае го целия,и май няколко пъти го заредиха с газ,след това отказаха .
                Както казаха по горе колеги,трябва да е сертифициран монтажа и инсталацията.Продаде я на друг ентусиаст да се самогазифицира,но там пък комшиите му са против....
                Сега ползва 3/4 авто газови бутилки,които се носят в багажника на кола до подходяща за целта газстанция.Има си аларма-много е чувствителна.
                Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                Коментар


                • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Тъй като наближава Атанасов ден и пролет иде, времето ми за размисъл намаля. Мисля да купя от Кълвача-газ една стационарна бутилка 2-5 куб.м (???, ще се консултирам с тях за обема). Май ще трябва да й намеря място някъде до пътя край къщата, затова въпрос
                  №1 "има ли правила за отстоянието и наклона на терена между бутилката и къщата?"
                  както и да ги свържа с някаква тръба, затова въпрос
                  №2 "какви материали да купя за свързването на бутилката с горелките на печките и бойлерите?"
                  Всички мнения и съвети от специалистите са добре дошли!
                  Както писах и по-назад в темата, приятел който живее целогодишно в къща 150m^2 разходва под 1500л/година, та повече от 2m^3 не ти трябват, а по-малка бутилка няма да е много по-евтина.
                  Който ти я продава е най-добре да я монтира със съответните хартии за това, та от теб най-много да се иска някакъв фундамент.
                  Сложи я възможно по-далече от къщата и от улицата, така че да няма трафик около нея.
                  За открита бутилка, не знам дали е задължително, но е добре да има нещо за сянка отгоре, като за страх може да си направиш и една железобетонна стена от към къщата, на която да сложиш и козирката за сянка.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    ... Бих заложил на мед със сигурност...Аларма за газ сложи 100%, защото като заспиш обоняние нямаш. Не са скъпи.
                    Аз първо мислех за медни тръби, но не знам дали има за тях фитинги. Ако знаеш нещо, моля, бъди по-точен.
                    Щом има аларми за теч на газ - ще сложа, то се знае!
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                      Поискай оферта от фирмите които доставят газ. Много от тях доставят резервоари за твоите нужди срещу депозит. Съдействат за проект, документация и изграждане.
                      Предполагам, от тях и ще разбереш за какво да се консултираш тук. Освен ако не искаш да си спретнеш Байконур.
                      Темата в тази посока ме интересува лично и ще я следя с интерес.
                      С дървата като гориво извън камината за кеф приключих. Страха от газ ме държи още при пелетите. Не че не съм ползвал газта в автомобили ама....
                      GPS системи https://www.easytracking.bg/
                      Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                      Коментар


                      • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                        Фитинги има всякакви . При мен захранването беше със стоманени поцинковани тръби , с нипели , колена и кълчища - на 2 цола . Изкарало е 25 години , на последния технически преглед показа леко изпускане . Подменихме ги с медни 54 мм , с пресовани фитинги .

                        Коментар


                        • От: Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

                          Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                          Заръчал съм си сега едно такова инфрачервено фолио - https://www.ebay.com/itm/400w-m2-Inf...72.m2749.l2649
                          Като дойде ще го пробвам как грее и ще пиша. Идеята ми е да го пробвам колко се различава от инфрачервените печки с реотан за сауна. Предполагам, че него по-няма да го бърка влагата в банята.
                          Не става. Топли само него си. За подово става но не и да разчиташ на инфрачервен лъч от него да те стопли.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:51001578_523865751438600_246792535974871040_n.jpg
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5806808

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X