Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на селска къща, далече от цивилизацията

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Разбира се , че тотала Обаче сам по себе си (дали му се връзва сметката) не е интересен без вида на жилището , площта му и локацията . Та ако може и данни за тЕя неща , че ми е любопитно .
    ... а иначе сметката не е никак проста . Щото в конкретната тема не става въпрос ни за отдавнашни данни , ни за настоящи , а за прогнозни . За след 10-20 години ... а аз по- горе не случайно направИх нЕкои намеци
    ....
    По-късно ще му звънна на моя човек, че и без това ми трябва за нещо, и ще напиша всичко съвсем конкретно.

    Относно прогнозите, късаш ме от смях ! Кой може да каже какво го чака в следващите 10-20г ? Ако има такъв, аз пък ще му дам най-точните ми прогнози за всичко от кристалната ми топка.
    Гредата дето ударих ме научи, че перспективите трябва да са по-близки, а всичко по-далеч е пожелателно.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

      Единствената посока, в която има смисъл да се копае за след дваесе години, е слънчеви колектори. Съответно и огромни, и скъпи, заради най-съвременните технологии, батерии и инвертори, които биха осигурили някаква да речем седмична автономност през зимните месеци. Всичко друго е смехотворно на база за след 20 години в глухата провинция на Абсурдистан.

      П.П. Другото е локален ветрогенератор за компания на колекторите.

      П.П.П. А ако всичко се изравни със земята и се построи малка спретната пасивна къщурка, ще загуби всички грижи за отопление.
      Последно редактирано от коко келеша; 27-11-18, 11:28.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

        Какви 20 години, човека вече пита за трактор в другата тема, едва ли ще се пенсионира след 20 години...
        Дърва ще има и след 20 години по селата, а ако тока е спрял за постоянно, хамалогията с дървата, ще е най-малкия проблем.
        Тука винаги се изкривяват нещата, в посока подготовка за "след края на света", а не винаги има смисъл в това.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #34
          От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          ...
          П.П. Другото е локален ветрогенератор за компания на колекторите.

          П.П.П. А ако всичко се изравни със земята и се построи малка спретната пасивна къщурка, ще загуби всички грижи за отопление.
          Абсолютно си прав, познавам хора живеещи в планината където не ток ами и вода няма както и канализация, живееха с малък ветрогенератор, панели с батерии са екстра, електрогенератор е гаранция за комфорт. Тук има места където по островите също живеят така, от десетилетия и не се оплакват.

          Без добра топлоизолация е смешно да се говори за утопление и охлаждане.

          Относно сриването със земята и вдигане на пасивна къща, това е доста брутално(но реално) и ще се изгуби характера на имота, но да се топлоизолират няколко стаи е напълно реално, постижимо и ефективно, аз този филм го играя от около година и говоря от опит.

          Това да имаш едни 100тина+ мм изолация на под, стени и таван е мега благина, ако ти е жега открехни прозорец с комарник, ако искаш проветрение, ами отвори за 30 секунди да стане течение, или ако имаш пари сложи вентилационна система с рекуператор и т.н.

          Скандинавците и Германците, понеже са глупаци и неефективни термоизолират домовете си мега добре, от няколко години и тук на острова херметизират и термоизолират както в страните цитирани по-горе, сигурно щото не знаят колко е добре в масивна селска къща правена с кирпич
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #35
            От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            ....Дърва ще има и след 20 години по селата....
            Мдаааа . Влиза чичо у корията , вади резачката , бррр , бррр , сваля 2-3 кубика , товари на каруцата , пряга магарето - и те ти Огрев до Коледа .

            ...ако така си ги представяте селата - ок . Ама след 20год. ше има трънки ! Всъщност , не след 20 , а далеч по-скоро .Доста от участниците тук няма да са се пенсионирали още .
            Сори за спама .
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              ...- за пропан-бутан: лична цистерна 3-5 куб.м - лесно е, цената й е около 2,5-3,500 лв., но за доставка на газ на цена "на едро" (около 50% от крайната на дребно) искат инсталацията да е направена от лицензирана фирма (към 11 000 лв. за тая къща), което обезсмисля идеята, а иначе е твърде скъпо; ...
              А на мен 11 000 лева - при това еднократно - не ми звучат чак толкова обезсмислящо, предвид че и отоплението на дърва (дето по инерция си го считаме за най-евтино), за такава къща ще е минимум 500 лева на сезон, като това дори е един практически непостижим минимум - много по-реални са едни 1000 лева. И ще поскъпва интензивно! За съответните удобства дори няма нужда от подробности. Добре е да има и котел (или нещо към камината) на твърдо гориво, с възможност да работи със същите радиатори - изобщо всякаво допълнително осигуряване е добре.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #37
                От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                В Румъния ако няма газ, слагат пропан. Нищо на ток не бих сложил на село.

                Пропан за отопление и дърва за разкош в камината.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #38
                  От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  ...В Румъния ако няма газ, слагат пропан....
                  У нашенско нема ни едно газифицирано село .
                  ... та ако нема дърва - слагат кюмур .

                  Тука не е Румъния .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    У нашенско нема ни едно газифицирано село .
                    ... та ако нема дърва - слагат кюмур .

                    Тука не е Румъния .
                    Аз знам поне няколко http://www.gas-elinpelin.eu/

                    Коментар


                    • #40
                      От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                      Елин Пелин не е село
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                        И нищо без поне малко, но непрекъсваем Ток не става. Иначе може и с пернишки печки във всяка стая
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #42
                          От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Елин Пелин не е село
                          Нещо си се разбързал, чети по-внимателно!
                          Нови хан, Равно поле, Мусачево, Григорево, Лесново, да не са градове?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                            Явно са необходими някои пояснения. И в това село ел.токът не е постоянен, особено след бури и снегове, така че на ток не може да се разчита.
                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Е срещу десет кинта някой краищенец няма ли да я свърши тая хамалогия?
                            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                            "Хамалогията" на дърва въобще не е хамалогия. Особенно ако има кой да ти нареже/нацепи дървата и ако си с пиролизен котел например.
                            Най-близката постоянно обитаема къща (от 2-те) е на 500 м, а човекът повече от шише бира не може да вдигне (как оцеляват - не знам). Така че, доставката на дърва, рязане и цепене са от мене. Но за 1 печка трябват към 10 кубика годишно, което ми иде в повече. Затова дървата ще се горят само в камината за разкош.

                            Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                            Едно жокерче да ти дам - потърси и проучи що е то "транспортируем резервоар за пропан-бутан". С такъв не ти е необходим проект, разрешение, изграждане на инсталация от лицензирана фирама и т.н. и тези 11к лева силно се редуцират.
                            Този съвет е много важен, ще се опитам да проуча. Ако имаш повече инфо - моля, прати ми го.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #44
                              От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                              В Турция по хотелите в Анталия явно няма тръби за метан и идва една цистерна метанова течна фаза и ти пълни
                              Едни ниски температури едни пари наоколо ум да ти зайде.
                              Къде къде по смислено от наще пакети бутилки с кран дето ги има.

                              Те вече и корабите минават на течна фаза.


                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Отопление на селска къща, дачече от цивилизацията

                                При добра изолация на къщата, отопление на ток с висок клас конвектори на ADAX, и по една печка на дърва за в случаите когато няма ток, това от личен дългогодишен опит при наши близки роднини.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X