Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем Витара

    Здравейте имам следния пеоблем като пусна 4х4 предно ляво колело задържа приплъзва неможе да се върти прегледах хъбовете няма пеоблем с тях имате ли представа какво се случва?

  • #2
    От: Проблем Витара

    Втулките в които лагерува полуоската са най-вероятният виновник. Докато хъба е изключен полуоската не се върти, но като го включиш тръгва. Ако задържа и приплъзва колелото ще трябва да смениш втулката. Ако само скрибуца може да минеш и със смазване.

    Иначе е редно да се смазват от време на време. Като карах по 15 000+ на година преди всяка зима трябваше да ги смазвам. Иначе като включа хъбовте и започваше едно силно виене/скрибуцане. Сега карам в пъти по-малко и вече 2 години не съм смазвал.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем Витара

      Незнам ще проверя и ще кажа има ли резултат. При мен едвам се върти колелото приплъзва по асфалтс

      Коментар


      • #4
        От: Проблем Витара

        Как най-лесно може да се смажат. Може ли да обясниш накратно процедурата, ще сме ти благодарни.

        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
        Втулките в които лагерува полуоската са най-вероятният виновник. Докато хъба е изключен полуоската не се върти, но като го включиш тръгва. Ако задържа и приплъзва колелото ще трябва да смениш втулката. Ако само скрибуца може да минеш и със смазване.

        Иначе е редно да се смазват от време на време. Като карах по 15 000+ на година преди всяка зима трябваше да ги смазвам. Иначе като включа хъбовте и започваше едно силно виене/скрибуцане. Сега карам в пъти по-малко и вече 2 години не съм смазвал.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем Витара

          Вадиш полуоската, тъпчеш грес и събираш обратно. Това ако нямаш инструмент .

          Ако имаш такаламит и стара капачка можеш да минеш по-лесно. Монтираш гресьорка на капачката и стягаш шапката на капачката здраво (може и с телоподаващото да я прикапеш). После сваляш хъба, сваляш зегерката, нахлузваш капачката и я стягаш с болтовете и помпиш с грес докато не се покаже от към карето на полуоската. След което забърсваш излишната грес и събираш по обратният ред. Или ако не е ясно - видеото по-долу .

          Коментар


          • #6
            От: Проблем Витара

            Дали това е моя проблем?

            Коментар


            • #7
              От: Проблем Витара

              Първоначално публикуван от d3ad Преглед на мнение
              Дали това е моя проблем?
              Ако колелото задържа не мисля, че ще минеш със смазване. Вади полусоката и сменяй втулката. Или ако не можеш сам - отиваш в сервиз. Втулките май бяха по 20-30 лева оригинални. Работа - според сервиза.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем Витара

                Много полезно. Благодаря.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X